Continental premium contact aliyorum

Ölçü 205 de olabilir, şu anda farkettim ben de. Ebat orjinal yani.
Söylediğiniz 205 45 R17 veya 215 45 R17 her iki ölçüde aracınız için uygun değil ben hatırlatma amaçlı söylemek istedim., yanlışlık olmaması adına kontrol etmenizi öneririm.,

Olması gereken orjinal ölçüler; 205 55 R16 ve 225 45 R17

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Nizamettin Kepoğlu Hayırlı olsun.. Ebat vs göre lastik performansıda farkeder.. İlgili ölçüde bi deneyim yok maalesef ama aşağıdaki link size yardımcı olabilir.. Teknoloji çok gelişti :)  İsme takılmayın

image.png

Söylediğiniz 205 45 R17 veya 215 45 R17 her iki ölçüde aracınız için uygun değil ben hatırlatma amaçlı söylemek istedim., yanlışlık olmaması adına kontrol etmenizi öneririm.,

Olması gereken orjinal ölçüler; 205 55 R16 ve 225 45 R17
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Ben ölçüleri iyice karıştırdım galiba ama orjinal ölçülerde aldım lastikleri. Hatta üşenmedim inip baktım, 225 45 17 imiş ebatı.

Sonuç olarak orjinal ebatındaki lastikten de yol sesi fazla gibi ve psikolojik midir bilmiyorum ama sanki konfor da düşük gibi. Ben memnun değilim yani.

@ozk991 Nokian deneyin, Goodyear oneririm.. O olculer icin wetproof Nokian Ve GY Eagle 1 Assymetric 5 guzel sonuclari var

@ozk991 Nokian deneyin, Goodyear oneririm.. O olculer icin wetproof Nokian Ve GY Eagle 1 Assymetric 5 guzel sonuclari var
Teşekkür ederim ama lastikleri alalı daha 6 ay olmadı, 6 ayda da 3 bin km yapmadım. Bir daha alacak olursam foruma danışıp alacağım zaten. O zaman arabayı yeni almıştım, forumla da tanışmamıştım ve sadece ismine güvenerek alıp geçmiştim. Yine de tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

205/55 r16 ölçüsünde 80 km boyunca conti almaya niyetliydim ama sonuç olarak sessizlik önceliğim olduğu için Michelin Primacy 4 aldım geçtim. Tavsiye ederim. :)

Geri
Üst Alt