BAGAJ KAPAĞI ÜZERİ TEPE (3.) STOP LAMBASININ MERKEZİ KİLİTLEMEDE VE SİNYALLERDE YANIP SÖNMESİ

Tekrar selamlar, şimdi farkettimde normal herşey fakat sola sinyal verdiğimde sağ tarafın iç tarafıda yanıyor
LED stoplar fabrikasyon mudur hocam yoksa sonradan mı takıldı ?

Evet hocam @MSE yardımcı olursanız sevinirim bu arada. Araçta kodlama olarak led stopların sinyallerinin çapraz yanmasıda kodlu acaba onun etkisi varmıdır ?

Evet hocam @MSE yardımcı olursanız sevinirim bu arada. Araçta kodlama olarak led stopların sinyallerinin çapraz yanmasıda kodlu acaba onun etkisi varmıdır ?
Hocam yapmanız gereken;

(4) Leuchte17TFL R BLK SRB3TFL R BLK SR KC3-Lichtfunktion A17 kanalını Blinken rechts hellphase yapmanız gerekirken dalgınlıkla Blinken links hellphase yaptınız muhtemelen. O kanalı düzelttiğiniz vakit sorununuz ortadan kalkacaktır :)

Bu kodlamayı yaptığınızı düşünmemiştim. Yaptığınızı söyleyince ampul yandı benim kafada   :000274-medium:   :000043-medium:

Hocam başta bişeyi yanlış anlamışım. Yanlış anlayınca baya bişeyi yanlış yazdım sonra mesajınızı tekrar okuyayım dedim o Zaman jeton düştü :) Sağ iç sinyal lambanız sola sinyal verince yanıyor değil mi ?

Öyleyse vag.com ile bağlanıp 09 Central electronic, Adaptationdan (öncesinde şifreyi girmeyi unutmayın) leuchte 17 nolu kanalı bulun. Burada baştaki parantez içindeki sayılara göre 4-5-8-9-12-13-16-17 olanlara bakın. Muhtemelen baştaki ikilidedir. Burada Blinken links xxxxx olarak görünen bir değer vardır. Onu Blinken RECHTS xxxx olarak değiştirin. LİNKS sol, RECHTS sağ oluyor. Bu ufak karışıklık nedeniyle sola sinyal verince sağ taraf yanıyordur.

xxxx olarak yazdığım yerde sizde seçili olan neyse onun RECHTS olanını bulup onunla değiştirin.

Hocam başta bişeyi yanlış anlamışım. Yanlış anlayınca baya bişeyi yanlış yazdım sonra mesajınızı tekrar okuyayım dedim o Zaman jeton düştü :) Sağ iç sinyal lambanız sola sinyal verince yanıyor değil mi ?

Öyleyse vag.com ile bağlanıp 09 Central electronic, Adaptationdan (öncesinde şifreyi girmeyi unutmayın) leuchte 17 nolu kanalı bulun. Burada baştaki parantez içindeki sayılara göre 4-5-8-9-12-13-16-17 olanlara bakın. Muhtemelen baştaki ikilidedir. Burada Blinken links xxxxx olarak görünen bir değer vardır. Onu Blinken RECHTS xxxx olarak değiştirin. LİNKS sol, RECHTS sağ oluyor. Bu ufak karışıklık nedeniyle sola sinyal verince sağ taraf yanıyordur.

xxxx olarak yazdığım yerde sizde seçili olan neyse onun RECHTS olanını bulup onunla değiştirin.
Tamamdır yaptım haklıymışsınız karıştırmışım, şimdi düzelttim teşekkürler :)

netice olarak ;

yanlızca açma kapamada yansın, sinyallerde yanmasın istedim ama olmadı. kodlamanın 5,3,4 bölümünü yapınca açma kapamada yandı fakat sinyalde de sürekli yanmaya başladı.

(5)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion B 22 > Value: Aktive Blinkfunktion  hat ein auf 1 gesetztes Bit in pa_dynmamisch_blinken

(3)-Dyn. turn signal modes-ZV_Blinken_zu > Value: Active

(4)-Dyn. turn signal modes-ZV_Blinken_auf > Value: Active

12,13 not aktive edince de bu sefer 3. stop açma kapamada yandı fakat sinyaller yanmamaya başladı. yani 5,3,4,12,13 de beraber olmadı.

(5)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion B 22 > Value: Aktive Blinkfunktion  hat ein auf 1 gesetztes Bit in pa_dynmamisch_blinken

(3)-Dyn. turn signal modes-ZV_Blinken_zu > Value: Active

(4)-Dyn. turn signal modes-ZV_Blinken_auf > Value: Active

(12)-Dyn. turn signal modes-Richtungs_blinken_rechts  > Value: Not Active

(13)-Dyn. turn signal modes-Richtungs_blinken_links   >  Value: Not Active

bu özelliğin sadece açma kapamada yanmasını inş buluruz. sinyallerde kullanılmayacağı için de o zaman muayene için bir sorun teşkil etmez 3. stop lambası.

ayrıca ilk mesajda tekrar hatırlatma ve düzeltme yaptım.

@necati

@MSE

@erkanz

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Değerli Orhan Hocam,

Deneme şansım olmadığından rica etsem aşağıdaki kanala bir göz atabilir misiniz? Eğer ki tahmin ettiğim gibiyse sadece açma kapama da yanıp sönmesini sağlayarak, üçüncü fren lambasını bu şekilde kullanmak isteyen siz ve diğer hocalarımız için bir çare bulmuş olabiliriz.

(6)-Acknowledgement signals-Optische Rueckmeldung 3.Bremsleuchte

@MSE

@necati

@EMRAH ATTS

Deneme şansım olmadığından rica etsem aşağıdaki kanala bir göz atabilir misiniz? Eğer ki tahmin ettiğim gibiyse sadece açma kapama da yanıp sönmesini sağlayarak, üçüncü fren lambasını bu şekilde kullanmak isteyen siz ve diğer hocalarımız için bir çare bulmuş olabiliriz.

@MSE

@necati

@EMRAH ATTS
şu an çıktım hocam. bir ara buna bakacağım inş. :'(

Takipteyim :)  bu konu Orhan hocamın muayene serüveninden sonra daha da bir önem arzeder oldu.

@MSE  @fcsrn hocam sinyal ve dörtlülerde benim 3. stop devamlı yanıyor nerede hata yapmış olabilirim, 

@MSE

@necati

@EMRAH ATTS

Takipteyim :)  bu konu Orhan hocamın muayene serüveninden sonra daha da bir önem arzeder oldu.
Erkan hocam denedim bu kodu active yaptım. herhangi bir değişiklik olmadı.

@MSE  @fcsrn hocam sinyal ve dörtlülerde benim 3. stop devamlı yanıyor nerede hata yapmış olabilirim, 
Leuchte 22'nin kanallarında blinken links/rechts diye başlayan herşeyi not active yapın düzelecektir hocam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt