Jump to content

Muayeneden Kaldım

Recommended Posts

• İleti 53
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Siz zaten kalmak için gitmişsiniz gibi

Üniversite sınavına sınav atmosferini yaşamak icin giripte doğal olarak  sıfır çeken öğrencilerin senaryosunun benzeri bu Yada Kaybetmek için sahaya çıkmak gibi ? Neyse çok çalışıp  önümüzde

arkadaş muayeneye Spor olsun diye girmiş. başka açıklaması olamaz.

Rize Merkez'de yaptırdım daha 2 ay oluyor problem çıkmadı, 

Önler: Osram LEDriving ( Yanlız Osram'ın TÜV onayı var)

Arkalar: Çinli kayar led stop, 

Ayna sinyalleri : Çinli kayar led

Muayeneden kaldığınıza dair evrakı görebilirsek daha mantıklı yorumlarda bulunabiliriz. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Ofliifth61 yazdı:

İstanbul dudullu farlar led

8 dakika önce, iamalegend yazdı:

@Ofliifth61 farlarda far yıkama sistemi yoksa ve otomatik ayarlayıcı çalışmıyorsa ağır kusur sayılır.

https://www.tuvturk.com.tr/images/paylasimlar/pdf/brosurler/TUVTURK_Aydinlatma_Brosur.pdf

Xenon yokmuş hocam, led diyor araç sahibi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Normalde kalmamasi gerek fakat kısa farın içindeki ampul xenon ise kalmış olabilirsiniz. Fakat kısa farda led ise kalmamaniz gerekir. 

Otomatik far yukseklik ayarı ve far yıkama yoksa xenon ampul tipi kalır.

Arka stoplar içinse herhangi bir ampul patlamasi veya vag comla yapilan senkron kodlamalar yoksa her turlu gecmesi gerek.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Ofliifth61 siz fardan kalmamıssınız ki.. sinyal, egzoz ölçümü olmaması ve lastik yarık olmasından.

Farda Led  ya da xenon olması değil. sinyaller yanarken sürüş ışıkları ile ters mi yanıyor? Yani sinyal yanarken stop ledleri sönüyor gibi.

Bunu kodlayarak düzeltmek mümkün diye biliyorum.

(Bu arada trafiğe çıkış tarihini yanlış yazmışlar.)

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici

Ön kayar sinyalden bırakmıyorlar aslında. Sonuçta Peugeot 3008 vs daha pek çok aracın ön sinyalleri fabrikasyon olarak kayar şekilde. Sinyalleriniz çakarlı gibi kodlanmışsa ondan dolayı olabilir. Ondan bırakıyorlar.

Lastik ve egzos emisyon da olmazsa olmazlardan.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • AhmetCakmak changed the title to Muayeneden Kaldım
[mention=15059]Ofliifth61[/mention] aracın 1. Kusuru geçerli egzoz emisyon ölçümü yok  demiş emisyon ölçümü yaptırdınız mı yapmamışsanız cezası bile var bunu hatta Bi ara otomatik yazılıyordu 

Araçta sonradan boru çekilerek çift egzos var onuds kabul etmedikleri için kaldı o hallorda farlar sıkıntılı
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
geçmiş olsun da egsoz muayenen yokkken gitmeniz hata zaten lastikler kötü denmiş kendi canınız ama riski kendiniz oluşturmuşsunuz keşke bunlardan geçseydide sinyalleri konuşmak kolay olurdu en azından çözümü var...

Egsoz muayenem yok değil kaldım gitmişkende muayeneye gir eksiğin varsa görürsün dediler. Zaten çokta ümitli değildim
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üniversite sınavına sınav atmosferini yaşamak icin giripte doğal olarak  sıfır çeken öğrencilerin senaryosunun benzeri bu

Yada Kaybetmek için sahaya çıkmak gibi ?

Neyse çok çalışıp  önümüzdeki sınavdan muayene birincisi olarak çıkmak farz oldu. 

Eksikleri tamamlayın ?

Egzos ? Olay nedir? emisyon değerleri niye kanun dışı ? Onda da mı  susturucu vs revizyon var ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Ofliifth61 yazdı:

Araçta sonradan boru çekilerek çift egzos var onuds kabul etmedikleri için kaldı o hallorda farlar sıkıntılı

Hocam farlardan önce, egzoz gibi daha ciddi bir sorununuz var sizin. Forumda sizin farlarınızla muayeneyi geçen bir çok arkadaşımız var, ki ampülleriniz xenon da değilmiş. Muayene kağıdına da farlarınızla ilgili bir not düşülmemiş zaten. Egzoz emisyon ölçümünü yaptırıp gitmenizde fayda var.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Ofliifth61 yazdı:

Geçmiş olsun.
Far ile ilgili sorununuz yok gözüküyor evrakta.
Egzoz+Lastik ve Sinyal sorununuz var.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Ofliifth61 yazdı:

Egsoz muayenem yok değil kaldım gitmişkende muayeneye gir eksiğin varsa görürsün dediler. Zaten çokta ümitli değildim

Bazen çözümleme yapabilmek de gerekiyor.

Onca kişi tahmin yürüterek size fikir vermeye çalışıyor. Halbuki size gerekenler söylenmiş. 

Ayrıca, ne gerek var bu muayenelerin hiç bişey yapmıyorlar ki diyenler için yukarıdaki durum da örnek olsun..

Demek ki herkes, aracın yolda sağlıklı bir şekilde gidebilmesi için gereken en temel parçalarından olan lastiğin sağlam olup olmadığına bakmıyor.

Ve bu, aracını zamanında bakımını yapan lastiğini kontrol eden insanlar için de tehlike oluşturacağından ve aynı trafiği paylaştığımızdan muayenenin ne kadar önemli olduğunu da anlamış oluyoruz..

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Merhaba Arkadaşlar, Sırf bu DSG den korktuğum için 2015 yılında manuel vites Golf almıştım, bildiğiniz gibi DSG ilk çıktığında 6 ileri ıslak, daha sonra 7 ileri kuru ya döndü ve maalesef ekonomi için DSG nin içine ettiler (bu benim görüşüm), 6 ileri ıslak kullananlarda yaşanılan sorunlar, 7 ileri kuruya göre neredeyse hiç yok diyebiliriz. Bu şartlar altında DSG ye (kuru olan için diyorum) en iyi demek hata olur, bana göre en iyi şanzıman şüphesiz tork konvektörü mimarisine sahip olan (şimdilik) ZF8 dir , Çift kavramalılardan ise PDK dır. Belirtmeden geçemeyeceğim, keşke Golf ler DQ250 DSG ile gelse, işte o zaman tadından yenmez. Saygılar.
    • Suyun yağa yağın suya karışması gibi bir durum söz konusu olabilir. Soğutma sistemine baktırmanızda fayda var. Ayrıca subap zamanlaması ile ilgili de olabilir.
    • Arkadaşlar merhaba Gateway kısmında aşağıda temsili olarak eklediğim gibi bir hata gördüm. + kulakçık çalışıyor. Fakat , tusa basinca ışık siddeti artıyor. Işık anahtarı 0 konumunda hataya düşmüyor. Belli ki ışık ayariyla ilgili bir sorun var. Bu butonla ilgili gerekli ayarlari veya duzeltmeleri nereden bulup yapabilirim? Işık ayarı vs var midir acaba? Yardimci olabilirseniz sevinirim.
    • Merhaba arkadaşlar 2013 model 1.2 tsi dsg aracım var 120.000 km de.  son zamanda araçta beyaz duman atma gibi bir sorun baş gösterdi. Başlarda hava soğuk olduğu içindir dedim ama şimdi fark ettim ki motor ısınınca da geçmiyor.  soğutma sıvısını kontrol ettiğimde eksilme göremiyorum. Servise gitmeden önce kontrol etmem başka birşey var mıdır ? bir de bu konu ile alakalı istanbul şişli yakınlarında önerebileceğiniz servis var mıdır ?
    • @Cem hocam 2015 yılından beri golf  dsg kullanıyorum,çok şükür hiçbir arıza vs olmadı
  • Yeni Oluştur...