Ön cam değişiminden sonra rüzgar sesinin artması

@Mugzy Hocam fitilleri kontrol ettirdim 20dk aracı test ettik öyle böyle derken dediğiniz gibi konu normal denilerek kapandı bilemiyorum artık🤔 napayım ne edeyim akıl veriniz🤔😅
Hocam defalarca yaşadım benzer şeyleri. Gözle görünen, apaçık tespit edilebilecek birşey olmadıkça normal demeye getiriyorlar. Onlara göre cam asgari görevini yerine getiriyor; su almıyor vs. Bu sebeple ellerini taşın altına koymuyorlar. Hatalı işçilik varsa bunun parça ve işçilik maliyetinden de kaçılıyor haliyle.

Akla uygun olan muadil araçla sizin aracınızı aynı hızlarda ve güzergahta sürüp ses ölçümü yapılmasıdır ama servisin buna yanaşacağını düşünmek hayalcilik olur. Şu ortamda test sürüşünü bile iyi yaptırmışlar. Bu işler tamamen şans gerçekten, olayı bir durumda karşılaşacaklarımı düşünmek bile uykularımı kaçırıyor.

@Tulkas Hocam klasik yetkili servis cümlesi kurmuşlar. Yetkilide çalışan ustalara göre ne hikmetse ses ve/veya herhangi problemi görme özürlü oluyorlar. İleride birgün yetkiliden ayrılıp özel servis açıyorlar. Sonrada müşteri kazanımlarını yetkili servisleri kötüleyerek yapıyorlar. Kısa ve öz konuşmak gerekirse ben Türkiye'de yetkili olsun özel olsun usta falan kalmamış. Herkes söktakçı olmuş. Gerçi onu bile adam gibi yapamıyorlar.

Konuyla ilgili cam konusunda işlem yapan carglass vb. yerlerde değiştirmekte fayda var. Çünkü işçilikleri daha iyi oluyor. Çünkü adamların tek işi cam. Yetkili serviste o camı kim bilir kim taktı.

Valla servisin ustası öyle diyince sanki artık sesi de duymaz oldum kabullenmişlik midir nedir bu anlamadım ki. Bi golf bulsam kıyaslayabileceğim keşke, serviste de yoktu kıyaslama işi aklımdan geçmedi değil ama işte.

@dgn nasıl oldu hocam sizin işiniz taktılar test ettiniz farkedince geri götürüp söktürüp tekrsr mı taktırdınız

Merhabalar uzun süre geçmiş paylaşımınızdan bu yana. Halledebildiniz mi hocam ?

Geri
Üst Alt