Muayeneden kaldım

@mustafacagri ben geçen ay american parklar açıkken geçtim 
önceki araç varken ben de amerikan parklar %50 açık şekilde geçmiştim. ama artık riske almamak adına hazır kapatıyorken onları da kapatıyorum. hani sırf amerikan park uğruna birilerine gidip kapattırılacaksa gerek yok bence. ama elde kablo varsa yapmışken 2 dk fazla uğraşıp hepsini yapmak en sağlıklısı,hele ki şu corona döneminde :)  

bende geçen hafta amerikan parklar ile geçtim muayeneden.ama sinyal kombinasyonları farklı olunca direk bırakıyorlar.

aga şu sinyali farı aşırı yanan tipler yokmu ne zevk alıyorlar karşıdakini rahatsız etmekten lafım meclisten dışarı 

Şu aşırı yananlara stoplarıda ekleyelim bence... Antep-konya arası bayram sonrası gece yolculuğunda ''aşırı'' parlayan stoplar yüzünden migrenim tutuyor ve söz meclisten dışarı çokta güzel şeyler düşünemiyorum

@serkanhector yok hocam benim lafım kesinlikle size karşı değil genel konuşuyorum @golfcu91 hocamın yorumundan hareketle bende stoplardan rahatsızlığımı dile getirdim... Yoksa benim haddime değil kimseye laf söylemek veya  kalp kırmak.... Hakkınızı helal edin 

Şimdiye kadar hiç muayeneden kalmadım ama forumdaki tecrübelerden yaptığım çıkarımlara göre; değerlendirmeye alınan özellik aracın fabrika çıkışında yoksa fakat araç üreticisinin onaylı bir özelliği sonradan araca eklendiyse kusur sayılmıyor. Mesela comfortline araca dinamik sinyal takılması gibi. (Sinyallerin dengesiz yanıp sönmesi hariç.) Sinyal ile stop lambalarının karşılıklı yanıp sönmesi orijinal bir özellik olmayıp kodlamayla uygulandığı için standart dışı kabul ediliyor olsagerek. Bu da bence geçerli bir kusur. Sinyal veriliyorken sinyalin, frene basıldığında stop lambasının yanması gerekir. 

Amerikan park ön farlarda açık olduğunda, tamamen yanıp tekrar sönecek şekilde yanarsa geçiyor. Yani şöyle sinyal verildiğinde tamamen yanıp kapandığı için anlaşılıyor ve geçiyor. Ama sisi açanlar bile var sinyalde, sinyalde ön sisde yanıp sönerse muayeneden kalıyor. Kural açık turuncu olan ampül tamamen yanacak ve sönecek.

Arka stoplara gelince sinyal dışında stoplarda yanıp sönüyorsa kalıyor, bazıları geri vitesi bile çakarlı yaktırıyor sinyalde ben bunu anlamlandıramıyorum cidden. Zaten gizlik özellik falan değil, adaptasyon değiştiriliyor o kadar.

Geri
Üst Alt