18" Janta Geçiş ( YARDIM )

Furkan96

Üye
İsim
Furkan
Forumdaşlar herkese merhaba . Golf 7 2015 1.4 TSI Comfortline aracima 18 inç Orijinal Sebring Jant takmak istiyorum. Şu an üzerinde bulunan Jant Dijon.  Bazı cekincelerim var dostlar.  Daha önce 18 inç Jant kullanıp tecrübe edinmiş arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.  🙂

1- Konfor açısından çok rahatsız eder mi ?

2 - Hangi marka ve kaç mm yay taktirmaliyim ?

Forumdaşlar herkese merhaba . Golf 7 2015 1.4 TSI Comfortline aracima 18 inç Orijinal Sebring Jant takmak istiyorum. Şu an üzerinde bulunan Jant Dijon.  Bazı cekincelerim var dostlar.  Daha önce 18 inç Jant kullanıp tecrübe edinmiş arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.  🙂

225/40/18 lastik ebatları ile birlikte 3.5 cmm bir yay kullanarak hemen hemen sıfır komfor kaybı yaşarsınız, Önerim bu yönde :)  

16 conforttan 18 sebringe geçmiş biri olarak, coil ile %30 civarı kayıp yaşadım diyebilirim..

@Furkan96 Eibach Prokit öneririm.Daha önce sayısızkez 16 yada 17 janttan Direkt olarak 18 Jant ebatına geçiş yaptım bu söylediğim ebatlar ile sorun yaşamazsınız 

Kullandığınız malzemelere göre değişkenlik gösterebiliyor. onun için bu forma aynı konular mevcut, oradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yakıt artar 

Konfor düşer 

Yasadiginiz bölge önemli yollar güzelse geçin fakat ben Hakkari adiyaman urfa gibi doğu şehirlerde kullanamadım 18 durban evde duruyor 

O kadar bıktım ki bi sinir teneke 15 janta düşürdüm 

Şu anda çok mutluyum yakıt güzel konfor süper :)

arada bi yıkar karşında cay içerdim 18 durbanla şimdi resimlerine bakiyorum o ayrı konu :))) 

18 dubanla çok güzeldi çünkü :))) 

fakat lastik köşelerinin taşlardan dolayı kopmaisndan ve takır tukur gitmesinden o kadar yıldım ki hele çocukla görüntü arka planda kaldı 

yolunuz güzelse keyfe keder yapılır batiya tayin cikarcikmaz 18 durbanlarimi takıcam o ayrı konu :))) 

16 ebat lastikte konfor sertlik olarak kendimce kıyaslama konusu açmıştım.

18 ebatta ne kadar etki eder bilmem ancak etkisi olacağını düşünüyorum.

Genel olarak 18 ebatta lastik seçimi spor sürüş odaklı olduğundan, tercih edilen sport lastikler ile kıyaslama yapılamayabilir ya da farklı sonuçlar oluşabilir.

Yay konusunda tecrübem yoktur. Genel fikir olarak 18 ebatta spor yay ile hem görsel hem de konforu azaltma seviyesine en az etkisi olduğu söyleniyor. Bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maalesef hocam bizim buralarda da yollar çok kötü.  🙂 @Mmt0634
O zaman hocam hiç masraf etmeyin...

2 defa lastik değiştirdim çukura düşünce ki düşmemek imkansız bazen jantlar mikron derecede eğiliyor düzeltmek gerekiyor duzeltmezseniz Rod ayarı bozuluyor zaten sürekli balans ayarı yaptırmak zorunda kalıyorsunuz...

Güzel yanı bende 3.5 lik yay da var konfor açıkçası otoban suruslerinde veya güzel yollarda fark edilmeyecek kadar az etkileniyor fakat 

Yollar kötü dediniz hiç başlamayın çok pişman olursunuz hele bebek veya çocuk varsa zor 

Maddi manevi çok yıprattı beni...

Görüntüsü çok güzeldi onunda çözümünü buldum bilgisayarım ve telefonumun arka plan ekran görüntüsü 18 durbanli hali çayımı öyle yudumluyorum gerçekten yakışıyor ama elden ne gelir batıya gidene kadar mecburum :)

Geri
Üst Alt