Sizce Gerekli Mi?

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Öncelikle herkese selamlar. Yaklaşık 2 aylık parça toplama sürecimin sonuna geldim. Şimdiye kadar şu donanımların parçalarını aldım;

Adaptif hız sabitleme

Kör nokta asistanı

PLA 3.0

Sürüş modu tuş takımı

Koltuk ısıtma

Bu kadar parçayı toplamışken şerit takip sistemini de yaptırmalı mıyım sizce? Açıkçası o kadar uzun yol yapan birisi değilim 2-3 ayda bir kez gün içinde 370 KM kadar yol yapıyorum yalnızca. Sırf bunun için bile ön camı değiştirip şerit takip taktırmak mantıklı mı? Ön camda güneş ışığı vurduğunda veya karşıdan gelen aracın farları (Uzunları) açıksa görülen hafif çizikler var. Açıkçası ortalıkta önemli bir sorun yokken de ön camı değiştirmek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Dipnot: Aracım manuel vites

@EsXi hocam hayırlı olsun bende de acc var her gün kullanıyorum çok kullanışlı.

Şu an orjinal camı @caglar_61 hocamın dediği gibi mecbur kalmadıktan sonra değiştirmek istemediğimden şerit takip işine girmedim.

bence de mecbur kalınmadıkça değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum. 

@EsXi merhaba. 

geçtiğimiz yıl üye olmuşsunuz. ben göremedim kendinizi ve aracınızı tanıtmanızı, lütfen birkaç satırda aşağıdaki konuya alalım lütfen. teşekkürler 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Seastar76Açıkçası kendimi tanıtmıştım ama görmemişsiniz.

http://www.golftutkusu.com/topic/178-ben-kimim-tan%C4%B1%C5%9Fma-konusu/page/119/?tab=comments#comment-273694

@Musaaksoy@OKAN7716@omurkadir@caglar_61Açıkçası ben de sizinle aynı fikirdeyim zira değişim esnasında kötü bir işçiliğe denk gelirsem tavan döşemesi ön tavan direkleri gibi yerler deforme olabilir. En iyisi şerit takip olayına cam kırılmadan veya çatlamadan hiç girmemek. 

Bence manuel araca ACC'ye gerek yok boşuna masraf etmeyin derim. Cruise control varsa yeterli. Ama ACC yapacaksanız şerit takipte yapın bence, zaten yetkili serviste değişiyor cam bir sorun olursa düzenlemesini yaparlar mutlaka. ACC yi gibi önemli bir ekipmanı dışarıda yaptıracaksınız ön cam değişimini takmayın derim.

@Seastar76Açıkçası kendimi tanıtmıştım ama görmemişsiniz.

http://www.golftutkusu.com/topic/178-ben-kimim-tanışma-konusu/page/119/?tab=comments#comment-273694

@Musaaksoy@OKAN7716@omurkadir@caglar_61Açıkçası ben de sizinle aynı fikirdeyim zira değişim esnasında kötü bir işçiliğe denk gelirsem tavan döşemesi ön tavan direkleri gibi yerler deforme olabilir. En iyisi şerit takip olayına cam kırılmadan veya çatlamadan hiç girmemek. 
cam değişimi işçiliği sonucunda olabilesi durumlara bir şey eklemek isterim. Yine formda birçok paylaşımları olan bir durum aklıma geldi: Cam değişimi neticesinde (özensiz işçilik) içeri belli hızdan sonra rahatsız edici ses veriyor diye hatırlıyorum.

Bence manuel araca ACC'ye gerek yok boşuna masraf etmeyin derim. Cruise control varsa yeterli. Ama ACC yapacaksanız şerit takipte yapın bence, zaten yetkili serviste değişiyor cam bir sorun olursa düzenlemesini yaparlar mutlaka. ACC yi gibi önemli bir ekipmanı dışarıda yaptıracaksınız ön cam değişimini takmayın derim.
Dışarıda yaptıracağım zira servisler bu tarz işlemleri yapmıyor diye biliyorum. ACC'yi dur kalk yapsın diye değil gece yolda giderken önümde görmediğim bir şey olduğunda aracı durdursun diye yaptırıyorum kısacası sadece Front assist olarak kullanacağım. Uzun yola çıktığımda ise ACC iş görür bir özellik olabilir. (Manuel vites için)

cam değişimi işçiliği sonucunda olabilesi durumlara bir şey eklemek isterim. Yine formda birçok paylaşımları olan bir durum aklıma geldi: Cam değişimi neticesinde (özensiz işçilik) içeri belli hızdan sonra rahatsız edici ses veriyor diye hatırlıyorum.
Evet bu tarz örneklere ben de forumda rastladım. Açıkçası kaş yapayım derken göz çıkartmak istemiyorum. O yüzden sordum zaten şerit takip sistemi gerçekten gerekli bir donanım mı diye.

PLA’nın olduğu listede Lane assist getirdikleri ile her türlü bir üst sıradadır bence. Serviste cam değişimi yapıp sabırlı davranıp kuruması içinde biraz zaman verirseniz, hiç bir problem çıkmaz. Bence kesinlikle yaptırın

PLA’nın olduğu listede Lane assist getirdikleri ile her türlü bir üst sıradadır bence. Serviste cam değişimi yapıp sabırlı davranıp kuruması içinde biraz zaman verirseniz, hiç bir problem çıkmaz. Bence kesinlikle yaptırın
Cam değişimi yapılsa üstünden çıkan aynı marka camı mı takıyorlar? Örnek vermek gerekirse şu an camların üreticisi Saint Goben Sekurit adında bir firma. Değişim yapılırsa yine aynı üreticiden mi tedarik ediyorlar? Cam değişimi yapılsa bana yararı camın şerit takip sistemi için uygun olması ve camdaki çiziklerin gitmiş olması olacak. Gece yolculuklarında veyahut güneşe karşı yaptığım yolculuklarda güneş gözlüğü taksam dahi ön camda bulunan çiziklerden dolayı ışık kırılma yapıyor. Acaba kasko camı sırf bu yüzden değiştirir mi?

Değişim yapılırsa yine aynı üreticiden mi tedarik ediyorlar?
VW Hala aynı marka cam üreticisine cam yaptırıyorsa evet. Siz arabayı aldıktan sonra değiştirdiyse, yeni bir sağlayıcıya geçtiyse, onun markasını kullanırsınız. @frknyldrm ve @DermanAluc yeni cam değiştirdiler. Eskisini hatırlamazlar ama yenisinin markasını söyleyebilirler en azından. 

Acaba kasko camı sırf bu yüzden değiştirir mi?
Hayır.

@EsXi hocam ben tam anlatamadım. Camın markasını bile önemsiyorsunuz acc gibi canınızı teslim edeceğiniz eklentiyi dışarıda yaptırıyorsunuz (başka çaresi yok mecbur merdiven altı yapılıyor) ama serviste değişecek on cama çok takılıyorsunuz. Buna anlam veremedim, eğer acc yapıyorsanız hiç düşünmeyin lane asistte yaptırın. 

Geri
Üst Alt