Golf 7 Bcm ünitesi hangisini almalıyım

forum ve forumdaşlarım! sebil gibiler maaşallah.faydalanan ve fayda verenler hepsi bir arada.arasan bulamayacağın bilgiler var.ne yalan söylim arabamın çoğu ihtiyacını buradan hepinizin sayesinde öğrendim.faydalananın bereketi fayda verenin üzerine yağsın.kimseye nazar değmesin.hepimizin işi gücü rastgelsin.

7.5 Low BCM'de belli sayıda ambiyans destekliyor. Koltuk ısıtma deneseniz yapamazsınız mesela. 
Hocam bu bcm nerede yer alıyor aracımdaki bcm'nin low mu high mı olduğunu nasıl anlarım ?

Hocam bu bcm nerede yer alıyor aracımdaki bcm'nin low mu high mı olduğunu nasıl anlarım ?
Çinli kardeşlerimizin oluşturduğu bir chart vardı: 

image.png

image.png

Bunların haricinde olanları ile yabancı forumlardan buluyorum.

@Alii benim araç comfortline ama anahtarsız giriş ve çalıştırma var araçta Hangi bcm vardır ?

@Alii benim araç comfortline ama anahtarsız giriş ve çalıştırma var araçta Hangi bcm vardır ?
Bu sorunuzu bu şekilde cevaplamak cok zordur hocam. Benim tahminim high bcm vardir. Bu soruyu neden sordugunuz onemli. Mesela ambiyans aydinlatma mi yapmak istiyorsunuz? Eger oyleyle her high bcm ambiyans aydinlatma desteklemez.

Bu sorunuzu bu şekilde cevaplamak cok zordur hocam. Benim tahminim high bcm vardir. Bu soruyu neden sordugunuz onemli. Mesela ambiyans aydinlatma mi yapmak istiyorsunuz? Eger oyleyle her high bcm ambiyans aydinlatma desteklemez.
U led yaptırmak istiyorum o yüzden

Ben bunu almıştım geçmiş zaman herşeyi destekliyor…

TRY 1,514.26 6% İndirim | 5Q0 937 084 rahat bilgisayar bilgisayarı BCM J519 5Q0937084 VW Golf 7 7.5 MK7
https://a.aliexpress.com/_vcsveM

• Beğen
Tepkiler: RKR
Merhabalar, benimde aracımda anahtarsız giriş vardı ve 5Q0 937 084 AC idi. Ancak yukarıdaki tabloda high diye geçiyor, maalesef xenon far sistemini desteklemiyordu. Ben o dönemlerde 5Q0 937 084 AS ile değiştim. Ambiyans adaptasyonu yoktu ve diğer hiç bir ekipmandan hata kodu almadım.

Son düzenleme:
Ufak bir ek daha AC ile AS adaptasyon kanalları birebir oturmadı. Gateway ve BCM değiştikten sonra maalesef silinemeyen, nereden kaynaklı olduğunu anlamadığımız bir kaç hata ile karşılaştım. Aracın donanımsal hiç bir kaybı olmadı bu arada....

Bileşen koruma olur mu bcm’i değişince

Bileşen koruma olur mu bcm’i değişince
Olur, ayrica iki anahtari da yeniden tanitmak gerekir. Golf 7 ye 7.5 bcm takarsaniz, 7.5 bcm de coding kismi adaptasyona tasindigindan dolayi eski ayarlari tekrar araca yukleme epey ugrastirir. Parca temininden once bu isi yapabilecek yeri ayarlayin oyle halledin derim.

Olur, ayrica iki anahtari da yeniden tanitmak gerekir. Golf 7 ye 7.5 bcm takarsaniz, 7.5 bcm de coding kismi adaptasyona tasindigindan dolayi eski ayarlari tekrar araca yukleme epey ugrastirir. Parca temininden once bu isi yapabilecek yeri ayarlayin oyle halledin derim.
5Q0 937 084 AG benim bcm

Geri
Üst Alt