225/45/17 Yazlık Lastik Önerisi

@bmrt95 PS4 ve P4 arasında bende çok kalmıştım, sonunda PS4 aldım.

Yol tutuş, fren, ıslakta tutunma, vs performansından çok çok memnunum.

Ses olarak beklediğimden biraz daha sesli bence ama mesela @HONEY hocam binince sessiz seninkiler diyo tabii Pirelliye göre :)  Hankook'a göre de daha sessiz sanırım @HONEYona yorum yapar ikisinide biliyo.

Sert hissediyor olmamdan memnun değilim, ancak ben bu lastiğe 16" den 17" e geçerken geçtim. Daha yumuşak olacaksa Primacy4 ile değiştireyim diye 3 Lastikciyle konuştum, farkı hissedemezsin bile gereksiz değiştirme dedi hepsi. Sonra Primacy4'lü bi Golf kullandım baktım hakkaten fark yok yada gerçekten az ki hissedemedim. Sessizliğini denemedim ama az da olsa daha sessiz olabilir biraz hızlı olunca ama yavaş hızda ses olarak da pek farkı yoktu. Sonuçta lastikcilerin de dediği  senin hissettiğin asıl fark 16-17 Jant değişimi yorumu haklı sanırım. Hatta lastikcinin biri ikisinin yumuşaklığı fark etmez aynı karkas üzzerine yapılıyo bu iki lastik, son kauçuk katman ve deseni farklı, o da çok az fark yaratır dedi. Dediği gibiyse son kauçuk kat ses'de bi miktar fark oluşturur ama yumuşaklığı çok az etkiler gibi geliyo banada.

Yine de daha Yumuşak lastik bulursam denersem geçebilirim her an, tabii performans'dan çok taviz vermemek şartı ile. Nokian merak ettim mesela, olan birinde deneyebilsek süper olur :D  Yokohoma Advan dB552 bu konuda çok başarılıymış ama TR'de bulamadım maalesef.

@CemK Yokohama lastikleri bende aradım fakat ürünlerinin çoğu yok Türkiyede. Tek tük kışlık ve dört mevsim lastikleri satılıyor ama onlarında ebatları yok.  Kışlık Nokian kullananlar aşırı memnun Nokiandan. Fakat interneti biraz araştırınca Nokian lastiklerde çatlama , diş kopması gibi problemlerin çokca var olduğunu gördüm. Kalitesiz lastik mi kesinlikle değil ama çatlamaydı diş kopmasıydı bunlarla uğraşmak istemiyor insan.

@Tracy299 Evet bende farklı ilanlara baktıgımda arkasındaki tarih vw logosu daha keskin ve hatları belli oluyor ondan dolayı forumda bir sorayım dedim
Jantın iç kısma bakan göbek kısmının resmini yollarsanız sonradan boyanmış mı boyanmamış mı anlayabiliriz., yazılar çok silik ve düzensiz bu jantın orjinalliği hakkında biraz şüphe uyandırıyor..!!

Söylediğiniz kriterlere göre: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ve Conti Premium Contact 6 daha uygun bir lastik olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bütçe el veriyorsa Michelin PS4 alın geçin derim hocam, üzmeyecektir.

@forzaGilles jant2.png

Hocam en detaylı resmi bu , dediğiniz gibi yazıların ve logoların biraz silik olması bendede şüphe uyandırdı.

@forzaGilles  Göbek kısmının fotoğrafı elimde yok maalesef, satıcıya mesaj atıp isteyeceğim , gönderirse buraya eklerim.

225/45/17 ölçülerinde aşağıdaki üç lastik arasında kaldım. Birçok bayi ile konuştum ve aldığım en düşük fiyatlarıda yazıyorum. Sizce hangisi mantıklı olur. İstanbul’da yaşıyorum. Araç 2013 golf dsg highline.

Lastikler;

Michelin ps4 94w 2021 üretim 815 TL/adet
Goodyear eagle f1 asymmetric 5 91y 2021 üretim 770 TL/adet
Continental pc6 91y 2021 üretim 800 TL/adet

Hocam Michelin Pilot Sport 4 ve 4S alın derim bende Pilot Sport 4’ü kullanıyorum 2 senedir hiçbir sıkıntı çekmedim. Sessiz ve performanslı bir lastik. Yol tutuşu çok iyi virajlara giriş çıkışlarda olsun kuru zeminde bir kere olsun araba kendini dağıtmadı ESP bile açmadı. Yüksek hızlarda virajlara girsem bile. O kadar iyi ki esp yi kapattigim veya spor moda aldığımda bile araba kuru zeminde kendini atmıyor arkası kopmuyor.

Hocam Michelin Pilot Sport 4 ve 4S alın derim bende Pilot Sport 4’ü kullanıyorum 2 senedir hiçbir sıkıntı çekmedim. Sessiz ve performanslı bir lastik. Yol tutuşu çok iyi virajlara giriş çıkışlarda olsun kuru zeminde bir kere olsun araba kendini dağıtmadı ESP bile açmadı. Yüksek hızlarda virajlara girsem bile. O kadar iyi ki esp yi kapattigim veya spor moda aldığımda bile araba kuru zeminde kendini atmıyor arkası kopmuyor.
Şuanki fiyatlara göre en makulü o görünüyor. Ancak İstanbul şartları için uygun değil gibi bazı yorumlar okudum. 4s ne yazıkki 17 inch üretilmiyor. 18 den başlıyor lastikler. Sizce fiyatlar nasıl peki ?

225/45/17 ölçülerinde aşağıdaki üç lastik arasında kaldım. Birçok bayi ile konuştum ve aldığım en düşük fiyatlarıda yazıyorum. Sizce hangisi mantıklı olur. İstanbul’da yaşıyorum. Araç 2013 golf dsg highline.

Lastikler;

Michelin ps4 94w 2021 üretim 815 TL/adet
Goodyear eagle f1 asymmetric 5 91y 2021 üretim 770 TL/adet
Continental pc6 91y 2021 üretim 800 TL/adet

Michelin PS4 lastiği (94W olarak) alırsanız normal versiyonuna göre daha sert olacaktır aklınızda olsun.

Şuanki fiyatlara göre en makulü o görünüyor. Ancak İstanbul şartları için uygun değil gibi bazı yorumlar okudum. 4s ne yazıkki 17 inch üretilmiyor. 18 den başlıyor lastikler. Sizce fiyatlar nasıl peki ?
Hocam fiyatlar en son 750₺ civarıydı suan bilgim yok fiyatlarında. Ben 94Y almıştim sanirim ama sondaki harfler lastiğin taşıyabileceği max yük ve max hız ile ilgili zaten. İstanbul’da kullanıyorum herhangi bir dezavantajini görmedim araç golf olunca bir coliver ile kullandığım halde konfor harika diyebilirim.

Michelin PS4 lastiği (94W olarak) alırsanız normal versiyonuna göre daha sert olacaktır aklınızda olsun.
Evet PS4 94W diğerlerine göre sert kalacaktır. Ancak spor bir lastik olduğu için bayilerin stoklarında yok 91 olarak. Yeni sipariş geçme durumunda da fiyatlar uçuyor ne yazık ki.

Hocam fiyatlar en son 750₺ civarıydı suan bilgim yok fiyatlarında. Ben 94Y almıştim sanirim ama sondaki harfler lastiğin taşıyabileceği max yük ve max hız ile ilgili zaten. İstanbul’da kullanıyorum herhangi bir dezavantajini görmedim araç golf olunca bir coliver ile kullandığım halde konfor harika diyebilirim.

O değerlere göre sertlik derecesi değişiyor. Siz ne zaman almıştınız lastikleri acaba. Dolar malum uçarken fiyatlara da zam gelmesi düşündürüyor açıkçası.

Geri
Üst Alt