Oto elektrikçi tavsiyesi

Hocam ilgimize tekrar teşekkür ederim. 

Nem 24 saat kayıt yapsın diye bir isteğim yok. Sadece çakmaklık girişini işgal etmesin istiyorum. Aracın içinde sigorta kutusundan güç versek yeter diyorum

Bagajda bulunan 12v çıkışından enerji alabilirsin usb ara kabloyla ben bu şekilde yaptım ,ön taraftaki çakmaklık girişin boş kalmış olur

Hocam ilgimize tekrar teşekkür ederim. 

Nem 24 saat kayıt yapsın diye bir isteğim yok. Sadece çakmaklık girişini işgal etmesin istiyorum. Aracın içinde sigorta kutusundan güç versek yeter diyorum
 O zaman yukaridaki videodaki parçalardan bulmak gerekiyor. Daha sonra da sigorta kutusundan nereye takacağınızı tarif edebilirim. Yani (kamera için ) 1tane fuse tap, 1 tane 5 amper sigorta, 1 tane de çakmaklık girişi işinizi görür. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz tamam hocam yani araca ya da elektronik aksama herhangi bir zararı yok, bu iş yapılabilir.

Zaten ben yapamam. Hiç ilgim ve bilgim yok elektrik işlerinde. Ben bunu bir oto elektrikçiye götürürüm

@Yigit3735  emin olun hiç gerek yok elektrikçiye. Ancak yine de siz bilirsiniz. Biraz zamanınız varsa videolardan gördüğünüz ile aynısı yapılacaktır. 

Ben ocak ayından bu yana kullanıyorum. Hatta deneme amacıyla 3 kamera taktiğim zamanlar oldu. Araca herhangi bir zararı olmaz doğru takıldığı zaman .

İngiltere Volkswagen sitesinde aksesuarları arasında Kenwood marka araç kamerası da satıyorlar. Araç alırken kameralı olsun istediğinizde de kamerayı montaj yapıp öyle teslim ediyorlar.

Siz kontak açık olduğunda çalışsın isyorsunuz. Bunu zaten çakmaklıktan da yapabiliyoruz ve herhangi bir zararı yok. Cihaz bozulur fazla amper çekerse sadece sigorta yanar ve değiştirip yenisini takarsınız.

Yani endişeniz olmasın. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim. çok yardımcı oldunuz. elinize sağlık.
hocam oto elektirikçiye gerek yok kendim montajını yapmıştım fuse tap aparatlar ile rahatlıkla yaparsınız.

aşağıda konusunu açmıştım bir inceleyin isterseniz.

Geri
Üst Alt