Araç renginin önemi.

Golfe bir cok renk yakisiyor bence. Birde renkten ziyade donanimda rengi en cok gosteren sey. Tornado kirmizi cam tavan durban jant r line cok guzel oluyor ama pasifik mavi midline o kadar alimli durmuyor. Birazda donanima gore renk secmekte fayda var. Beyaz arac cam tavanla cok guzel oluyor bence cam tavansiz idare eder ama mesela tungsten gri cam tavansizda cok guzel. En onemli sey rengin donanimla kombinasyonu. Tabi bence hic kurtarilamayacak renkler var orman yesili ve uranus gri maalesef .

@tiesay Renk konusunda haklısınız. Ben de 36 yıldır Beyaz yada gri olmayan arabaya uzun süreli binmedim.

Renk çok önemli. Yeğenimin Nar çiçeği BMW 3.20 IED var aracı muayeneye abim götürmez ben götürürüm. Abim araç kızının olmasına rağmen ben kırmızı arabaya binmem der.

@tiesay Erinç hocam 2016 model bişey yılıncı özel üretim 8 ileri otomatik 1.6 Benzinli ama 184HP yeğenim mali müşavir hanımefendi. Aracı da çok kıymetli sadece araç TÜV e gideceği zaman mecburen bana veriyor. Valla muayeneye giderken yolu uzatıp otoyol da hız denemesi yaptım sport mod ta 250km/h de gaz kesiyor.
Yeğenime aracının yaptığı hızın fotosunu attım sen manyakmısın ben daha 130 u geçmedim dedi.

[mention=17078]tiesay[/mention] Erinç hocam 2016 model bişey yılıncı özel üretim 8 ileri otomatik 1.6 Benzinli ama 184HP yeğenim mali müşavir hanımefendi. Aracı da çok kıymetli sadece araç TÜV e gideceği zaman mecburen bana veriyor. Valla muayeneye giderken yolu uzatıp otoyol da hız denemesi yaptım sport mod ta 250km/h de gaz kesiyor.
Yeğenime aracının yaptığı hızın fotosunu attım sen manyakmısın ben daha 130 u geçmedim dedi.
Bu F30 cular muayene kendi gitmemeye yeminli galiba

Bir arkadasimin bende F30 u muayene götürdüm biraz oyniyayim dedim temde hareketli radara girmişim

Ama akillanmadi hala beni gönderiyor muayneye

@Terms 250km/h de gaz kesiyorsa şayet, saygı duymak lazım. Ben hiç son hız denemesi yapmadım bendeki golf e ancak sanıyorum 150hp makina bile zorlasan 235-240 da biter. 

(180km/h 1 defa yaptım, sürekli arabana çocuk olduğundan hız yapmak mümkün olmadı. Çiçek gibi arabaydı valla  :)

Beyaz kullanıyorum ama mavi olsun isterdim :)

@tiesay Erinç hocam 2016 model bişey yılıncı özel üretim 8 ileri otomatik 1.6 Benzinli ama 184HP yeğenim mali müşavir hanımefendi. Aracı da çok kıymetli sadece araç TÜV e gideceği zaman mecburen bana veriyor. Valla muayeneye giderken yolu uzatıp otoyol da hız denemesi yaptım sport mod ta 250km/h de gaz kesiyor.

Özür dileyerek ekliyorum.2016 1.6 benzinli 3.20 ied ler 170hp dir . Bildiğimiz Psa motoru vardır. 2015 yılına kadar giren makyajsız olan nadir sayıda 3.20 ler 2.0 184 hp lik motor a sahiptir, aynı motor 3.28 de de vardır ve 245 hp dir .

Özür dileyerek ekliyorum.2016 1.6 benzinli 3.20 ied ler 170hp dir . Bildiğimiz Psa motoru vardır. 2015 yılına kadar giren makyajsız olan nadir sayıda 3.20 ler 2.0 184 hp lik motor a sahiptir, aynı motor 3.28 de de vardır ve 245 hp dir
ruhsatta 184 yazıyor du diye hatırlıyorum hocam.

Yanlış hatırlıyor olabilirim diye yeğene sordum o da 180 dedi. Ayıkla princin taşını oldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Türk Halkı otomobilden anlamadığı gibi araç renginden de pek anlamıyor. Genel olarak renk konusunda zevksiziz. Her taraf buzdolabı gibi beyaz araçlarla dolu. Benim araç da beyaz ama ben ilk sahibi olmadığım için beyaz. Yoksa bana kalsa beyaz ve siyah dışında bir rengi seçerdim. Gri veya mavi/lacivert gibi. Halbuki her rengin çok güzel tonları var ama yok illa beyaz olacak.

Geri
Üst Alt