Kapı Açma Kolu Ambiyans Aydınlatması!!

HSolak

Üye
İsim
Hakkı
Herkese Merhaba. Arkadaşıma aldığımız Golf7 araca binene kadar farketmemiştim. 2 farklı Golf7 de kontrol ettim ancak Kendi aracımda Fotoğrafta gördüğünüz kapı açma kolu ledleri çok zayıf yanıyor. kapı altı led aydınlatma ve kapılara ses yalıtımı uygulandı daha önce şimdi bu şekilde nedenini bilen var mı nasıl bir yol izlemem gerekir arkadaşlar. Şimdiden Teşekkür Ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 44131

Ekli dosyayı görüntüle 44132

Ekli dosyayı görüntüle 44133

Dün söz verdiğim Güncel fotoğraflar geldi.

Kapıları açınca ceplerin aydınlatması çok az görünmüş fotoğraflarda.

Ayak altı ambiyans aydınlatmalarım sadece kapıları açınca yanıyor, onları vcds den ambiyans olarak kodladım ama aktif olmadı sanırım midline plus bcm si buna izin vermiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 44945

Ekli dosyayı görüntüle 44946

Ekli dosyayı görüntüle 44943

Ekli dosyayı görüntüle 44941

Ekli dosyayı görüntüle 44944
elinize sağlık. benim de eksikliiğini hissettiğim bir yer, aklıma girdiniz şimdi :D  kapıyı sökünce ben de bir deneyeyim kapı ambiyans ile birlikte yanacak şekilde aydınlatma :)

@enesdemiray @Terms hocamınız dediği gibi ambianslar ayrı ayak aydınlatmalar ayrıymış 

Ekli dosyayı görüntüle 45112

Ben torpido üstündeki ambiansı ayak aydınlatmaya bağladığım için ayak aydınlatmaları kapattığımda oda kapanıyor gerçi kapatmıyom ambiansta ayakta 100

Ekli dosyayı görüntüle 45110

Ekli dosyayı görüntüle 45111
ayak aydınlatmayı kapatan kişi sayısı çok azdır bence. o sebeple her halükarda yanıyor zaten. gayet makul olmuş bence ayak aydınlatmadan paralel alınması

Upvote 0

Dün söz verdiğim Güncel fotoğraflar geldi.

Kapıları açınca ceplerin aydınlatması çok az görünmüş fotoğraflarda.

Ayak altı ambiyans aydınlatmalarım sadece kapıları açınca yanıyor, onları vcds den ambiyans olarak kodladım ama aktif olmadı sanırım midline plus bcm si buna izin vermiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 44945

Ekli dosyayı görüntüle 44946

Ekli dosyayı görüntüle 44943

Ekli dosyayı görüntüle 44941

Ekli dosyayı görüntüle 44944
Elektriği camdan alınca tek tuş ile cam kapatmada sorun yaşıyor musun ? Bende ambians aydınlatma çalışması yaptım fakat ön camlarımi tek tuş ile kapatınca en üstte sanki bise sıkışmış gibi kapanıp tekrar ortaya kadar açılıyor. Adaptasyonu yapıyorum bir iki gün sonra yine bozuluyor. Nasıl düzeltebilirim sorun nedir bir fikrin var mi ?

Upvote 0
Aracimda Kapi acma ve tutacagi aydinlatmasi fabrika cikisi var, ben ise alt tarafi kendim bir led ile aydinlattim.
Arkada hicbir aydinlatma olmadigindan orayida ayni önler gibi ambiyans aydinlatmasi yaptim.
Ilgilenlere duyurulur
3a54c46c167025ff0dfa85fc9119920d.jpg

4607778feb5399bd7c80a37ac4ac46d1.jpg

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Çok beyendim ne zaman yaptın! Benim sadece önlerde beyaz yanıyor araç comfortline

Upvote 0
ön camlarımi tek tuş ile kapatınca en üstte sanki bise sıkışmış gibi kapanıp tekrar ortaya kadar açılıyor.
Böyle birşeyle ne önce ne sonra hiç karşılaşmadım daha. Fitillerde vb bir sorun olmadığına eminseniz.

Cam motoruna değil de düğmedeki ışığa giden pozitif kabloyu ve negatifi doğru bağlamak önemli burada. Rengini tam hatırlamıyorum ama deneyerek bulmuştum.

Aracın kontağını açtığınızda mı yanıyor bu ışık ? yoksa parkları ve kısaları yaktığınızda mı yanıyor ?

Upvote 0
Böyle birşeyle ne önce ne sonra hiç karşılaşmadım daha. Fitillerde vb bir sorun olmadığına eminseniz.

Cam motoruna değil de düğmedeki ışığa giden pozitif kabloyu ve negatifi doğru bağlamak önemli burada. Rengini tam hatırlamıyorum ama deneyerek bulmuştum.

Aracın kontağını açtığınızda mı yanıyor bu ışık ? yoksa parkları ve kısaları yaktığınızda mı yanıyor ?
Direk cam dugmesinın orda 3 kablo var birinde 5v civarı, diğerinde parkları açınca 12 v digeri zaten eksi. 12v olan ile eksi ye bağladım. Sorun yaşamaya devam ediyorum. Şimdi ambians aydınlatma hangi soket veya kablo onu bulmaya çalışıyorum. Cam düğmesinin aydınlatmasindan ayırıp direk ambians aydınlatmaya bağlayacağım ama soket ve pin listesini bulamıyorum

Upvote 0
[mention]PassificGolf7 [/mention] varmış ama eccük yanıyormuş.Allah'tan kapı kolunun yerini biliyorum [emoji2]
23253891c3251fa73391c9e7cd4b7f52.jpg
Bu parçanın kodu nedir nereden bulabiliriz acaba. 7.5 midline plus aracıma yapacağımda bilginiz var mıdır ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt