Bijon kapağı sökme teli.

Pgs85

Üye
İsim
Pgs
Arkadaşlar merhaba. Golf 7 aracım da bijon kapağı sökme telinin olmadığını fark ettim. İnternete baktım tüm wolksvagen modelleri için uygundur yazan kapak sökme telleri var. Golf 7 için uygun bijon kapak sökme teli resimdeki midir? 

_20201225_214038.JPG

@Seastar76 @futwrf  benden tavsiye..

Yukarıda da yazmıştım. 

Eğer ki planlı bir lastikçi işiniz varsa kapakları kendiniz söküp öyle gidin. Hem kayboldu yıprandı derdiniz olmaz. Hem de lastikçi 2 dakika da olsa az iş yapmış olması hoşuna gider. Kolay iş de değil yaptıkları aslında. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

10 cm tel kısa geliyor. 15-20 cm arası tel ile yapılabilir.

Konu aklıma geldi ve durum aşağıdaki gibi.. örneğini yanıma almadan yaptığım için biraz büyük ve yönünü farklı yapmışım. Çekim acısı ile birebir boyutu yapılabileceğini göstermek istedim. Ekli dosyayı görüntüle 41294

(Yine de belirteyim sağdaki orijinal :) )

Hiç de fena olmadı bence..
Hocam maşallah, bence şahane olmuş :)

@Seastar76 @futwrf  benden tavsiye..

Yukarıda da yazmıştım. 

Eğer ki planlı bir lastikçi işiniz varsa kapakları kendiniz söküp öyle gidin. Hem kayboldu yıprandı derdiniz olmaz. Hem de lastikçi 2 dakika da olsa az iş yapmış olması hoşuna gider. Kolay iş de değil yaptıkları aslında. 
aynı şeyi yapıyorum ben de,tavsiye ederim. lastikçiye gitmeden önce evin önünde tüm kapakları çıkarıp poşete koyuyorum.  lastikçiden geri eve gelince de kapakları hazır sökmüşken temizleyip kendim takıyorum. sıfır risk, sıfır kafa karmaşıklığı :D  toplamda 5 dknizi almaz :)

Upvote 0
@Pgs85 evet, örgü şeklinde olan tel vardı ondan.  Kalınlığı yaklaşık tükenmez kalemin içleri kadar.

Upvote 0
Merhaba, konuyu hortlatıyorum biraz kusura bakmayın.
Bugün lastikçide bir bijon kapağım fotoğraftaki hasar aldı.
Sağlam şekilde yerine oturuyor fakat deliği biraz büyüdü.
Herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum fakat ben de bundan sonra sizler gibi kendim sökeceğim. Sizce bu kapağı değiştirmeli miyim?

Ekli dosyalar

• IMG_8457.jpeg
    IMG_8457.jpeg
    104.3 KB · Görüntüleme: 15
Upvote 0
Herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum fakat ben de bundan sonra sizler gibi kendim sökeceğim. Sizce bu kapağı değiştirmeli miyim?
Lastikçinize danışın. Onlarda genelde ya unutulanlar ya da fazladan bulunabiliyor. 1 tane mutlaka vardır.

Upvote 0
Kendiniz sökseniz de yine parçalanıyor hocam.
Sıcak, soğuk ve zamana bağlı olarak sertleşip gevriyor. Görüntüsü rahatsız ediyorsa, bir set alın hasar gördükçe değişirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt