golf 7.5 pla 3.0 hatası

Millet camı neden değiştiriyor o zaman? Onu anlayamadım.
Yani şimdi 

Bunlar nasıl ne kadara temin edilebilir?
Kim yada nerede değiştirtebilirim?
Cam değişimi serit takip sistemi icin gerekiyor. Serit takip sisteminde de yaya koruma ozelligi olan kameralar var. Sanirim siz onunla karistirdiniz. Manevra frenleme baska birsey yaya koruma sistemi baska birsey

Selamlar herkese, 

Bu hafta sonu pla 3.0 montajını yaptım. Park sensörleri, modül ve kablo tesisatını aliexpress, abs sensörünün de çıkma tedarik etmiştim. Kabloları orjinal yerlerinden geçirmeye çalıştım, bu sebep ile neredeyse 2 tam günümü harcadım diyebilirim. Hatta kablo tesisatında tampon ve araç içine geçişlerde farklı bir soket kullanmışlar, orjinale uygun olsun diye aracın mevcuttaki soketlerine uygun pim tedarik edip, mevcut soketlerdeki boş pilleri kullandım. Kısacası güzel oldu ama bayağı yordu beni.

Fakat malesef çalıştıramadım, iş kodlamaya gelince park modülünün uzun kodlamadaki tüm değerleri sıfır görünüyor. Yeni değerleri seçip modüle gönderdiğim de hata veriyor ve modüle yeni değerleri yazmıyor. ".... fault 31" gibi bir hata veriyor. Password girip felan da denedim ama olmuyor, nihayetinde eski modülü geri taktım şimdilik.

Bir ara bir konuda görmüştüm ama tekrar bulamadım o konuyu, modüle parametre yüklenmesi gerekiyor gibi birlşeyler yazmışlardı. Bendeki durum böylemidir yoksa modül arızalı olabilirmi? Tecrübeli arkadaşların yardımını rica ederim.

@zulalyol teşekkürler hocam, tahmin etmiştim. Müsait bir zamanda yanınızdayım o zaman ?

Herkese Merhaba tekrar,

Nihaytinde PLA 3.0 ve kör nokta uyarının montajını bitirdim.

Şu an otomatik park , manevra frenlemede vede Kör nokta asistanı çok güzel bir şekilde çalışıyor.

Kodlamısını meşhur ispanyol XaGiCo'nun pdf dökümanına göre yaptım.

Sadece problem olarak  Park asist modülünün altında iki adet hata kaldı, bunları birtürlü çözemedim.

Bunlardan ilki hiç silinmiyor, ikincisi ise siliniyor ama daha sonra geri geliyor. 

Bilen ve yorum yapabilecek arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Park asist modülündeki hatalar:

Address 10: Park/Steer Assist       Labels: 5Q0-919-298.clb
Control Module Part Number: 5QA 919 298 D    HW: 5QA 919 298 A
  Component and/or Version: PLA 3.0 12KH07 0050
           Software Coding: 0271065851
            Work Shop Code: WSC 00046 123 12345
              ASAM Dataset: EV_EPHVA2CAU3700000 009041 (VW37)
                       ROD: EV_EPHVA2CAU3700000_009_VW37.rod
                      VCID: 5104B4F46D2645A1EC-8004
2 Faults Found:

12727553 - Databus 
          U1121 00 [009] - Missing Message
          [Steuergerät für Abstandsregelung - Gateway_79.ACC_02_alt - kein Signal/keine Kommunikation]
          Confirmed - Tested Since Memory Clear

13688835 - Databus 
          U1123 00 [008] - Received Error Message
          [Steuergerät für Rear Cross Traffic Alert - RCTA_01.RCTA_Status - Fehlerspeicher auslesen]
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

Araçta acc vs var ise diğer donanımlara da pla yı kodlayın .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bağlantı verirseniz bakalım müsait bir zamanda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@passatrline hocam, bende vcds var sadece, sanırım bunun ile olacak birşey değil, odis gerekli görünüyor. Çünkü ne yaptımsa motor bölümündeki byte3, bit5'i bir türlü değiştiremiyorum.

İlave olarak;

Hatta motor bölümündeki uzun kodlamada hiçbirşeyi değiştiremiyorum. Buda ayrı bir problemim gibi. Daha önce motor bölümünde ihtiyacım olmadığı için birşey değiştirmedim hiç. Vcds ile motor bölümündeki uzun kodlamaya müdahale edilemiyor acaba?  ( Adaptasyon kısmına müdahale edilebiliyor.)

Geri
Üst Alt