Akü, Triger Değişimi ve Genel Bakım

@ToTheGrave çok teşekkürler evet ilk sahibiyiz, Araba fiyatları böyle devam ederse de muhtemelen son sahibi olacağım  :sofor:  Yeni octavia dürtüyor ama bu koşullarda çok zor. O yüzden minimum 5 yil binersem süper olacak.

Yukarıya yazmayı unutmuşum bir ekleme daha yapayim. Ek olarak, Necati abi kızdırma bujilerini de değiştirdi. Akü ve kızdırma bujisi değişince sabah ya da yağmurlu havada geç  marş alma sorunu tamamen ortadan kalktı. Benim sorun bu ikisinden birindeymis. Büyük ihtimalle akü çünkü kızdırma bujisi sadece atesliyor baska bir işlevi yok diye biliyorum.

Bazi arkadaşlar da bu sorunu yaşıyordu forumda öncelik akuye bir baktırin derim.

[mention=11839]HONEY[/mention] cok sag ol Bülent hocam bir gece ansızın bende İstanbul a gelebilirim. Geçen bir dijon kaçırdım tam sizlere haber verecektim. Dijona fena olur bu disk ile hayırlısı bakalım.[emoji4]
Bir fırsat kacar yenisi cikar hersey kismet isi

Mutlaka gelirsen haber ver hocam

@e2e hocam öncelikle bakımınız hayırlı olsun, akünüzü 70 a olarak stop etmeden değişmişsiniz, eğer eski akünüz 68 a ise aracın akü kontrol ünitesi yeni akünüzüde 68 olarak kullanmaya devam edecektir. Yeni akünüzüde kodlama yaparak araca tanıtmanızı tavsiye ederim.

@Golftdi selamlar çıkan akü buydu dediğiniz gibi 68 görünüyor. Hafta içi Necati ustaya uğrayıp 70 olarak değiştireyim. Bunun zararı olur mu acaba? 

20201224_170256.jpg

@e2e Kodlamanızda fayda var hocam, araç akü beyni yeni aküyü eski akü değerlerine göre kullanacaktır. @forzaGilles hocam daha iyi anlatır eğer hatam var ise.

@ogzogz Oğuz Hocam selamlar diskler suya ve neme maruz kalmasından sonra ses konusunu bir kaç farklı şekilde denedim. Yikama sonrasi, yağmur sonrası ve en son bugun kar yağdı baya kesildikten sonra da denedim. Herhangi bir ses ile karşılaşmadım. Eskiden olsa en azından ilk çalıştırmadan sonra bir kaç yüz metre bir ses olurdu özellikle kar yağışı sonrasi. Şu an hiç bir sey yok. Sanirim dediğiniz sorunun çözümü seramik disk.

Saygılarımla 

@ogzogz Oğuz Hocam selamlar diskler suya ve neme maruz kalmasından sonra ses konusunu bir kaç farklı şekilde denedim. Yikama sonrasi, yağmur sonrası ve en son bugun kar yağdı baya kesildikten sonra da denedim. Herhangi bir ses ile karşılaşmadım. Eskiden olsa en azından ilk çalıştırmadan sonra bir kaç yüz metre bir ses olurdu özellikle kar yağışı sonrasi. Şu an hiç bir sey yok. Sanirim dediğiniz sorunun çözümü seramik disk.

Saygılarımla 
Teşekkür ederim. Tam da tahmin ettiğimiz gibi. Güle güle kullanın. (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Trigeri kaç km de değişmek gerek ? 

Geri
Üst Alt