Golf 7.5 lastik önerisi

Özellikle konfor odakli lastik tercihiniz ne olurdu?

@yer_ucagi_34 hocam sanırım 205/55/r16 jant ben yanlış yazmışım😊🙏

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cengizceng continental premium contact 6 veya michelin primacy 4 serileri sizi fazlasıyla memnun edecektir o halde hocam. 

@forzaGilles hocamın önerisiyle semperit speed life 3 aldım dün geldi daha takmadım iyi gibi duruyor. Continental üretimi bonus falan derken 315tl denk geldi 3sene 40bin götürse yeter

https://www.hepsiburada.com/semperit-225-45-r17-91y-speed-life-3-oto-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-pm-HB00000QVOHY?wt_gl=cpc.6817.dsa.nelk.oto-oto-lastik&gclid=EAIaIQobChMIkrGwkrL37AIVwu7tCh0S9wVqEAAYASAAEgIw0PD_BwE 
Hayırlı olsun., kullanım deneyimlerini bekliyoruz., 

Premium markalardan sonra alınabilecek en iyi lastik Semperit diye bilirim., bir nevi Golf gibi., Golf rakipleriyle ve premium rakipleriyle teste tabi tutulduğunda nasıl hepsinden 10 puan almasa da genel toplamda hepsine üstün geliyorsa (20 yıldır) Semperit ‘te aynı karakterde bir lastik., fiyatı uygun, lassa, hankook gibi lastiklere kıyas edilmeyecek kadar iyi bir lastiktir., @cengizceng

Arkadaşlar golf 7 205/55r16 üzerinde 2015 fabrika çıkışı lastikler duruyor michelin marka.Şu an dişler iyi ama abs erkenden devreye giriyor son bir kaç haftadır.67 binde aracım.kenarlarında hafif çatlaklar da var.Ama diş kalınlığı gayet iyi.

Goodyear efectipgrip perfonmance 2 460-470 civarı

michelin primacy4 520-530 civarı

falken zeix310 da 340 civarı

(indirim ve kuponlarla birlikte bu fiyatlar)

kararsızım bütçemde iyi değil malum ekonomi kötü ama almışken de iyi alıp bir 3-5 yıl daha kullanmak var ama kararsızım yardımlarınızı bekliyorum.

tşk ler

Bende uzun arastirmalarim neticesinde 3 en basarili lastik (bir cok teste gore) conti premium cont.6, michellin ps4 ve goodyear f1 asym5 lastikleri arasindan fiyat performans olarak en iyi gordugum goodyear asym5 e karar kildim kisliklardan sonra yaza gecerken inşallah goodyear asym 5 alacagim.

Falken olmaz diyosunuz yani.Hocam iyi tmm da conti düşünmüyorum.Goodyear asym de benim ebatlarda bulamadım fiyatları nedir ne değildir bakmadım da ben bu 3 lastik arasında kaldım.Bakalım forumdaki arkadaşların düşüncelerine göre karar vercem inş

@Ümit Akkaya hocam Semperit Speed Life 3 yazlık lastiklerinizin durumu nasıl memnun kaldınız mı?

Aracınız  polo vb.. hafif araç ise  4 mevsim 4/5 sene dökülmeden sök tak derdi olmadan  işinizi görür..  çok az binen biri iseniz  kar kış  yazın 3/5 bin km gibi az km ler yapılıyorsa  c  seğmenti araç için yine alınabilir.  Nokian Weatherproof  ve ya michelin crossclimate   ..  C  - D seğmenti ağır araçlarda + birde yüklü çok uzun yol yapanlara tavsiye etmem gelçi bu şartlarda  yazlık + kışlık ayrı  bile olsa  yapacağınız yol ve ömrü belli..  bir kesimde şu düşünce var  golf gibi kısmen ağır araçlara 4 mevsim  veya ucuz lastik alalım  yıllık 20/30 bin km birde genelde 5 kişi bagaj dolu 5 yıl binelim. 3 senesinde  lastik dökülmeleri sertleşme aşınma  vs..  beklenti çok yüksek öyle bir dünya yok.  piyasada yan kuruluş firmaları var korm... sava  gibi bunlardan uzak durun 2 senesi olmadan taşın üstünde gidiyorum dersiniz. :)

kaldırımlı yerlere çok çıkıyor taşlı yerlere giriyorsanız  konfordan biraz ödün verip XLoad özellikli lastik alın.  

Kauçuk oranı fazla lastikler tercih edin firmaların gizli sırrıdır bu miktarı açıklamazlar. :)  3-4 arkadaşa lastik bakınırken firmaların  genel görüşte iyidir dedikleri kötüleyemedikleri  iki markayı öneririm  contiental ve nokian   -  michelin kolay yarılıyor patlıyor  yumuşak dediklerine çok şahit oldum genel bir kaygı var hatta bir michelin bayisi bu konuda biraz dertliydi primacy var bende 1 sene daha iş görür sonra  nokian powerproof  alacağım ses  ve ömrü fiyat açısından fp ürünü.. 

Geri
Üst Alt