Jump to content

BEHLÜL KAÇARRR :)

Recommended Posts

• İleti 74
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Popüler günler

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Bazı forumlar görüyoruz. Belirli bir tarihte tıkanıyor ve konuşmalar sonlanıyor. Devamı gelmiyor. Şimdi anlıyorum neden o forumların öyle ıssız birer atom bombası atılmış mekanlar gibi kaldığını ! 

Şurda zaten aktif 20-25 kişi var yok. Yarı aktif'de bir o kadar olsa, küçük bir grup içinde böyle durumları yaşamak üzücü. Küstürmemek lazım insanları.. ilk mesajından satılık ilanı açan birine u

Hocam yorumunuzu okuyunca güldüm ne yalan söyleyeyim, insanların bakış açıları çok farklı olabiliyor gerçekten. Bülent abi "hep bana, hep bana" kafasında bir insan değil. Olaya sadece bu pencereden ba

Konudaki görseller

4 dakika önce, Musaaksoy yazdı:

@Raban7 @frknyldrm @Savatage hocamla aramızda en son hafif bir anlaşmazlık oldu, ondan sonra dikkatimi çekmemişti, az önce profiline baktım o günden sonra tekrar foruma girmemiş. Hocamızı severdim, muhabbetimiz de vardı. Bana kızıp mı gitti? bilmiyorum. Ne diyelim. Gelirse her zaman kapımız açık. @HONEYhocamızın gitmesini de istemezdik. Umarım döner.

Gideni geri getirmek için davet gerekir hocam. Sisteme kayıtlı mail adresi üzerinden iletişime geçip duygu ve düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz, yöneticiler size yardımcı olabilirler belki bu konuda. Benimki tavsiye, uygulayıp uygulamamak size kalmış ama bence böyle olmalı.

Ben @Savatage hocamı da @HONEY Bülent abiyi de bu forumda hep aktif görmek isterim, ikisi de nevi şahsına münhasır insanlar.

Farklılıklar foruma renk katıyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha konuyu okumadan başlığı ve Bülent abinin yazdığını görünce aha dedim forumdakü retrofit hastalığına tutuldu girmeyip ekonomi mi yapacak diye düşündüm foruma ama değilmiş...:/

Şahsen tanışmadım ama forumda mesajını görünce okumadan geçmediğim baklava esprisinden bir kere bile sıkılmadığım saygı duyduğum bir abimsin. @HONEY

Olay tatlıya(baklavaya) bağlansın.

Nedir bu forumdaki yazışma takıntıları herkes sanki tdk sözlüğü elinde yazacak ister bilerek yanlış yazar ister bilmeden ister şaka olsun diye...

İstemiyorsan okuma geç ne çok işsiz var şikayet eden bilmemne bu adamlar yanlış park edenlerin sileceklerini kaldırıp duran adamlarla aynılar sanırım boş işler peşindeler.

Bülent abi ne güzel paylaşımları var retrofitti gırgırdı yardımlaşma olaylarında öncülerden oldu...ilgiyle takip ediyorum. Zaten böyle kişi sayısı çok az küstürmeyelim derim.

Burası bir devlet dairesi sitesi değil ki .gov.tr ibaresi veya e-imza kartımız ile postları imzaladığımız bir yer değilse "why so serious" diyorum...

Zaten gündelik yaşantıda coviddi iş yoğunluğu stres ekonomik sıkıntılar boğuşuyoruz iki şurda stres atıyoruz ona da limon sıkmasak değil mi?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@frknyldrm hocam, benlik sıkıntı yok fakat olayı tekrar hatırladım kırıcı bir söz ve söylem yok. Kendisi benim ve forum için de değerli birisidir. Açıkcası benimle alakalı olacağı aklıma dahi gelmezdi hala da sırf o yüzden olduğunu düşünmüyorum, çünkü yeri geldiğinde münakaşa edebilmeliyiz. Eğer bunu yaptığımız zaman bir daha buraya gelmem olayları oluyorsa o da üzücü bir durum. Öyle olsa idi ilk @typhoons hocam forumu terkederdi sanıyorum ki

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Musaaksoy Hocam en son sizinle yazışmasına istinaden akla ilk bu ihtimal geldi esasen, yoksa sanıyorum aramızdan hiç kimse ayrılış sebebin net olarak ne olduğunu bilmiyor anladığım kadarıyla.

Ben 2 hafta önce yalan yok aklıma ilk yıllık izin, kafa dinleme vb. nedenden mi uzaklaştı acaba forumdan diye düşündüm. Sonra 2-3 hafta olunca içimde gereksiz bir endişe oldu, acaba başına birşey mi geldi Allah korusun diye düşündüm o nedenle son yazışmalarına bakma ihtiyacı duydum, arada sanırım Sakarya ya gidiyordu. 

Derken, derken oradan son mesajını görünce bu ihtimal aklıma geldi. 

Yine de yaşanılan hususlar karşılıklı olarak masaya yatırılmadan, açıkca ifade edilmeden ayrılmak, kırılmaz, küsmek olmaz. @HONEYHocam da @Savatagehocam da bu konuları bilecek kadar yaşca da büyükler, umarım düşündüğümüz gibi olmaz. 

tarihinde tiesay tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Musaaksoy yazdı:

@frknyldrm hocam, benlik sıkıntı yok fakat olayı tekrar hatırladım kırıcı bir söz ve söylem yok. Kendisi benim ve forum için de değerli birisidir. Açıkcası benimle alakalı olacağı aklıma dahi gelmezdi hala da sırf o yüzden olduğunu düşünmüyorum, çünkü yeri geldiğinde münakaşa edebilmeliyiz. Eğer bunu yaptığımız zaman bir daha buraya gelmem olayları oluyorsa o da üzücü bir durum. Öyle olsa idi ilk @typhoons hocam forumu terkederdi sanıyorum ki

Aynı üretim bandından çıkmış; aynı malzeme ve aynı yöntemlerle üretilmiş duygusuz ve mekanik araçlarımızın birinde bir problem çıktığında nasıl ki diğer bütün Golf'lerde aynı problem çıkmayabiliyorsa; yaşadığı ortam, sahip olduğu kültür, aldığı eğitim, olaylara bakış açısı, aile yapısı, dünya görüşü, siyasi görüşü, dini görüşü farklı olabilen insanların aynı olaylar karşısında aynı tepkileri vermelerini beklememek lazım.

Şaşırma, kızma, alınma vb. eşiklerimiz farklı olabiliyor, "öyle olsaydı falan kişi de giderdi" şeklinde bir yaklaşım bence doğru değil ama sizin bileceğiniz iş vesselam.

Not: İhtimaller üzerinden konuşuyoruz, uzun zamandır foruma girmeme sebebini net olarak sadece kendisi bilir.

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@frknyldrm Hocam bana yükleniyorsunuz ama ben örnek verdim. Kimseyi foruma almadığım gibi kimseyi de kovmadım. Öyle bir hakkım da yok zaten. Kendisini aramızda görmek isterim ayrıca. Ama yıllarca forumda durmuş birisi bir kaç küçük münakaşadan ötürü gidiyorsa ne yapabilirim? Tarihler evet uyuşuyor fakat ben hocamın forumdan ayrılmasını gerektirecek bir konuşmanın aramızda geçmediği kanaatindeyim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Musaaksoy hocam siz böyle düşünüyor olabilirsiniz buna saygı duyarız. Ama şahsıma bir şeyden emin olunmadığı halde "meğer kimlerle muhatap oluyormuşuz haberimiz yokmuş" deseler. 

Pekte arkama bakmam açıkçası. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Raban7 neyse hocam. Bu muhabbet tat kaçırıcı olmaya başladı benim için. Bütün olay bana döndü. Konuşma bu şekilde devam edecek olursa forumdan ayrılan sayısı artacak gibi, birazdan birileri de gelir tavuğuma "kışt" dedin falan derler diye çekince içerisindeyim. Kimse ile problemim yok, benimle problemi olana da söyleyeceğim bir şey yok. Forum ahalisinin arasında yaklaşık 1 yıldır yer alıyorum kimse ile tartışmam da yoktur.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bazı değerler kaybedilmemeli. Kabedildikçe ortamın tadı kaçar ve sıradanlaşır. Son şöyle bir forum oluruz. İhtiyacı veya sorunu olanın başlık açıp cevaplandığı bir forum. 

Forumda, sosyal alemde, ülkede, dünyada o kadar rahatsız olacak şey varken bir kelimenin yazılışına takılmak kaçıncı seviye işsizliktir anlam veremiyorum.

Değerlere, güzel insanlara sahip çıkmak gerekir. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, HONEY yazdı:

Herkes kelimesini bile herkeZ olarak kullanan bir toplumdaki espri amacli olan ZAATILIK kelimesinden rahatsiz olan arkadaşa saygılar sunuyorum

Bu yüzden uyari almışım sagolsunlar

İkinci imla hatami yapmadan forumdan atilmadan ben kaçayım

Herkese gönlünce bol retrofitli, saglikli ve mutlu hayatlar dilerim.

Benim Düldül Bulgaristanı da görsün diye 3-5 gün foruma bakmamıştım, girince ilk bu konudaki mesajları görünce benimde geçen hafta uyarı aldığımı hatırladım... neden mi? 

sarı renkli satılık golf ilanına:  taksi olarak kullanmışlar sanırım gibi birşeyler yazmıştım... yanlışsam adminler düzeltsin

@HONEYve @Savatage gibi "adamları" kaybetme lüksümüz yok

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage hocanın son mesajlarındaki konudaki gibi bu konu altında da bireysel tartışmalar uzayacak gibi görünüyor. Hem pandemi hem de ekonomik sıkıntılar herkesi bunalttı, bunun da payı büyük muhakkak. Birbirimize destek olmamız gereken bu günlerde her ne olursa olsun aramızda oluşacak pürüzlere fırsat vermemeliyiz diye düşünüyorum. Hoşgörü her zaman iyidir.

Geçenlerde ertelenen “Gece Operasyonu”nu Bülent abiyi de telefonla davet ederek gerçekleştirmeyi teklif ediyorum. 🙋🏻‍♂️ Foruma döner/dönmez, kendi tercihidir. En azından sohbet etmiş oluruz. Baklava teklifine hayır diyeceğini de hiç sanmıyorum. 😄

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bülent hoca gelir ya da gelmez kendi tercihidir. Ben bu aralar biraz gece retrofitlerinden yorulduğunu düşünüyorum. Biraz dinlenir gelir diye umut ediyorum. 

Açıkçası forumda her dakika keyifli zaman geçirmek ya da her dakika bir şey öğrenmek mümkün olmayabiliyor. 

İnsanın her anı bir olmayabiliyor. Bazen de her o an aynı olabiliyor. Tamamen insan psikolojisi..

Burada bana göre yapılmaması gereken durum, konu başlığının yönetici tarafından değiştirilmesi. Evet, yönetici müdahale edebilir, etmelidir de ancak çoğu yöneticiden fazla zaman geçiren bir forum üyesinin başlığının bu şekilde değiştirilmesi hoş gelmemiş olabilir. 

Yani ısrarla başlıklardan rahatsızlık duyulmuş olunuyorsa, üye tarafından değiştirilmesi sağlanması daha uygun olur. 

Evet bazen ben de konuların akışının başka yerlere gittiği zamanlarda ve dolandırıcılık vs gibi durumlarda raporlama yaptım. Yapılması da gerekir. Ancak unutulmaması gereken değerlendirenin de insan olması. Yani biraz dengelerin sağlanabilmesi güzel olurdu.

Forumun kuralları var ancak bazen akışına da gidilebiliyor, bence normal ve olması gerektiği gibi. 

Bazen de boşa zaman geçirdiğimiz başlıklar da olabiliyor..

Forumun genel amacının sorunlar ve çözümler olduğunu düşünürken, ara sıra tebessüm ettiren, ara sıra keyif kaçıran,  ara sıra öğretici ara sıra da düşündüren başlıklar yorumlar olabiliyor..

Genel olarak baktığımda forumda yönetici olsun yeni üye olsun ayırt etmeden, tecrübe ettiğim ya da ilgimi çeken ve yorum yapabileceğim her başlığa da zaman ayırıp fikrimi sunmuşumdur. 

Özetle bu gidişler kendimi de gözden geçirmemi sağladı.

Zaman önemli.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Savatage hoca en son benim açtığım konuya mesaj atmıştı ironi yapmıştı tabii abartılıydı ama adamın tarzı o

Pmden yazmıştı bana sanırim daha da girmemiş.

Bu duruma geleceğini bilseydim konu açmazdım 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet @AhmetCakmak hocamin dedigi gibi dışardan bakıldığında yeni uyelere vs garip görünüyordur kesinlikle. 

Fakat burasi gercekten gerek bilgi gerek yardimlasma açısından aileden farksız. 
Her aile disardan farkli görünür. Ki @HONEYbulent hocada gercekten burada cok sevilen bir insan. 
Mesela @Savatage in konularda mesajlarini hala okurken bile garibime gidiyor ama boş biri olmadigi ironi yapabilmesinden belli. 

Uzun lafin kisasi evet “zaatilik” belki forumum yazim kurallarina uymuyordur ama bunu bulent hocama foruma yeni uye olmus birine uyari yapar gibi yaptiysaniz alinmakta hakli. 

Hayatimda uye olupta bukadar aktif olduğum hicbir forum olmadi yoneticileri gercekten tebrik ediyorum ama bu son hareket eksi puan.

Olay tatliya baglanmali kesinlikle :|

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geri gelir diye düşünüyorum, gidecek insan konu açıp ben gidiyorum yazmaz. Bu forum sayesinde aracına çok uyguna retrofitler yaptı, bir çok satış yapıp kazançta sağladı en ufak bir uyarıyla gitmesi hoş olmamis. 

Nasıl ki ilk üye olup hemen soru soranlar, büyük harleflerle yazım yapanlar uyarılıyorsa Türkçeyi abartılı şekilde bilerek hatalı kullananıda uyarmak kustum ben gidiyorum sonucunu doğurmamalı. 

tarihinde erkan163 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, erkan163 yazdı:

Geri gelir diye düşünüyorum, gidecek insan konu açıp ben gidiyorum yazmaz. Bu forum sayesinde aracına çok uyguna retrofitler yaptı, bir çok satış yapıp kazançta sağladı en ufak bir uyarıyla gitmesi hoş olmamis. 

Nasıl ki ilk üye olup hemen soru soranlar, büyük harleflerle yazım yapanlar uyarılıyorsa Türkçeyi abartılı şekilde bilerek hatalı kullananıda uyarmak kustum ben gidiyorum sonucunu doğurmamalı. 

Hocam yorumunuzu okuyunca güldüm ne yalan söyleyeyim, insanların bakış açıları çok farklı olabiliyor gerçekten. Bülent abi "hep bana, hep bana" kafasında bir insan değil. Olaya sadece bu pencereden bakmak bence adil olmaz.

Forumdan fayda da sağlıyoruz, faydalı olmaya da çalışıyoruz elimizden geldiğince. :)

Ben de "hibe/hediye" başlığı açan ve insanların çok uyguna değil "bedavaya" ihtiyacı olan ürünleri temin etmesine vesile olan, sosyal bir yardım organizasyonunda yer alan, esprili ve kendine has üslubuyla bizi gülümseten ve aktif bir üyenin kaybedilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@HONEY abi paylaşımlarında yaptıkların-yaptırdıklarından ziyade yazdıklarını okumayı, tarzını, bu örnekte olduğu gibi yazıya yansıttığın neşeni ayrı seviyordum. Zaatılık yazdın diye uyarı verilmesini bırak, foruma kattıkların ve neşeni paylaştığın için takdir edilmen gerekir. Yazım yanlışı ile latife arasında ufak değil bayağı kalın bir çizgi var. Ayırt edilmeliydi.

Umarım dönersin, ne diyeyim.

Edit:

diyim -> diyeyim

baya -> bayağı

tarihinde erty tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, frknyldrm yazdı:

Hocam yorumunuzu okuyunca güldüm ne yalan söyleyeyim, insanların bakış açıları çok farklı olabiliyor gerçekten. Bülent abi "hep bana, hep bana" kafasında bir insan değil. Olaya sadece bu pencereden bakmak bence adil olmaz.

Forumdan fayda da sağlıyoruz, faydalı olmaya da çalışıyoruz elimizden geldiğince. :)

Ben de "hibe/hediye" başlığı açan ve insanların çok uyguna değil "bedavaya" ihtiyacı olan ürünleri temin etmesine vesile olan, sosyal bir yardım organizasyonunda yer alan, esprili ve kendine has üslubuyla bizi gülümseten ve aktif bir üyenin kaybedilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

👍 

Ortada bir vaka var ve vakaya müdahil kişiler var. Olayın nedeni ve gelişmesi ve neticesi hakkında tarafların beyanları alınmadan hariçten bir yorum pek şık olmaz.Burada yapılması ve konuşulması gereken mesele : kırgınlık ve ayrılık! Netice itibarıyla bu noktada birikim ve birlikteliğin heba oluşundan dolayı üzüntümüzü dile getirmekmiz oluyo . Yoksa haklı /sız doğru/yalnış konusu, taraflar arasında gelişen olaya vakıf olununca konuşulabilecek bir durum.Gayrısı yüzeysel yorum ve zandır.Kimse kimse hakkında bilmeden dinlemeden hüküm veremez.

Benim şaşkınlığım ve üzüntüm ise incir çekirdeğini doldurmayacak bir meselenin bu boyuta gelip ayrılık ile neticelenmesidir.

tarihinde guvenc tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
3 saat önce, frknyldrm yazdı:

Furkan hocam size de Erkan hocama da katılıyorum. Bülent abi bu tarz küçük bir şeyden alınacak birisi de değil ama kendisi böyle istiyorsa yapacak birşey yok. Özelden de zaten konuşuyoruz.

Kendisi cevap vermeyip konu daha fazla uzadığı için kilitlenmiştir. 

Ansızın bir gece operasyonuyla açılır. :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...