Jump to content

Golf Mk7,5 : Şerit Takip Sistemi (Lane Assist)

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar kör nokta sistemini yaptıktan sonra aracımın son projesi olan şerit takip sistemini yapmaya karar verdim... 

Parça kod desteği için @driver_can teşekkür ederim...

Montaj ve Kodlama Ender Elektronik 

Neler Kazanacağız;

Şerit Takip (Lane Assist)

Uzun Far Asistanı (Light Assist)

Trafik İşareti Tanıma (Traffic Sign Recognition)

Kör nokta sisteminde sağdan soldan araç gelirken aynalardaki uyarı led yansada direksiyon kırmaya izin vermeme

Bize neler lazım;

Kamera;

TRY 1,760.84 | Audi için A3 2017-Q2 2017-Skoda Superb 2015 octavia 2018-kodiaq şerit kalkış uyarı sistemi kamera 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_B1OsaO

Servisten Temin edilen parçalar;

Cam ;

5G0845011BLNVB 

Kapaklar;

5G0 868 437 A 

3G0 858 633

3G0 858 634

Ürünler geldikçe parçalar montaj oldukça fotoğrafları paylaşacağım...

tarihinde metinkar tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 89
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Merhaba arkadaşlar kör nokta sistemini yaptıktan sonra aracımın son projesi olan şerit takip sistemini yapmaya karar verdim...  Parça kod desteği için @driver_can teşekkür ederim... Montaj v

montaj başlar ve biter:)   yazılım kpdlama vs  işlemi 28dk sürüyor işlem bittikten sonra araç 10dk kitli kalması gerekiyor.   ender elektronik metin kardeşime, işlemlerimi yapam em

selam arkadaşlar, bugün aracımı Avek ten teslim aldım...  ilk aşama bitmiş oldu...      

Konudaki görseller

6 dakika önce, metinkar yazdı:

Merhaba arkadaşlar kör nokta sistemini yaptıktan sonra aracımın son projesi olan şerit takip sistemini yapmaya karar verdim... 

Parça kod desteği için @driver_can teşekkür ederim...

Montaj ve Kodlama Ender Elektronik 

Bize neler lazım;

Kamera;

TRY 1,760.84 | Audi için A3 2017-Q2 2017-Skoda Superb 2015 octavia 2018-kodiaq şerit kalkış uyarı sistemi kamera 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_B1OsaO

Cam ;

5G0845011BLNVB 

Kapaklar;

5G0 868 437 A 

3G0 858 633

3G0 858 634

Ürünler geldikçe parçalar montaj oldukça fotoğrafları paylaşacağım...

Şimdiden hayırlı olsun abi, parça kodları yukarıdaki konuda da yazıyor (kontrol ettim, aynı) lakin merak ettiğim bir şey var;

3Q0 980 654 G parça kodlu kamerayı mı kullanmak lazım, yoksa 3Q0 980 653 parça kodlu olanı mı?

653'te yaya algılama sistemi varmış.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, İlker34 yazdı:

@frknyldrm Hocam istediğini kullanabilirsin. Aralarındaki en önemli fark 653 avrupa 654 ise genelede çin üretimi. İnanın hissedilir kalite farkı var. Sonunda ki harfler değiştiriliyor. İstenirse modül flaşlanarak. 

Fonksiyon olarak ikisi de aynı mı hocam?

Bu bilgiyi benim konuya da ekleyeyim. :like:

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, frknyldrm yazdı:

Fonksiyon olarak ikisi de aynı mı hocam?

Bu bilgiyi benim konuya da ekleyeyim. :like:

İkiside şeritte tutuyor şerit takibi yapmakta.Avrupa kameralar şeridi algılama konusunda daha hassas ve çabuk.Birde 653te yaya algılama sistemi mevcut.Önceki aracımda kamera 654tü yoğun yağmurda siyah parlak asfaltta çizgiler kapanıyorsa daha zor devreye giriyordu.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@frknyldrm  furkan sağolasın... piyasa da ki rakamlar çok yüksek  döviz tavan yaptı ben her zaman aldığım satıcıdan 1300₺ ( kablo seti içinde hediye😂 ) aldım... şuan 2000₺yi  kablo seti ile geçiyor... yaya algılama sistemi olanı bu rakamlara bulmak zor olsa iyi olurdu ama olmasa da benim için sorun yok... 

16 saat önce, frknyldrm yazdı:

Şimdiden hayırlı olsun abi, parça kodları yukarıdaki konuda da yazıyor (kontrol ettim, aynı) lakin merak ettiğim bir şey var;

3Q0 980 654 G parça kodlu kamerayı mı kullanmak lazım, yoksa 3Q0 980 653 parça kodlu olanı mı?

653'te yaya algılama sistemi varmış.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, metinkar yazdı:

@frknyldrm  furkan sağolasın... piyasa da ki rakamlar çok yüksek  döviz tavan yaptı ben her zaman aldığım satıcıdan 1300₺ ( kablo seti içinde hediye😂 ) aldım... şuan 2000₺yi  kablo seti ile geçiyor... yaya algılama sistemi olanı bu rakamlara bulmak zor olsa iyi olurdu ama olmasa da benim için sorun yok... 

Hayırlı olsun şimdiden, parçanın fotoğrafında made in germany yazıyor. Geldiğinde ender elektronik'in kalite yorumunu merak ediyorum, bu konuda bilgi verebilirseniz faydalı olabilir abi. Montajı onlar yapacağı için böyle söylüyorum. :like:

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@frknyldrm  tamam detaylı bilgi vereceğim... dün camın siparişini geçtim ayna kapağı ve diğer kapak siparişlerinide verdim salı gibi gelecek yüksek ihtimal, kamera ise şuan yolda muhtemelen haftaya bu zamanlar elimde olur, artık bekleyeceğiz :)

45 dakika önce, frknyldrm yazdı:

Hayırlı olsun şimdiden, parçanın fotoğrafında made in germany yazıyor. Geldiğinde ender elektronik'in kalite yorumunu merak ediyorum, bu konuda bilgi verebilirseniz faydalı olabilir abi. Montajı onlar yapacağı için böyle söylüyorum. :like:

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, metinkar yazdı:

selam arkadaşlar, bugün aracımı Avek ten teslim aldım... 

ilk aşama bitmiş oldu...

B6358908-260A-4185-96F1-291A25719023.jpeg

AFAB1568-18E8-4E59-9AD5-FDD54A594BF9.jpeg

33D3A4BC-E6F4-45CF-9453-FD42E6BB0659.jpeg

Hayırlı olsun Metin Abi.

Hangi Avek'te değişti cam? İşçilikten memnun kaldınız mı?

Kaskodan mı yaptırdınız, kaskodan yaptırdıysanız bize verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır?

Ne kadar fark verdiniz ve tramere işleniyor muymuş?

Çok soru oldu ama cevapları hepimiz için faydalı olacaktır. :like:

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@frknyldrm 😂 madde madde vereyim cevabı...

Tekstilkent Avek,

İşcilikten memnunum,

Kaskodan yaptırdım ( tanıdık bulunmaz ise bu iş şans işi, değişme ihtimali çok düşük) kaskomun yenilenmesine iki ay var yılda bir kez ücretsiz olduğu için sona doğru beklemekte yarar var, işcilik dahil 2998₺

Fark vermedim, trameri sormadım işlesede işlemesede yaptırmaya niyetim olduğu için benim için önemli değil,

😊

12 dakika önce, frknyldrm yazdı:

Hayırlı olsun Metin Abi.

Hangi Avek'te değişti cam? İşçilikten memnun kaldınız mı?

Kaskodan mı yaptırdınız, kaskodan yaptırdıysanız bize verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır?

Ne kadar fark verdiniz ve tramere işleniyor muymuş?

Çok soru oldu ama cevapları hepimiz için faydalı olacaktır. :like:

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@metinkar abi selam 
evvela hayırlı olsun.benimde niyetimde bu opsiyonu yapmak var.siz kapakları ayrı ayrı aldınız anladığım kadarıyla.
aynı satıcıda set olarakta var.seti almamanızın sebebi nedir yüksek fiyatmı?diğer kapakları da ayrı sipariş verdiğiniz yer aliexpresmi? yoksa yurtiçindenmi baktınız?
aşağıdaki link tam set linkimidir?

https://www.aliexpress.com/item/-/32946057050.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.63322e0eo30GU4

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@memin selam tşk ederim, öncelikle ben bu satıcıdan ürün çok aldım kendime başka arkadaşlara bu kamerayı alırken kabloyu hediye vericem dedi birkereye mahsus,  bu nedenle sadece kamera aldım, kapak ise servisten almam tavsiye edildi bende arkadaşların tavsiyesini yaptım. benim kapaklar siyah cama film çektireceğim için uyum sağlasın istedim,  sana tavsiyem şu olur;

kamera;

TRY 1,710.70 | Audi için A3 2017-Q2 2017-Skoda Superb 2015 octavia 2018-kodiaq şerit kalkış uyarı sistemi kamera 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_BOV3SC

kablo;

TRY 128.30  40% İndirim | Ön kamera Lane assist şerit tutma sistemi tel/kablo/kablo demeti VW Golf 7 için MK7 Passat B8 MQB arabalar A3 8V 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_BOQzqc

siyah kapaklar ilk mesajımda bej istersen arkadaşlar dan isteriz

7 saat önce, memin yazdı:

@metinkar abi selam 
evvela hayırlı olsun.benimde niyetimde bu opsiyonu yapmak var.siz kapakları ayrı ayrı aldınız anladığım kadarıyla.
aynı satıcıda set olarakta var.seti almamanızın sebebi nedir yüksek fiyatmı?diğer kapakları da ayrı sipariş verdiğiniz yer aliexpresmi? yoksa yurtiçindenmi baktınız?
aşağıdaki link tam set linkimidir?

https://www.aliexpress.com/item/-/32946057050.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.63322e0eo30GU4

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@memin  parçaların alman kolay bu işi yapcaksan öncelikle camı nasıl değiştirebilirim diye araştırıp çözüm bulman gerek o işi yapabilirsen diğer parçalar temin edilebilir...

38 dakika önce, memin yazdı:

@metinkartamam abi tavsiyeni dikkate alacağım ve belkide ileride bu konuda senden yardım isteyeceğim kesin gibi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • metinkar changed the title to Golf Mk7,5 : Şerit Takip Sistemi (Lane Assist)
Bir saat önce, Elinaro yazdı:

@driver_can hocam parça kodları konusunda yardım rica edebilir miyim acaba müsait olduğunuz da  

Merhaba,konunun en başında Metin abi hem lane assist kamerası için parça kodunu hemde cam ve diğer gereken parçaları belirtmiş.Ordan not edebilirsiniz parçalar sizin aracınızda da aynı kodlarla lazım olacak.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...