Acc hatası

@agacmalzeme Aynen fikirdeyim hocam ben de. Forumdan Gökhan hocam ile görüştük uygun bir ara götüreceğim kendisine bakacağız beraber inş👍🏽

Herkese selamlar. Kalibrasyon sorunum sanırım hava durumundan dolayıymış fazla panik yapmışım şu anda gayet iyi çalışıyor ☺️ Ancak aklıma takılan bir soru var aslında siz daha iyi bilirsiniz diye foruma yazayım dedim sol taraftaki acc hız sabitleme tuşunda aktif olmayan veya benim anlamadığım bir tuş var. Basınca herhangi bir reaksiyon göstermiyor. Bunu nasıl çalıştırabilirim ? 😬

22E9A8A1-F62D-46DD-8824-C312C9B3E3AD.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tuncer_2632 anladım hocam acc den farkı sadece hız sabitleyici fonksiyonu olarak çalışması mı sadece ? 

@fatihmyigit Aynısı benim başıma geldi hocam, genellikle yağışlı havalarda ve rüzgârlı havalarda oldu bu. Bir kaç defa servise götürdüm herhangi bir sorunun olmadığını söylediler daha sonra kendiliğinden bu hata gitti hatta foruma konusunu bile açmıştım eğer yapabiliyorsanız ön logoyu söküp radarı bir temizleyin. Çünkü servise gittiğimde bana logoyu söküp radarı temizleyip temizlemediğimi sormuşlardı. anlayacağınız geçici bir durum bu sıkıntı edecek bir şey yok sadece birkaç gün belki kullanmayabilirsiniz

@tuncer_2632 yok hocam, zannetmiyorum çünkü kendisi temizlenmesi gerektiğini söylemişti. Aracı 15-20 dakikalığına bıraktım hem bakmış hem temizlemişlerdi. Bi daha aynı sorun olmadı,taaki bir dahaki sefere kadar. En son olduktan sonra bayağıdır acc hatası vermedi.

@Recep Gül Hocam temizlenmesine gerek yok demiyorum. ACC nin kablosunu sensörden çekmeden önce elektriği kesmeniz gerekiyor. Serviste bu şekilde yapmıştır.

@fatihmyigit hocam hallettiniz mi? Bende de geçen gün uyarı verdi fakat bnm olay farklıydı, yanlışlıkla kodlama sırasına kapatmışım sorun devam ediyorsa bit 2 kısmını kontrol edin

Zaten işaretliyse kaldırıp kaydedin sonra tekrar tikleyip kaydedin.

74417552-7CDA-4D2E-A6DA-5C821F2B5190.jpeg

@Recep Gül hocam teşekkür ederim, keşke kodlama bilgim veya cihazım olsa yapabilsem ama maalesef ikisi e bende yok.😅 accyi yaptırdığım yere geri götürdüm arızadan sonda yaptılar şu anlık çalışıyor bir sıkıntı yok umarım tekrarlamaz👍🏽 Tekrarlarsa yine aynı yere geri götürürüm ☺️

Geri
Üst Alt