Bir heves 18 Jant ve yay taktık bakalım

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

O işaret mubea yaylarda da var eibach'ta nasıl olmaz. İlginç.20210521_000953.jpg

@pretoria Benim mesajıma istinaden söylediyseniz benim gözümden kaçmış da olabilir hocam; yok demedim, gördüğümü hatırlamıyorum dedim.

Hepsinde varsa eibach'ta da vardır; yazı düz olacak şekilde işaretlenmiş hepsi, yaylar aracın üzerindeyken ok görünmese bile yazıya bakılabilir.  (y)

@agacmalzeme kafama takıldı şimdi , yayların altı üstü mü varmış :)  , acaba benim ustalar doğru taktı mı diye kurt düştü ... ters takılması durumunda geri dönüşü nasıl oluyor ? sanırım yayın 3/5 i üstte 2/5 i altta kalıyor. aracı liftte kaldırsak görülebilir mi ?

Hazır yazmışken de sorayım lastik basınçlarını kaç kullanıyorsunuz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm yayların çalışma prensibi gereği geniş hatveli kısım üste gelecek şekilde takılır, yatay durumlarda ise ağırlığı taşıyan tarafa sıkı hatveli kısım gelecek şekilde takılır. ama illaki bir ok işaretinin olması lazım. yayların ters takılmasından dolayı oluşabilecek hata/kazaları üretici firma üstlenmek zorunda kalır.

@agacmalzeme Jant ve yay konusu tamamen zevk işi ama dediğiniz gibi konforun içine ediyor, benim araçta standart 17" jant var, arkadaşımın comfort 16" i sürme şansım olmuştu ve 16" lı golf muazzam konforlu gelmişti. Sanırım fabrikasyon araç üstünde sonradan jant ve yay gibi değişiklikler yapınca sürüş zevki normalden daha fazla bozuluyor, belki 0 araç alırken opsiyon olan PSF yi alsaydınız tam istediğiniz sonucu yakalayabilirdiniz.

Saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başlıktan bile pişmanlık akıyor :)

Hayırlısı olsun diyelim, kazasız belasız kullanın... ama şunu da ekleyeyim; OEM candır :)  

Selam arkadaslar 18 jantlara geçiş yaptım sıra coil veya spor yayda 

D4D5199E-B280-42C0-91F5-FFB09D4395CF.jpeg

@Mert Y. Buna pişmanlık pek denemez ama deneyim edindim diyebilirim. Araç çok konforsuz denilemez ama 16 ve 17 janttaki konforlada çok kıyaslamak doğru olmaz. 17 den 18 e geçipte hiç konfor kaybı yok demek yanlış olur. Kazasız belasız sürüşler dilerim. 

@iamalegend bencede aracı alırken spor süspansiyon ile almak en doğrusu fakat ülke şartlarında arabaya düğme eklersen 6 ay sıra veriyorlar. 

@agacmalzeme ben 37-38 basıyorum durbanlara. daha düşük olunca evet konforlu ama virajlarda lastik üzerinde esniyor gibi hissediyorum

Tekrar konu açmak istemedim 

Sormak isteğim bu yaylar orjinal mi presli mi...

Servis orjinal demis ustalar bariz presli demiş bende presli dedim bariz belli ama 

IMG-20210524-WA0008.jpeg

IMG-20210524-WA0006.jpeg

IMG-20210524-WA0004.jpeg

IMG-20210524-WA0002.jpeg

Tekrar konu açmak istemedim 

Sormak isteğim bu yaylar orjinal mi presli mi...

Servis orjinal demis ustalar bariz presli demiş bende presli dedim bariz belli ama 

Ekli dosyayı görüntüle 47468

Ekli dosyayı görüntüle 47469

Ekli dosyayı görüntüle 47470

Ekli dosyayı görüntüle 47471
18 jant vardı bu araçta 15 e düşüldü arkadaşımin aracı yeni aldı fakat oda binemedi 18 jantla çocukla zor oldu doğuda...

Fakat orjinal değil dedim ben yani orjinal işlememli dedim serviste orjinal demis anlamadım araba basık ama 

Geri
Üst Alt