Araçtan gelen gıcırtı sesi

Söför camı açma düğmesinden ses geliyor,düğmede hafif bir boşluk var diğerleri gibi sıkı değil. Fazla kullanıldığından gevşeme yapmış sanırım. Pütürlü yolda sesi duydum ve yeri tespit ettim s=pişt  lakin çözüm olarak hiç bir fikrim yok s=alala
Değerli Nazım Hocam...

Garanti bitti biliyor galiba senin Atmaca

sıkmış dişini bitene kadar :)

Keşke daha önce olaydı da yenisiyle değiştirileydi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba Arkadaşlar,

Havaların ısınması ile beraber tüm piano black parçalarda resmen çatırtı kopuyor, görsel anlamda güzel olan her şeyde illa sorun mu yaşamak gerekiyor bilmiyorum, sizin araçlarınızda benzer durumlar söz konusu mudur?

Saygılarımla

Merhaba Arkadaşlar,
Havaların ısınması ile beraber tüm piano black parçalarda resmen çatırtı kopuyor, görsel anlamda güzel olan her şeyde illa sorun mu yaşamak gerekiyor bilmiyorum, sizin araçlarınızda benzer durumlar söz konusu mudur?

Saygılarımla
Hocam güneş altında kalınca araç gün boyunca, klimayı ilk çalıştırdığımda 1-2 ufak çıtırtı duyuyorum ön panelden sonrasında hemen geçiyor. O da sıcak soğuk farkından oluşuyor. Onun dışında herhangi bir ses yok. Eğer sizde de bu şekilde ise sorun yoktur. Yok normal şartlarda da bu sesleri duyuyorsanız serviste bu parçaları söküp izolasyon yaptıktan sonra geri takıyorlar çözüm oluyor.

Arkadaşlar merhaba, bu tip kapılardaki ve camlardaki plastikten gelen ve kasis ve bozuk yollardan geçerken çıkan gıcırtı seslerini önlemek için aşağıdaki ürünü kullandım ve çok memnun kaldım:

https://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml

Farklı markalara ait olanları da deneyebilirsiniz, ben bir arkadaşım (a3 sahibi) tavsiyesi ile bu ürünü kullandım. Benim de aracım 2 aylık, sanırım yıkamadan kaynaklı conta gıcırtısı gerçekleşti. Ürünü bu contalara sıkarak ve el ile iyice yedirerek uyguladım. şu an en ufak bir ses bile kalmadı. Tavsiye ederim.

Kapı fitillerinden gelen gıcırdama sesi için eski aracımda wurth silikon spreyini kullanmıştım 3 aydan fazla idare ediyor. Golf de ara sıra gıcırdama yapıyor ama henüz spreyi kullanmadım. Servise de gitmek istemiyorum. 

Kapılardan gelen gıcırdama için servise gittim. Tüm fitiller özel bir spreyle yağlandı, kapı kilitlerine gres sürüldü. Ayrıca kapı ayarları bir kademe içeri alındı.
Şu anda ses yok. Ne kadar idare eder bilmiyorum. Wurth silikon spreyi de önermediler.

Merhabalar..

Bahsi geçen konudaki bütün yorumları okudum fakat tam çözümü göremedim. ?  ⬇️

Benimde aracim 2013 golf7 yaklasık 2 aydir sabahlari özellikle bir kasisten veya yokus yukari yola girerken yada cukur vs gibi yerlerden gecerken sol arka taraftan bir gacırtı ama nasil böyle sinir bozucu sanki 2 tane sert plastik takoz gibi birsey gerilmeden dolayi birbirine sürtünüp ses cikartiyor gibi bunu hissedebiliyorum. 

Dün sanayiye gittim motor ustası  arkadasimin yanina 2 saat inceledik test sürüşü lifte aldik vs velhasıl sesin ön takimdan sag ve sol amortisör üst takozlarından geldiğini tespit ettik. Soğuktan yapabileceğini söyledi havaların ısınması bekle eğer ses devam ederse değiştiririz dedi tanesi 150 tl civari imiş zamanla esnekliğini kaybettiğini sertleşip ses cikartabileceğini söyledi.

Ben sesin arkadan geldigini hissediyordum ama arkaya oturunca sesin önden geldiği bariz belli oldu.  

Bu şekilde test etmek isteyen arkadaslara bir tüyo vereyim kasisten veya ses en cok nerde kendini gosteriyorsa oraya capraz girin mesela kasisten capraz gecin tekerleri birer birer gecirin ozaman daha cok belli oluyor sesin nereden geldigi. 

Umarım yardımcı olmuşumdur hayirli günler..

Bendede dönüşlerde her aaman olmuyor torpidodan bi ses geliyor sanki içeriden bi vida düşmüşte vidanın sesi gibi nitekim torpidoyu tüm boşalttım 2-3 kez sert dönüş yaptım yine geldi vida sesi :D en iyi çözüm müziğin sesini açmak o zaman hiç ses kalmıyor.

Merhabalar..
Bahsi geçen konudaki bütün yorumları okudum fakat tam çözümü göremedim. ?  [emoji652]️
Benimde aracim 2013 golf7 yaklasık 2 aydir sabahlari özellikle bir kasisten veya yokus yukari yola girerken yada cukur vs gibi yerlerden gecerken sol arka taraftan bir gacırtı ama nasil böyle sinir bozucu sanki 2 tane sert plastik takoz gibi birsey gerilmeden dolayi birbirine sürtünüp ses cikartiyor gibi bunu hissedebiliyorum. 
Dün sanayiye gittim motor ustası  arkadasimin yanina 2 saat inceledik test sürüşü lifte aldik vs velhasıl sesin ön takimdan sag ve sol amortisör üst takozlarından geldiğini tespit ettik. Soğuktan yapabileceğini söyledi havaların ısınması bekle eğer ses devam ederse değiştiririz dedi tanesi 150 tl civari imiş zamanla esnekliğini kaybettiğini sertleşip ses cikartabileceğini söyledi.
Ben sesin arkadan geldigini hissediyordum ama arkaya oturunca sesin önden geldiği bariz belli oldu.  
Bu şekilde test etmek isteyen arkadaslara bir tüyo vereyim kasisten veya ses en cok nerde kendini gosteriyorsa oraya capraz girin mesela kasisten capraz gecin tekerleri birer birer gecirin ozaman daha cok belli oluyor sesin nereden geldigi. 
Umarım yardımcı olmuşumdur hayirli günler..
Hocam ön burçlar yağlaniyor bu sorun için.

gıcırtı konusunu gorunce benım aractanda gıcırtılar gelemeye basladı..daha cok amortısorden kaynaklı..amortısor takozlarından gelıyor dıye dusunuyorum..olabilirmi size..çözümü yaglamak mı..

gıcırtı konusunu gorunce benım aractanda gıcırtılar gelemeye basladı..daha cok amortısorden kaynaklı..amortısor takozlarından gelıyor dıye dusunuyorum..olabilirmi size..çözümü yaglamak mı..
Garanti sürüyorsa yağlamaktansa serviste ön salıncak burçlarımı değiştiriyorlar,aracın en sevmediğim yönü bu heralde ben değiştirdim burçları o aşırı gıcırtı gitti fakat soğuk havalarda  kasiste tekrar papabiliyor 

Garanti sürüyorsa yağlamaktansa serviste ön salıncak burçlarımı değiştiriyorlar,aracın en sevmediğim yönü bu heralde ben değiştirdim burçları o aşırı gıcırtı gitti fakat soğuk havalarda  kasiste tekrar papabiliyor 
burcların değişmesini istemiyorum..niye aracın orjinalliği bozulsun..ordaki lastiği değişseler bence düzelir..olmadı gresl yagı surulur..emınım değişimden sonrada tekrarlıyordur bu sorun..

slikonlu gres sıktıracaktım bende lastikleri eritır filan dediler vaz geçtim :/ varmı böle bişe arkdaşlar

burcların değişmesini istemiyorum..niye aracın orjinalliği bozulsun..ordaki lastiği değişseler bence düzelir..olmadı gresl yagı surulur..emınım değişimden sonrada tekrarlıyordur bu sorun..
Anlıyorum ,zaten orjinalliği bozulmuyor vw servis orijinal parça kullanıyor faturaya bakayım zannedersem burç başlarındaki lastik değişiyor ,yağlamak çözüm olmadığını söylediler..o sebeple tabi ki yine de tercih sizin

Salıncak burçları değişince arabanın orjinalliği mi bozuluyor? Sizin görüşünüz ama siz arabanın mekanik hiçbir parçasını değiştirmeyin orjinalliği bozulmasın:) Satarken orjinal dersiniz. 

Geri
Üst Alt