EAT8 vs DSG

@furkanmk7 Dizel bana gore degıl kardesım ya. Gunde 100 km yapıyorum ama dızele ısınamadım gıttı. 
valla abi benzinli araba bir kere f30 kullandım sonra pişman oldum dizel aldığıma çok sesli ya diğer araçlara oranla sesi yine en az olan araçlardan biri ama bende ısınamadım kullandığım halde :)  

Eat8 iyi olabilir ama 1.2 turbo puretech motorlar hakkında pek iyi şeyler duymadım.

@e2e Bende yaza 1.6 180 C5 aircross düşünüyorum. Performans ve yakıt ne durumda acaba ?
Selamlar, performans cidden üst düzey 180bg hissediyorsunuz. 0-100 8sn olmasi lazim o kütlede bir arac için motor sanziman araci güzel akıtıyor. Ancak yakit tüketimi tamamen kullanıma bagli ben 7-8 litre civarında geziyorum ve yavas sürmüyorum.  Gerçi dur kalk neredeyse hiç yok. Eger sport a alir sıkıştırırsaniz 9-10 görürsünüz. C5 Aircross güzel arac ancak iç mekan kalitesi 3008'in daha iyi gelmişti bana. Active prime drive edition araci gecen sene tam bu zaman 208 bin TL'ye almıştık. Adaptif cruise control var ve en alt seviye olmasına rağmen bir sürü donanım vardi. Artik vergi dilimi yüzünden donanımları çıkarmaya başlamışlar ve 400bin diyenler var. Kafam hala o paralarin bu araçlara verilebilmesini almıyor ama TL de eski TL değil yoksa adamlarda değişen bir şey yok.

Eat8 iyi olabilir ama 1.2 turbo puretech motorlar hakkında pek iyi şeyler duymadım.
Evet bayagi sorunlu motorlar, ayrica psa müsteri memnuniyeti konusunda berbatmis, yeni arabalarda motor sorunlari cokmus ve bir sürü insan mahkemelikmis.

Geçen hafta kırmızı ışıkta sağolsun bayanın biri geldi arkadan çarptı. Tampon kırıldı bagaj kapağı göçtü. Boyasız yapılsın diye İrfan otoya verdik bakalım.

Kasko Astra sedan 1.6dizel tam otomatik araç verdi. düşük devirlerde dsg kadar seri olmasa da berbatta değil.

Şirkette egea cvt kullanıyoruz o da dur kalk trafikte kötü hissettirmiyor. Artık markalar şanzıman konusunda iyi kötü bir şeyler yapmaya başladı.

Eat8 güzelde araçlar motor ve kasa olarak hala bir vag kalitesinde değil. Ev alıp borçlandım aracımı satmak zorunda kalırsam bende vw grubundan bir müddet uzaklaşacağım. Geçen hafta audi a3' ün marş dinamosundaki hatayı yetkili servis garantiden yapmamak için uğraştı. Arkadaşın kazalı polosuna 45 gün teslim süresi verdiler bende kabak tadı vermeye başladı Vw hem kullanım hemde bakım anlamında.

Opel' ler artık radarımda biraz alman işçiliği biraz fransızların yeni arayışları güzel şeyler ortaya çıkarabilir.

Selamlar, performans cidden üst düzey 180bg hissediyorsunuz. 0-100 8sn olmasi lazim o kütlede bir arac için motor sanziman araci güzel akıtıyor. Ancak yakit tüketimi tamamen kullanıma bagli ben 7-8 litre civarında geziyorum ve yavas sürmüyorum.  Gerçi dur kalk neredeyse hiç yok. Eger sport a alir sıkıştırırsaniz 9-10 görürsünüz. C5 Aircross güzel arac ancak iç mekan kalitesi 3008'in daha iyi gelmişti bana. Active prime drive edition araci gecen sene tam bu zaman 208 bin TL'ye almıştık. Adaptif cruise control var ve en alt seviye olmasına rağmen bir sürü donanım vardi. Artik vergi dilimi yüzünden donanımları çıkarmaya başlamışlar ve 400bin diyenler var. Kafam hala o paralarin bu araçlara verilebilmesini almıyor ama TL de eski TL değil yoksa adamlarda değişen bir şey yok.
Eyvallah. 320 civarı feel adventure paketler var. Konfor konusunda zaten iyidir şüphe yok. Birde benzinli araç konforuda eklenirse süper olur. Dizel sesi bende rahatsızlık yapıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Opel corsa ultımate 1.2 130 aldım . Bakalım yenı yılın ilk haftası teslim olacağım . sanzıman motor uyumunu begeniliyor kullanıcı yorumlarında ve b segmentinde bu dolulukta baska secenek suan için yok . Kullanım sonrası ilk izlenimi paylasırım dusunecek olanlar için . ( golf 7  1.6 tdi dsg ve 7.5 tsi manuel kullanıcısıyım  ) 

@ilker80 Neden Corsa ya gectiniz ?

Ben de artik araba degil otomatik sanziman ariyorum yani neredeyse sirf sanzimana gore araba alicam :/

EAT & DSG ile karsilastirmanizi merak ediyorum..

Serviste çalışan bir yakınıma geçenlerde bakım parçalarını dışardan temin ediyorum. Servis ayarında parçalar olabilirler mi? Sıkıntı olurmu diye sordum. İlk yönelttiği soru araç manuelmi otomatik şanzımanmı sorusu oldu. Manuel diyince için rahat olsun aracın çok sorun çıkarmaz dedi. Dsgnin sorunlu olduğunu iddia ediyor yani. Tabi ne kadar haklı bilemem bana tutarsız bir bilgi gibi geliyor. 

Dsg Golfum ile 4 saatlik yoldan şehir ici yoğun trafikte 30 45 dk dur kalk yaptigimda şanzımanın resmen yorulduğunu hissedebiliyorum psikolojik te olabilir.Sizede oluyormu sanki vites atsammi atmasammii ne gerek var ne güzel 2 de gidiyoruz der gibi:)

Bugun teslim aldım aracı performans olarak 1.4 tsi 125 ile arasında cok fark yok konfor olarak golf daha iyi , ilk izlenimim genel olarak golf daha kaliteli ama corsa polo kıyaslamasında bence corsa baya önde . Corsa daki geri görüş kamerası çözünürlüğü çok kötü ama180 derece ozelliğini güzel .ses sistemi yalıtımı malzeme kalitesi golften 2 tık asagıda . Araba genel olaral rijit ilerisi için erken ama trım sesi gelecegını sanmıyorum. Sanzıman gecısı dsg kadar hızlı değil ama 1-2 karasızlıgından sonra baya akıcı geldi sehir içi kullanımda . Şerit takıp asıstanı farkında olmadan direksiyona mudahale etti o arada gazlıyordum esp devreye girdi sanıp korkuttu  beni 😀 tabale okuması gayet iyi ve görüyor., şuan için yakıt karsılasması yapmam erken olur daha 50 km . Kısaca bir golf değil ama polodan fersah fersah önde 

1D73A475-60CD-44AF-9315-4B3E8E03C232.jpeg

@ilker80 hocam hayırlı olsun kazasi belasız inşallah. Yalniz golfle kiyaslanacak bir segment değil hocam dediğiniz gibi fabia clio polo ile kiyaslayinca alinabilecek en iyisi denebilir. 

Geri
Üst Alt