Lastik Kiralama

Herkese Tekrar Selamlar,

Malum kiralama yapan şirket ile görüştüm. Konu başlığı altında arkadaşlarında belirtmiş olduğu soruları sordum ve cevaplarımı aşağıda sıralıyorum ; 

• Öncelikle kiraladığınız lastik sıfır veya ikinci el olabiliyor. İkinci el lastiğin kondisyonu veya üretim tarihi maks. iki yıl olduğunu belirttiler. Lastikler sıfır olarak takıldığında 4 takım olarak saklanıyor ve size takılan lastik takım bir lastik oluyor. Üretim tarihi ve kondisyonu farklı lastikler olmadığını belirttiler.
  • Marka seçimi olarak permium seçtiyseniz tercih etmiş olduğunuz serviste premium hangi varsa o lastik takılıyor. 
  • Lastik sökme-takma ve mevcut lastiğinizin saklaması kiralama fiyatına dahil. Ekstra bir rakam yok.
  • Kiralama gün sayısı olarak min. 1ay maks. 4ay olarak yapılabiliyor.
  • Kiralama gün sayısı arttıkça fiyatta doğru orantıda artıyor. Konu başlığını açarken belirttiğim gün sayısı arttıkça fiyat düşer mantığım çürüdü. Ancak İstanbul gibi bir lokasyonda yaşıyorsanız 4 ay kış lastiği kiralamak ne kadar gerekli. Sorgulanabilir.
  • Sadece lastik kiralama hizmeti sağlanıyor. Bunun dışında jant vs. gibi bir hizmet vermiyorlar.

Sorularım ve cevaplarım bu kadar. Firma linkini tekrar iletiyorum.

Elçiye zeval olmaz. Tercih sizin dostlar. 

https://www.lastick.com.tr/Lastik-Kiralama

Herkese Tekrar Selamlar,

Malum kiralama yapan şirket ile görüştüm. Konu başlığı altında arkadaşlarında belirtmiş olduğu soruları sordum ve cevaplarımı aşağıda sıralıyorum ; 

• Öncelikle kiraladığınız lastik sıfır veya ikinci el olabiliyor. İkinci el lastiğin kondisyonu veya üretim tarihi maks. iki yıl olduğunu belirttiler. Lastikler sıfır olarak takıldığında 4 takım olarak saklanıyor ve size takılan lastik takım bir lastik oluyor. Üretim tarihi ve kondisyonu farklı lastikler olmadığını belirttiler.
  • Marka seçimi olarak permium seçtiyseniz tercih etmiş olduğunuz serviste premium hangi varsa o lastik takılıyor. 
  • Lastik sökme-takma ve mevcut lastiğinizin saklaması kiralama fiyatına dahil. Ekstra bir rakam yok.
  • Kiralama gün sayısı olarak min. 1ay maks. 4ay olarak yapılabiliyor.
  • Kiralama gün sayısı arttıkça fiyatta doğru orantıda artıyor. Konu başlığını açarken belirttiğim gün sayısı arttıkça fiyat düşer mantığım çürüdü. Ancak İstanbul gibi bir lokasyonda yaşıyorsanız 4 ay kış lastiği kiralamak ne kadar gerekli. Sorgulanabilir.
  • Sadece lastik kiralama hizmeti sağlanıyor. Bunun dışında jant vs. gibi bir hizmet vermiyorlar.

Sorularım ve cevaplarım bu kadar. Firma linkini tekrar iletiyorum.

Elçiye zeval olmaz. Tercih sizin dostlar. 

https://www.lastick.com.tr/Lastik-Kiralama
Elinize, emeğinize sağlık hocam. Faydalı bir konu oldu  (y)

Pirelli sottozero 225/45r17 takım lastiği 1750 ye aldım. Az daha zorlayıp almak daha mantıklı geldi. 1 sezon kullanıp satsam en az 1000 liraya satabileceğimi düşünüyorum. Tabiki Antalyada yaşayıp bir sebeple kışın şehirler arası yolculuğa çıkılacaksa gibi durumlarda mantıklı oluyor. Ama her sene 1 ay kiralayıp atlatmaya çalışmak çokta kâr ettirmez gibi geldi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kutayoksuz Hocam 1750 çok iyi rakam nereden satın aldınız. Şuan baktığımda tanesi 790 tl görünüyor.

Diğer konuya gelecek olursa bu kiralama durumu tamamen dediğiniz gibi tercihe göre değişiyor.  (y)

Son 3 senedir sac jant+kışlık lastik kombinasyonunu kullanıyorum. Kiralama işi bana mantıksız geldi açıkçası, lastik ebadınız büyükse sac jant alıp daha küçük ebatlı ve orta halli bir kış lastiği almak daha mantıklı geliyor bana.

Bende orijinal hita jant+conti Ts860 almistim 3 kıs oldu. Toplam 3550 TL ye gelmisti 2018 yilinda. Simdi jantlari satsam cogunu cikariyor paranin. Soguk yerde yasaniyorsa alinmasi daha makul gibi

İlginç bir hizmetmiş hocam sayenizde öğrenmiş oldum, teşekkür ederim :)

Kışlık lastikleri kısa bir süre taktığımızı ve daha az yol yaptığımızı düşünerek sac jant ile kullanmaya başladım. Lastik tercihimi de 1 senelik 2. El lastik olarak yaptım. Bu şekilde neredeyse yarı yarıya bir ücrete halloluyor. Açıkçası sıfır petlas vs almaktansa 2. El gy ug8 lastik almak makul geldi. İlerleyen dönemlerde de bu şekilde yapmayı düşünüyorum. 

Lastiğe zarar gelirse ne oluyor peki ? Yani patlarsa veya kaza yapıp lastik kullanılamaz hale gelirse.

Daha da kötüsü araba pert olup servise çekildiğinde üzerindeki lastikleri nasıl alacağız :)

Lastiğe zarar gelirse ne oluyor peki ? Yani patlarsa veya kaza yapıp lastik kullanılamaz hale gelirse.
Daha da kötüsü araba pert olup servise çekildiğinde üzerindeki lastikleri nasıl alacağız [emoji4]
Super soru

@ogzdrk Evet o kısmı yazmayı atlamışım. Lastiği yararsanız veya lastik kullanılmaz hale gelirse güncel fiyatı üzerinden ihale kiralayana kalıyormuş. Açıkcası bu konuda en çekindiğim birinci kriter bu. Lastik bu sonuçta yarılabilir.

@ycetin Anladım.Evet bende bundan çekindim o yüzden aklıma takıldı.Bilgi için teşekkürler.

@kutayoksuz Hocam 1750 çok iyi rakam nereden satın aldınız. Şuan baktığımda tanesi 790 tl görünüyor.

Diğer konuya gelecek olursa bu kiralama durumu tamamen dediğiniz gibi tercihe göre değişiyor.  (y)
Gittigidiyor da gece 12 de kampanyaya denk gelip 1 set almıştım. Genelde illaki kampanya oluyor. Önceki sene de tanesi 261 liraya nokian wr d4 195/65r15 almıştım. Lastiklerin tarihi her iki sette de yeniydi. 

Geri
Üst Alt