Neden Golf 8 Alınmamalı?

İnternette şöyle bir fotoğrafa denk geldim de bizim Hans araba çıkar çıkmaz alıp da gurbet yollarına düşmüş (bizim burda düzenimiz var yeğenim, yoksa Türkeì çok iyi.) lâkin bu nasıl bir görüntüdür ya hu.. Bir araba güncelleme adı altında nasıl mahvedilir bunun dersini vermiş VW resmen. Muhtemelen de orta pakettir diye tahmin ediyorum. Comfortline Golf bu ise eğer aman aman 🤦🏻‍♂️

618A8E01-48B7-4D0F-945E-E8EB7D603477.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

bir de Kia’nın yaptığı tasarıma bakalım.... aaah ah volkswagen.Porsche yapmış adamlar

F5652BF7-B91B-4D16-B223-D3864AF6FC14.jpeg

3AC72104-2095-42C4-B539-DA316B0BD2C9.jpeg

yaşı kurtarmayanlar ? 

bu olay ilk defa olmuyor ki ? 

mk4 sonrası  mk5 de   yaşanan durumun benzerini 

mk7 / mk8 de ilk defa  yaşayanlar  ?  yok yenisi her zaman iyidir / güzeldir ısrarında ama 

dejavu   !!!!  biz bu olayı live / canlı zaten yaşamıştık (2004 de) 

tekrarını yaşıyoruz .  ilk defa olan bişey değil bu 

VW  15 yılda bir iki düz bi ters örer örgüyü . alışmak lazım 

dejavu : Fransızca'da déjà (daha önceden) ve voir (görmek) kelimelerinden oluşan, Déjà vu (deja vü), yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusu, anı daha önceden yaşamışlık hâline denir.    

Birde şu canlısı gelsin dokunalım hissedelim ısrarının şuraya varacağı kesin . /10 aydır canlısı bekleniyor)

aldım gitti ??? 

sebeb ?

midline cı / comfortçu arkadaşlar 

en boş ve orta doluda basic Led + hayaleti  gördükleri an tamam aldım demeleri ihtimali %90

acaba eski karadüzen sistem 

en boş ve orta doluda  

halojen far / analog kadran olsa aynı fikre sahip olurlar mıy dı merak konusu ?  olay yeni kasa golf algısına değil , + donanım algısına kayacak o kesin . 

style / relayn /gt line   mk8 parası yetene zaten . 

Şimdi comfortline sahibi bir kullanıcı olarak;

"midlinecı comfortçu'ların Golf 8'e dibi düşmesi nolmal" gibi bi tavrı anlamı çıkarabilenlerin olması da gayet normal..

Ancak bana göre değil..

Bkz.

İyi kime göre iyi, kötü kime göre kötü..

Cam tavanı olmayan;"cam tavanlı araç ses yapar, takla atarsa güvensiz",

Cam tavanı olan; "cam tavan olunca içerisi daha bi ferah oluyor, cam tavansız araca binemem" der.

Düz vites kullanan; "dsg saatli bomba, düz vitesin zevki bi başka oluyor",

Dsg kullanan; "dsg'nin tadını alınca düz vites kullanmak istemiyorum" der

Tsi kullanan;"dizel sesli çalışıyor, zaten dizel kalkacak",

Dizel kullanan; " benzinli araba çok yakıyor. Hem de ışıklarda durunca araba çalışıyor mu,çalışmıyor mu anlayamıyorum"  der. 

Herkes böyle düşünmeyebilir ama düşünenler de haksız değiller.

Sonuç : Ne kadar da hepsinin adı Golf olsa da; en iyi Golf, sahip olunan Golf'tür.
Kimine göre dejavu, bu da kimine göre geleceği tahmin etmek.

@Savatage Benim açıkcası gönlüm iki araca kayıyor hocam geldiklerinde de bütçeme bakıp ona göre hareket edeceğim. Yeni A3 ve Octavia. Yeni Leon’u düşünür müyüm bilmiyorum ama Golf’ü düşünmediğimden eminim 🤔

İnternette şöyle bir fotoğrafa denk geldim de bizim Hans araba çıkar çıkmaz alıp da gurbet yollarına düşmüş (bizim burda düzenimiz var yeğenim, yoksa Türkeì çok iyi.) lâkin bu nasıl bir görüntüdür ya hu.. Bir araba güncelleme adı altında nasıl mahvedilir bunun dersini vermiş VW resmen. Muhtemelen de orta pakettir diye tahmin ediyorum. Comfortline Golf bu ise eğer aman aman 🤦🏻‍♂️

Ekli dosyayı görüntüle 40707
Wolfsburg plakalı oluşu sebebiyle firma için test amaçlı getirilmiş de olabilir.

Türkiye'de daha önce @huseyinkaraduman tarafından  Bursa'da görülmüştü..

(Plakası Wolfsburg komşu şehri Braunschweig'a ait görünüyor. Bu sebeple paylaştığınız Golf'ün gurbetçimizin olma olasılığı da yüksek.)

@sergentunc 

octavia 22 aralık ta bayilerde lansman var.

olurda kapora falan verirseniz titan mavi alın (ultra baba renk) @sergentunc

tabi fiyat önemli ? 

uçuk fiyatla gelirse tırt araba olur istediği kadar şekil şemal düzgün olsun . 

Birde şu canlısı gelsin dokunalım hissedelim ısrarının şuraya varacağı kesin . /10 aydır canlısı bekleniyor)

aldım gitti ??? 

sebeb ?

midline cı / comfortçu arkadaşlar 

en boş ve orta doluda basic Led + hayaleti  gördükleri an tamam aldım demeleri ihtimali %90

acaba eski karadüzen sistem 

en boş ve orta doluda  

halojen far / analog kadran olsa aynı fikre sahip olurlar mıy dı merak konusu ?  olay yeni kasa golf algısına değil , + donanım algısına kayacak o kesin . 

style / relayn /gt line   mk8 parası yetene zaten . 
"midline cı / comfortçu arkadaşlar " aynen öyle...

Golf 7/7.5 - Highline/R-Line sahibi birinin Golf 8'i beğenme şansı? Yüzde 10 diyelim. 

Passat da olduğu gibi farın içinden çıkan ufak beyaz ışığa kanacak LED aşığı çok... E çakma çift J'lerle gezenler için güzel alternatif tabi...

Wolfsburg plakalı oluşu sebebiyle firma için test amaçlı getirilmiş de olabilir.

Türkiye'de daha önce @huseyinkaraduman tarafından  Bursa'da görülmüştü..

(Plakası Wolfsburg komşu şehri Braunschweig'a ait görünüyor. Bu sebeple paylaştığınız Golf'ün gurbetçimizin olma olasılığı da yüksek.)
valla hocam test araci yada gurbetci millet  araci eskitti  iz daha yuzunu goremedik bu gidislede 2021 nisan diyolar gelis tarihi icin 😂

@ogzogz Muhtemelen dediğiniz gibi test amaçlı olabilir hocam. @Savatage Fiyat makul seviyelerde olursa o rengiyle beraber aklımda zaten hocam. 

@Savatage Benim açıkcası gönlüm iki araca kayıyor hocam geldiklerinde de bütçeme bakıp ona göre hareket edeceğim. Yeni A3 ve Octavia. Yeni Leon’u düşünür müyüm bilmiyorum ama Golf’ü düşünmediğimden eminim 🤔
Ve an itibariyle Octavia’dan vazgeçmiş bulunmaktayım. Bayiye uğradım 1.0 premium pakete 344 bin lira gibi bir rakam istiyorlar. Cidden kafayı yemişler.

Ve an itibariyle Octavia’dan vazgeçmiş bulunmaktayım. Bayiye uğradım 1.0 premium pakete 344 bin lira gibi bir rakam istiyorlar. Cidden kafayı yemişler.
Sitelerinde halen fiyat açıklamamışlar. En üst donanım bile olsa 1.0 için fiyat garip. Acaba Matrix far ve ses sistemi gibi opsiyonlar mı var sorduğunuz araçta, bu detaylar önemli gibi.

@smhk Sanırım vardı hocam satış temsilcisi arkadaş 1.0 için en dolusu bu diye bir ibare kullandı çünkü ama onların en dolusu dedikleri bile birçok şeyden mahrum olabiliyor tabii. Matrix değil ne eklerlerse eklesinler. 1.0 octavia’ya bu parayı vermek ne bileyim bana akıl kârı gelmiyor. (Almanya bizi kıskansa da) bütçem eğer ki o kadar ve de üzerine biraz daha çıkma ihtimalim varsa çok daha iyi arabalar alabileceğimi düşünüyorum. Örneğin en basiti makyajlı 1.5 Ateca cam tavanlı vs o fiyata bulabiliyorken çok soğuttular beni bu araçtan. 

Geri
Üst Alt