Logo Kamera Çalışmıyor. Yardım.

Ahmet Bey'in yazdığına katılıyorum. Tetik kısmını kontrol ettiniz mi efendim ?

@ahmetyerebakan @onur10  Hocam ekranı ender elektronikten almıştım , çinden getirilen rcd330lardan. Montajı bu videoyu izleyerek yaptım. Tetik kısmını dün elimde multimetre ile kontrol ettim , bagaj kapalıyken ve araç geri viteste değilken 0 volt , aracı geri vitese taktığım anda ise tetikleme kablosundan 12 volt alıyorum. Bugun logoyu söküp evde güç bağlantılarını yapıp deneyeceğim , logo tekrar açılmazsa sorunun kamerada olduğu kesinleşir.

@bmrt95 Evet 12volt alabileceğiniz bir alan varsa dışarıda denemeniz iyi olacaktır. 

@onur10 @zulalyol @tgun89 @tuncer_2632 @Ulukan_Ulusoy @ahmetyerebakan  Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.Sorunu çözdüm ve kamerayı çalışır hale getirebildim. Kameranın güç soketinin içindeki bağlantıda tetik kablosunu lehimlememişler. Böyle olunca kameraya tetik gitmeyince açılmıyordu. Güç soketinin içerisini açıp tetik kablosunu lehim yaptıktan sonra çalıştırabildim.

97fe1323-6dd4-4fe6-99ff-c830cf374e19.jpg39844cbf-48ac-4d4b-a91e-c8ab2ea328e9.jpg

@bmrt95 Sorunu çözmüş olmanıza sevindim. Hayırlı olsun efendim güzel günlerde kullanın. 

Hayırlı olsun güle güle kullanın

@bmrt95 Hayırlı olsun sevindim çalışmasına. Ben de bu kamerayı kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yok ancak 8 inch ekrana geçince görüntü kalitesi baya bir canımı sıkmaya başladı. 

Hadi gözünüz aydın güle güle kullanın. Konuyu takipteydim yarın bir gün benim de başıma gelirse diye. Teşekkür ederim çözümü aktardığınız için. 

Herkese merhaba.

Aliexpress üzerinden logo kamera aldım. Kameranın bağlantılarını yaptım , görüntü kablosunu taktım. Fakat ekrana görüntü gelmiyor ve logo kamera açılmıyor. Bagaja elektrik gidiyor logo kameranın mekanizması ile bagaj açılabiliyor fakat ne yazık ki görüntü alamıyorum. Multimedya cihazımın parça numarasını aşağıdaki fotoğrafa ekledim. Ayrıca kamerayı taktıktan sonra 5F-İnformation , Coding , LongCoding üzerinden Byte-19 da bulunan bit-4 ü aktif hale getirdim fakat yine görüntü alamadım.

Logo kameranın üzerindeki sigortayı kontrol ettim , üzerinden elektrik geçiyor sağlam.

Kodlama yaparken byte-4 ü aktif ettiğim zamanda bir uyarı verdi ve default ayarlara göre aktif et seçeneğini işaretledim.

Problem ne olabilir? Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

Edit: Görüntü kablosunu MiB adaptör ile cihaz fotoğrafında görünen IN+ ve IN- girişlerine bağladım. Acaba MiB adaptörün başka bir yere bağlanması gerekiyor muydu? Birde ek olarak görüntü kablosunun (Sarı soket olan) içerisinden ekstra turuncu renkli bir kabloda çıkıyordu. Forumda araştırdığımda onu bağlamadan kullanmış herkes acaba onun bağlantısını mı yapmam gerekiyordu?

Ekli dosyayı görüntüle 45705Ekli dosyayı görüntüle 45706
merhaba hocam aynı kameradan takım aktif herşey çalışıyor teyp kodlu geldi dediler ama görüntü yok kamera açılıyor kapanıyor sıkıntı yok kamera görüntüsü gelmiyor bununla ilgili arka soketleri yanlış mı taktım acaba yardımcı olabilirmisiniz

merhaba hocam aynı kameradan takım aktif herşey çalışıyor teyp kodlu geldi dediler ama görüntü yok kamera açılıyor kapanıyor sıkıntı yok kamera görüntüsü gelmiyor bununla ilgili arka soketleri yanlış mı taktım acaba yardımcı olabilirmisiniz
Merhaba hocam
geri vitese taktığınızda logonun içerisinden kamera çıkıyorsa , güç bağlantılarını doğru yapmışsınızdır. Görüntü kablosunu aşağıdaki fotoğrafta 12 pinli açık mavi mavi renkteki soketin olduğu yere geçirip , multimedyanın arkasına takmanız gerekiyor. Eğer burasıda doğruysa kodlama ile ilgili problem olabilir. Bende bağlantıları tamamen doğru yaptıktan sonra siyah ekran ile karşılaşmıştım , kodlama ile çözülmüştü fakat üzerinden zaman geçtiği için kodlamanın nasıl yapıldığını maalesef hatırlamıyorum.
1676654694581.png

Merhaba hocam
geri vitese taktığınızda logonun içerisinden kamera çıkıyorsa , güç bağlantılarını doğru yapmışsınızdır. Görüntü kablosunu aşağıdaki fotoğrafta 12 pinli açık mavi mavi renkteki soketin olduğu yere geçirip , multimedyanın arkasına takmanız gerekiyor. Eğer burasıda doğruysa kodlama ile ilgili problem olabilir. Bende bağlantıları tamamen doğru yaptıktan sonra siyah ekran ile karşılaşmıştım , kodlama ile çözülmüştü fakat üzerinden zaman geçtiği için kodlamanın nasıl yapıldığını maalesef hatırlamıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 63939
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Benim araç 2018 golf comfortlıne burda olan soketlerin hepsi dolu mıb1 cd olan yer iptal oldu rcd330 taktım sağdaki mavi soketi çıkartıp direk taksam çalışır sanırım ama onun içindede iki kablo var ne iş yapıyor bilmiyorum belkide torpido içindeki cd ile ilgili deneyip haber verim.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Benim araç 2018 golf comfortlıne burda olan soketlerin hepsi dolu mıb1 cd olan yer iptal oldu rcd330 taktım sağdaki mavi soketi çıkartıp direk taksam çalışır sanırım ama onun içindede iki kablo var ne iş yapıyor bilmiyorum belkide torpido içindeki cd ile ilgili deneyip haber verim.
O bahsettiğiniz kablo ya Bluetooth ya da aux kablosu olması lazım

O bahsettiğiniz kablo ya Bluetooth ya da aux kablosu olması lazım
WhatsApp Image 2023-03-05 at 19.10.56.jpegWhatsApp Image 2023-03-05 at 19.11.06.jpeg
Arka kablo tamam kodlama tamam ama siyah ekran var görüntü gelmiyor (kodlama yaparken bir hata veriyor ) kodlama mı hatalı yapıldı acaba

Ekli dosyayı görüntüle 64385Ekli dosyayı görüntüle 64386
Arka kablo tamam kodlama tamam ama siyah ekran var görüntü gelmiyor (kodlama yaparken bir hata veriyor ) kodlama mı hatalı yapıldı acaba
Kodlama da sıkıntı yok, zaten sadece bir tane tiki işaretliyorsunuz. Cihaz kamerayı algılamamış algılamadığı için ilk seferde yukardaki hatayı veriyor. Ya pinleri yanlış taktınız ya da pinler tam yerine oturmadı. Veri vites bağlantısını ve +12 v bağlantısını yaptınız mı?

Geri
Üst Alt