19 nch lastik ebatları

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm abiler aracıma kışlık olarak goodyear ultragrip performance gen-1 lastik aldım.

Lastiklere yarından itibaren zam geleceği konusunda uyarıldım ve döviz arttıkca bu zamlar sürekli gelecek.

Benimde yazlık olarak 19 Proteria nch janta geçme niyetim var o yüzden erkenden almayı düşünüyorum

Fakat 19 nchde 225/35 R19 mi 235/35 R19 lastik mi almalıyım karar veremedim. 

Aracımda 3.5cm vogtland yay bulunuyor ve 235 lastiklerde sürtme yapar mı merak ediyorum.

Tecrübeli abilerden hem ebat konusunda hemde yazlık lastik konusunda tavsiye bekliyorum :)  

Aklımdaki lastikler

Kumho ps91 (900tl)

goodyear eagle f1 asymmetric 5 (1075tl)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamın aleyküm abiler aracım kışlık olarak goodyear ultragrip performance gen-1 lastik aldım.

Lastiklere yarından itibaren zam geleceği konusunda uyarıldım ve döviz arttıkca bu zamlar sürekli gelecek.

Benimde yazlık olarak 19 Proteria nch janta geçme niyetim var o yüzden erkenden almayı düşünüyorum

Fakat 19 nchde 225/35 R19 mi 235/35 R19 lastik mi almalıyım karar veremedim. 

Aracımda 3.5cm vogtland yay bulunuyor ve 235 lastiklerde sürtme yapar mı merak ediyorum.

Tecrübeli abilerden hem ebat konusunda hemde yazlık lastik konusunda tavsiye bekliyorum :)  

Aklımda lastikler

Kumho ps91 (900tl)

goodyear eagle f1 asymmetric 5 (1075tl)
Aleykum selam

Orijinal ebat 235/35/R19'dur hocam.

@frknyldrm teşekkürler ve run flat lastik  bir problem yaşatır mı acaba?

lastilci golf 7 1.6 dizele uyumlu olmadığını ön takıma zarar vereceğini söyledi.

@frknyldrm teşekkürler ve run flat lastik  bir problem yaşatır mı acaba?

lastilci golf 7 1.6 dizele uyumlu olmadığını ön takıma zarar vereceğini söyledi.
Orjinal ebat: 235 35 R19 91Y

91Y olmalı, yük endeksi 88 olanlar uygun değiller..!!

Run flat pişmanlıktır, boşuna fazladan ücret ödemeyin., Golf 'te run flat lastik kullanılmıyor, üretici de tavsiye etmiyor

@forzaGilles run flat düşünmemin sebebi 35 yanak daha önce kullanmadım ve biraz sert sürüyorum.

Balondu patlamaydı bir çok yönle gözümü korkuttular o yüzden biraz daha güvenli olur mu acaba diye düşündüm.

Kışlıkları run flat olarak almış bulunduk bile :D  

Araç üstü oem olarak gelmeyen runflat lastiklerin sonradan takılması olası mekanik sorunlar ve pretoria üstüne de ek olarak fazladan konforsuzluk getirir. 

@forzaGilles run flat düşünmemin sebebi 35 yanak daha önce kullanmadım ve biraz sert sürüyorum.

Balondu patlamaydı bir çok yönle gözümü korkuttular o yüzden biraz daha güvenli olur mu acaba diye düşündüm.

Kışlıkları run flat olarak almış bulunduk bile :D  
Siz sert kullanmaya devam edecekseniz 65 yanak bile kullansanız patlama/balon riskiniz zaten var. Sürekli 120 km/h ve üzeri araç kullanmıyorsanız “Runflat daha güvenlidir” diye bir şey yok. Yani şehiriçindeki patlamalarda güvenlik olarak Runflat’ten ekstra bir şey beklemeyin.

Ben otobanda 130’larda giderken Continental Runflat lastiğim patladı ve yavaş yavaş indi, bu sebepten yüksek hızlarda hayat kurtarabilir belki. Ama velakin max. 80 km/h ile 80 km boyunca ilerlemesi gerekirken, 50 km/h ile gittiğim emniyet şeridinde daha 15. km’de lastik komple yarıldı ve (araçta stepne olmadığı için) neredeyse jant üzerinde gittim lastikçiye. Uzun yol yapmıyorsanız Runflat pişmanlıktır. Zaten 17’den 19’a geçerken bir miktar konfor kaybedeceksiniz, Runflat’le bunu üç dört katına çıkarmayın derim yok yere.

Kumho Ps91, Ps71’e göre daha sert hamurlu diye hatırlıyorum. Ps71 750₺ civarına bulunabiliyor. Goodyear eğer As5 ise fiyatı iyiymiş. 

Konfor açısından pek bir beklentim yok açıkcası sadece özellikleri yaz ayında sıklıkla istanbul-tekirdağ arasında yol yapıyorum ve yeni yol boş olduğu için genelde min 130-140 ile gidiyorum.

O yolu zaten bilen bilir, ister istemez yüksek süratlara çıkıyorsunuz ,daha önce de o yolda ki engebelerden dolayı bir kaç kez korkutucu anlar yaşamıştım ondan dolayı bu endişem :D  

Kumho ps91 bmw ve mercedesin bazı modellerinde fabrika çıkış lastiği olarak kullanılıyormuş sanırım ve dediğiniz gibi ps71 e göre daha sert hamurlu olduğu söylendi.

Goodyear'ın bu modeli yurtdışındaki testlerde üst sıralarda yer alıyor ve diğer markalara göre bir tık daha uygun fiyatlı olması dikkatimi çekti.

@lasttohit 35/30 düşüren Eibach larla kullanıyorum herhangi bi sürtme yapmıyor şuan fakat ilk taktığımda ön çamurluğun üstündeki vidaya fena sürtüyodu sadece vidayı sökerek sürtmesini kesebiliyosunuz.

Geri
Üst Alt