2017 GOLF KOLTUK YIPRANMASI

Etzel34

Üye
İsim
Okan
Arkadaşlar koltuklarımda yıpranmalar var nası bi tamir olabilir fikriniz var mı? kronik bu golflerde sanırım.
image.png

Maalesef sürücü tarafı kronik.Üzerine servis kılıfı kullanıyorum.Ayrıca koltuğa itinayla davranıyom :)). Bildiğim kadarıyla bej kumaş bulmak biraz zor gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@guvenc siyah benimki bikaç oto döşemeciye sordum ton farkı olur dediler çekimser kaldım bende

@Etzel34 konuyla ilgili tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşımda bulunacaktır eminim.İstanbul ve çevresinde ikame ediyorsanız sorununuzun çözümü daha kolay olacaktır.

Selamlar, arabadan inerken koltuk en geri konuma getirilerek binilip-inilmeli, inip binerken pantolonun cebinde cüzdan, anahtarlık, telefon, tabanca( :D )  olmaması lazım. Araba palto, mont gibi giysiler ile kullanılmaması ve son olarak kilo verilmeli :)  Bunlar koltuğun ömrünü uzatacaktır ama ben şahsen dikkat etmiyorum döşemeciler illaki yapıyordur :D  

@Etzel34 Aynen öyle o yüzden çok takılmaya gerek yok, ben doğuş otoya sormuştum alcantara kısmı 4 bin tl diğer kısımları 6 bin tl tutuyor dedi işçilik hariç yedek parçadaki vatandaş :D  

Benim arabamda da 115 binden sonra açılmaya başladı ufaktan. En son komple kaliteli bir deriyle kaplatacağım valla, golf6 da hiç böyle problemler yoktu. 

@Etzel34 Ankara'da bir döşemecide bende değiştirdim. Ton farkı başta olur sonra eşitlenir dedi usta. Gerçekten de dediği gibi şu an eşitledi. Ama belki onun kullandığı kumaş orijinale benzerdi. Bilemiyorum. Bir kaç yer dolaşırsanız yaptırırsınız bence.

Bana da orjinal gti koltuk kılıfı lazım 3 aydır arıyorum bulamadım henüz. 

Sanırım bulamayacağım da. Kendim özel yaptırıcam fakat şu terletme olayları sıkıntı...Kaliteli nefes alabilen bir kumaş olması gerekli.

Yani demem o ki koltuk kılıfı takıcak arkadaşlar terletmeyen kumaş olmasına dikkat edin.Eziyet olmasın araç sürmek :)

bu arada golfün döşemeleri kötüleyenler olmuş bence comfortline alacantra lı döşemeleri çok kaliteli bir döşeme.

yalnız kapı döşemeleri için aynısını söyleyemem.

@Etzel34 Ankara'dayım. Ama yapılabiliyor yani. Önemli olan düzgün bir yer bulabilmek.

Benim araç 2019 onda bile yıprandı koltuklar hemen.

Benim arabamda da 115 binden sonra açılmaya başladı ufaktan. En son komple kaliteli bir deriyle kaplatacağım valla, golf6 da hiç böyle problemler yoktu. 
Konu başlıgını acan arkadaş sadece 2017 model olarak belirtmiş. Km olarak da belirtse iyi olurmuş ?

4 yıllık olmasından cok indi bindisi aşırı olacak sekilde 130 bini devirdimi acaba ?

Öyle yada böyle made in  deutschland olan bir aracta bu tip koltuk yıpranmalarının sineye çekilecek km si 180.000 den sonrasıdır.

Mk7 de koltuk ismi alcantara iken 

Mk 7,5 da artvelours olarak koltuk ismini değistirmeleri bence koltuk kuması tedarkçisini değiştirmeleri gelen geri dönüslere yıpranmaya karşı  kalite artırımı mı yaptılar ihtimalini artırmısken , arkadaşın aracının 2017 (mk7,5) olması olaya yine error verdiriyor.

69.000 km deyim (2017 model)

Vallla 180 bin den önce bu tip koltuk yıpranmaları olursa vw golf ayıp etmiş olur. 

Koltuklar pert olursa Ocak ayında aracı yıkayıp kurulamadan sogukta 2 saat bekletme ?

Temmuzda cayır cayır günesin altında 3 saat bekletme gibi cezalar verip helallesmek lazım araçla. 

Geri
Üst Alt