Ankara'da kar yağışı ve yollar

Benim front assist hizmet dışı uyarısı verdi. Kardan dolayı mi acaba? Radarin onu buz tutmuştu. Sildim fakat geçmedi. Oylece bıraktım aksam bi daha bi bakarım artık.

Benim front assist hizmet dışı uyarısı verdi. Kardan dolayı mi acaba? Radarin onu buz tutmuştu. Sildim fakat geçmedi. Oylece bıraktım aksam bi daha bi bakarım artık.
muhtemelen tampon altındaki kutu buz tutmuştur.Avm otoparkı yakında varsa 1saatte çözülür diye düşünüyorum.

...

muhtemelen tampon altındaki kutu buz tutmuştur.Avm otoparkı yakında varsa 1saatte çözülür diye düşünüyorum.

...
Evet hocam buz tutmustu elimle sildim de duzelmedi. Hava da cok soguk dursun bakalim isininca duzelir diye düşündüm bende 🙂

Maşaallah bereket yağmış. Türkiye geneline bol bol yağar da şu kuraklıktan kurtuluruz inşaallah  :) 🤲

Bu da benden DADAŞ land’den olsun [emoji4] 
/monthly_2020_12/11333938-C37D-475C-B696-B7F298B30BC3.thumb.jpeg.a20776e9cc89d4589ef0ec514be63ca1.jpeg
/monthly_2020_12/51FE79F8-686B-4241-946B-7E12FC3E5943.thumb.jpeg.1d651b75a7953493d3b7df22203fec7c.jpeg
Poşetle kaymak neyine yetmiyor

Kar yağışı deyince aklıma bir geleneksel karda düşen insanlar başlıklı haber geliyor, bir de aşağıdaki video

Kazaya yardıma gitmek yanında daha sonrakı olası kazaları da düşünüp önlemek için bir şeyler de yapılmalı. Yoksa daha ciddi sonuçlar meydana gelebiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
5 saat önce, ogzogz yazdı:

Kar yağışı deyince aklıma bir geleneksel karda düşen insanlar başlıklı haber geliyor, bir de aşağıdaki video

Egitim ve kultur hocam. Bu tarz seylerin degismesi icin nesiller gerekiyor.

Kış lastiği 6-7 derecenin altında gereklidir. Fakat bugün ana yola çıktığımda gaza dokunduğum anda lastikler kışlık olmasına rağmen sarıyordu. Sağımda solumda arkamda sürekli pati çeken araçlar vardı 50m yi 15 dk gidince aracı müsait bi ara sokağa çekip evin yolunu tuttum. Araçtan indim ana yola çıktım yol buz olmuştu ayakta durulmuyordu. Yani bu şartlarda kış lastiğinin bir faydası yoktu. bu şartlar araba kullanmaya uygunda değildi. Aslında meteoroloji uyarı yapmıştı belediyelerin en azından geceden ana yolları tuzlaması gerekliydi diye düşünüyorum. Özür dilenmiş dinlenmesine ama iş işten geçmiş tecrübe olur tekrarlanmaz inş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne zamandir sabah çıkıyorsunuz bilmem ama benim mesaim bir ara 07:00’da basliyordu ve evden 06:15 de cikmam gerekiyordu. Çiğ düştüğü icin 2 haftadir buz oluyordu zaten yerler, ustume birde kar yaginca normal olmasi gereken. Ayrica kis lastiksiz araba mahvolurdu, lastiginizin marka ve modeli nedir?

Michelin CC+ kullaniyorum Ankara da... O sabah saat 8:30 da yola ciktim.. Inanilmaz zevkli kayiliyordu yolda surekli ASR devreydi. Durunca kalkmak bazi yerlede imkansiz gibiydi. Goksu Park i civarindan Baglica'ya 2 saatte gidebildim... :)

Muş ta yaşıyorum Michelin AAA plus plus ultimate hard core snowice da olsa buzda bi işe yaramıyor [emoji23]

[mention=12366]kralmali[/mention] size alttaki civili lastik gider
https://www.sava-tires.com/sava/tr/tires/passenger/eskimo-stud/

/monthly_2020_12/1786870552_EkranResmi2020-12-2523_09_01.thumb.png.9652efddcc5ea776e2f73842078f9156.png
Asfalt yolda yasak diye biliyorum hocam
Sanırım karın buzun hiç kalkmadığı yerlerde serbest diye okumuştum.
Ayrıca asfaltta yol tutuşu vs kötü oluyormuş ve asfaltta kullandıkça lastik zararda görüyormuş çok önermediler
Yine kaliteli bir kış lastiği şart en azından karlı ve ıslak zeminde farkını belli ediyor.

Ama dediğim gibi buzlanma varsa çok farketmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt