Kapı Açma Kolu Ambiyans Aydınlatması!!

HSolak

Üye
İsim
Hakkı
Herkese Merhaba. Arkadaşıma aldığımız Golf7 araca binene kadar farketmemiştim. 2 farklı Golf7 de kontrol ettim ancak Kendi aracımda Fotoğrafta gördüğünüz kapı açma kolu ledleri çok zayıf yanıyor. kapı altı led aydınlatma ve kapılara ses yalıtımı uygulandı daha önce şimdi bu şekilde nedenini bilen var mı nasıl bir yol izlemem gerekir arkadaşlar. Şimdiden Teşekkür Ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 44131

Ekli dosyayı görüntüle 44132

Ekli dosyayı görüntüle 44133

@enesdemiray golf 7 de öyle büyük ihtimal passattada öyledir ayak aydınlatmalar ve ambians aydınlatmalar birbirine bağlı hatta geçen gün torpidoya ambians bağlarken ayak aydınlatmadan aldım kabloyu araç menüsünden kısıp artırabiliyordum

Upvote 0
Aracimda Kapi acma ve tutacagi aydinlatmasi fabrika cikisi var, ben ise alt tarafi kendim bir led ile aydinlattim.
Arkada hicbir aydinlatma olmadigindan orayida ayni önler gibi ambiyans aydinlatmasi yaptim.
Ilgilenlere duyurulur
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20210314/3a54c46c167025ff0dfa85fc9119920d.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20210314/4607778feb5399bd7c80a37ac4ac46d1.jpg

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık.

Ben de ön kapı iç ceplerine aydınlatma yapmıştım, sizinki gibi çok parlak ve direkt ışık idi, camlarım filmli olduğu için özellikle karanlık yerlerde dışarıyı görmekte zorlanıyordum.

Işığı biraz daha derine üst tarafın altına yapıştırdım. Şimdi biraz daha loş görünüyor.

Bu eski hali (sarı idi beyaza çevirdim artık)

Ekli dosyayı görüntüle 33145

Yarın akşam güncel fotoğraf atarım.

Arkalara da yapınca daha güzel olur, en kısa zamanda ekleyeyim ben de.

Upvote 0
@Kysr038 Adaşım gece dikkatinizi dağıtmıyormu?

Keza ben ambiansları çok kısık kullanıyorum belkide kapı açma kolundakini o nedenle görmedim.

Ayak aydınlatması %5
Kapı aydınlatması %20 de bende.

Upvote 0
@Kysr038 Adaşım gece dikkatinizi dağıtmıyormu?

Keza ben ambiansları çok kısık kullanıyorum belkide kapı açma kolundakini o nedenle görmedim.

Ayak aydınlatması %5
Kapı aydınlatması %20 de bende.
Evet Ahmet hocam dikkat dağıtıyordu ya da göz alıyordu diyeyim, o yüzden ışığı daha derine uzaklaştırdım daha soft ve yumuşak oldu artık.

Çok işime yarıyor, özellikle o cebin içerisine ufak tefek çok şey atıyordum ve bazen araçtan inerken unutuyordum şimdi iğne bile olsa direkt göze çarpıyor.

Vites önü çekmeceye aydınlatma yapanlar oldu forumda, o da çok farklı bir hava katıyor.

Hatta bazı araçlarda dikiz aynasının altında (astra h kasa) ya da tavan aydınlatmanın içinde (bmw galiba) noktasal (spot) aydınlatma görmüştüm özellikle vitesin çevresini aydınlatıyordu.

Screenshot_2021-03-27-01-59-50-08.png

Sürüş esnasında iç aydınlatma açılmasını çok tercih etmem o yüzden bu tarz aydınlatmalar mest ediyor beni  :D

Hatta comfortline paketin led iç aydınlatmalarına hastayım, spot lamba gibi bölgesel aydınlatıyor, bizim midline plus paketin ışığı çok dağılıyor araç içerisinde.

Upvote 0
@Kysr038 Nasıl yaptın abı 
Kapı döşemesini sökünce cam açma düğmesinin ışığından kablo çektim, cebin en dip kısmında boşluk var kesme biçme gerekmedi, kabloyu içeri geçirdim, ucuna led bağlayıp yapıştırdım. Kabloyu izole ettim kumaş bantla. Farları yada parkları yakınca yanıyor sadece, gündüz gereksiz çalışmıyor yani.

Elektriği aldığınız kabloya dikkat edin cam açma motorundan değil, aydınlatma kablosundan olacak.

Kabloyu şuan hatırlayamadım ama deneme yanılma ile bulmuştum galiba

Upvote 0
Dün söz verdiğim Güncel fotoğraflar geldi.

Kapıları açınca ceplerin aydınlatması çok az görünmüş fotoğraflarda.

Ayak altı ambiyans aydınlatmalarım sadece kapıları açınca yanıyor, onları vcds den ambiyans olarak kodladım ama aktif olmadı sanırım midline plus bcm si buna izin vermiyor.

IMG20210327203642.jpg

IMG20210327202510.jpg

IMG20210327202804.jpg

IMG20210327202017.jpg

IMG20210327202917.jpg

Upvote 0

@enesdemiray @Terms hocamınız dediği gibi ambianslar ayrı ayak aydınlatmalar ayrıymış 

IMG_20210329_195306.jpg

Ben torpido üstündeki ambiansı ayak aydınlatmaya bağladığım için ayak aydınlatmaları kapattığımda oda kapanıyor gerçi kapatmıyom ambiansta ayakta 100

IMG_20210329_194701.jpg

IMG_20210329_194715.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt