Doğru Lastik Hava Basınç

@Terms Hangi lastikte basıncın azaldığını yazıyor mu hocam ? Örneğin sol arka lastik basınç uyarısı gibi 

@Terms Hangi lastikte basıncın azaldığını yazıyor mu hocam ? Örneğin sol arka lastik basınç uyarısı gibi 
Yazıyor olmalı multimedia ekranında araç durumu sayfasına düşüyor sol ön sağ ön gibi. Hangi tekerde dönüş tur sayısı az hesaplanmış ise o lastik uyarı veriyor olmalı. Ama detaylı anlık basınç görmek isterseniz Retrofit ile TMPS takabilirsiniz. 4 lastikden anlık basınç verisini ekranda görürsünüz

Bir önceki fabia 2016 aracımda örneğin böyle uyarı almıştım. Aynı platform olduğundan 1 lastiğinizi indirip deneyebilirsiniz lastikçiye yakın bir lokasyonda ama riske atmayın uyarı verecektir.

11CFDEDE-C8EE-4B11-97BA-48B6514F9D42.jpeg

@Makine7 Evet. Mfa ekranında kontağı açınca kısa süreliğine uyarı veriyor. Sağ arka lastik gibi.

Medya ekranında da araç durumunda yazıyor hangi lastik olduğu. 

@Volkan68 Hocam, şehiriçi için 32 psi basıyorum bende ama bazen şehir içinde araçta 4 veya 5 kişi olabiliyor. O nedenle hava basıncını artırmam gerekir mi?
Hocam, 4 kişiyle şehir dışı seyahat yapacağım zaman lastiklerin basıncını soğuk haldeyken 36 PSI'ye çıkartıyorum. Dönüşte tekrar 32'ye çekerim. 

@Omer58 Benim görüşüm araç kapı içinde yazan değerlere uymak yönünde.

Tiguanda 18 inç var.

Kapı içinde normal yükte 2 değer verilmiş:

33 ve 38 (33 konfor,38 ekonomi)

Ben de 34-35 basıyorum.

@Volkan68 Tamam hocam. Yüklü/yüksüz durumuna göre sürekli takip etmek gerek o zaman. :)  

@Nonda Hocam peki diyelim sol ön lastikte basınç azaldı. Araç hangi lastikte basıncın az olduğunu söylüyor mu ? Yoksa sadece basınç uyarısı mı veriyor hangi lastikte olduğunu belirtmeden ?
Hocam, dün akşam bir yere gitmek için arabaya bindikten 3-5 dakika sonra "Sol arka lastik basıncını kontrol edin" uyarısı aldım.
Hemen en yakın istasyona gittiğimde basıncın 17 PSI'ye düştüğünü görünce çok şaşırdım. Lastiği yakından incelediğimde 2 tane vidanın saplanmış olduğunu tespit ettim.

@aydancan hocam benim araç 2014 highline malesefki kapı içinde 18 jant ölçüsü yok 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt