Silecek önerileriniz?

250ml sonax kışlık yaklaşık 100 TL bandında şu anda. -10 derece karışım için 1 birim ürün, 2 birim su yazıyor. Yaklaşık 400 TLye 3 lt karışım elde ediliyor. Servisteki jzw ile başlayan önerdiğiniz ürünü bi soracağım güncel fiyatını da, öğrendiğimde burada paylaşırım. Hangisinin fiyatı uygunsa onu alayım bu kış.
Teşekkürler bilgi paylaşımınız için.
Hocam geçen servisten 2 tane aldım JZW olanından. Alırken kayıt açtırırsanız model yılına göre indirim oluyor. Benim aracın model yılından dolayı %30 indirim oldu. 2 tanesi 210 TL’ye geldi.

Kutular 1L’lik.

Bu arada şimdiye kadar çok sordum ama JZW olmayan ürün genelde stokta olmuyor.
@forzaGilles @ugrsa

Hocam geçen servisten 2 tane aldım JZW olanından. Alırken kayıt açtırırsanız model yılına göre indirim oluyor. Benim aracın model yılından dolayı %30 indirim oldu. 2 tanesi 210 TL’ye geldi.

Kutular 1L’lik.

Bu arada şimdiye kadar çok sordum ama JZW olmayan ürün genelde stokta olmuyor.
@forzaGilles @ugrsa
Hocam kayıt açma durumunda ek ücret falan mı çıkıyor? Bakım harici kayıt açarak işlem yapmamıştım da. Hani yedek parça temini gibi olduğundan (silecekse biz takmayacaksak veya cam suyuysa biz doldurmayacaksak) işçilik kalemi olmadan sadece parça ücreti ödeyerek alacaksanız kayıt açmıyoruz gibisinden bir şey söyleme hakları var mı diye düşündüm.

Orjinal ön silecek seti güncel fiyatı
2018 model için yüzde 20 indirimli

Screenshot_2023-12-27-22-39-57-92.png

Yanlış anlamadıysam "hediye"
Yetkili servise bir süre uğramayan müşterileri tekrar çekme amacı var sanırım?
Yarın uğrayıp alacağım.
Fotoğraf eklerim

Hocam kayıt açma durumunda ek ücret falan mı çıkıyor? Bakım harici kayıt açarak işlem yapmamıştım da. Hani yedek parça temini gibi olduğundan (silecekse biz takmayacaksak veya cam suyuysa biz doldurmayacaksak) işçilik kalemi olmadan sadece parça ücreti ödeyerek alacaksanız kayıt açmıyoruz gibisinden bir şey söyleme hakları var mı diye düşündüm.
Bir önceki mesajım sizin sorunuza cevap olabilir
Bakım vs yapmadan da araca kayıt açarak bu indirimi alabiliyorsunuz.

Bir önceki mesajım sizin sorunuza cevap olabilir
Bakım vs yapmadan da araca kayıt açarak bu indirimi alabiliyorsunuz.
Teşekkür ediyorum hocam sağolun, sizdeki fiyatı kontrol edince sanki %25 indirim yapılmış gibi. Benim araba da %30 indirim veriyor, bi 50 TL falan düşerse düşer gibi daha. 700-800 TL arası bi fiyat denebilir o zaman güncel fiyatına.

Dışarıda satılan swf ile servisteki OEM silecek birebir midir acaba? Yoksa balatalarda OEM olanla dışarıda aynı marka adı altında satılanın aynı kalitede olmaması durumu silecekte de var mıdır?

Orjinal ön silecek seti güncel fiyatı
2018 model için yüzde 20 indirimli

Ekli dosyayı görüntüle 71821

Yanlış anlamadıysam "hediye"
Yetkili servise bir süre uğramayan müşterileri tekrar çekme amacı var sanırım?
Yarın uğrayıp alacağım.
Fotoğraf eklerim
@GolfTutkulu @mustafacagri zubizuda yaşa göre % 15/25/30 indirim var. 5 yaş olunca %25 olmuş.
Önce kabul etmiyorlardı. İşçilik olmadan olmaz diyerek indirim anlamını yitiriyordu.
Kampanya 1 Ocak 2023 - 31 Aralık 2023..
Her sene gibi devam edip etmeyeceği yakında netleşir.

Bir de şu detayı unutmayın. Ola ki alınan parçada sorun çıktı. Biz takmadık gibi bir bahane üretebilirler. Sonuç kullanıcı hatası..
İnanmayın.

Şaşırtmaya devam ediyorlar..

Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum hocam sağolun, sizdeki fiyatı kontrol edince sanki %25 indirim yapılmış gibi. Benim araba da %30 indirim veriyor, bi 50 TL falan düşerse düşer gibi daha. 700-800 TL arası bi fiyat denebilir o zaman güncel fiyatına.

Dışarıda satılan swf ile servisteki OEM silecek birebir midir acaba? Yoksa balatalarda OEM olanla dışarıda aynı marka adı altında satılanın aynı kalitede olmaması durumu silecekte de var mıdır?
Benim ilk olacak bu oem silecekler.
Daha önce hiç almamıştım.
O yüzden kalite farkını bilmiyorum.

@GolfTutkulu @mustafacagri zubizuda yaşa göre % 15/25/30 indirim var. 5 yaş olunca %25 olmuş.
Önce kabul etmiyorlardı. İşçilik olmadan olmaz diyerek indirim anlamını yitiriyordu.
Kampanya 1 Ocak 2023 - 31 Aralık 2023..
Her sene gibi devam edip etmeyeceği yakında netleşir.

Bir de şu detayı unutmayın. Ola ki alınan parçada sorun çıktı. Biz takmadık gibi bir bahane üretebilirler. Sonuç kullanıcı hatası..
İnanmayın.

Şaşırtmaya devam ediyorlar..
Evet dikkatli bakınca %20 vergi ile karıştırmışım ben indirimi.

Buna bir ödeme yapmadım, hediye ettiler.
Sadece Stoktan düşmesi için fatura kesildi.

Garip bir durum ama daha önce çalıştığım bir yerde de yapılıyordu. Merkez bütçe veriyordu, yılsonundan önce stoktan düşmesi gereken ürünleri 1 tl ye düşürüp müşterinin faturasına ekliyorduk.
Kurallar gereği kendimiz alamıyorduk.

Komik durumlar olabiliyordu.
Müşteri telefon almış alakasız bir telefonun kılıfı hediye ... (piyasadan kalkmış bir model)

Ekli dosyalar

• IMG20231228102158.jpg
    IMG20231228102158.jpg
    137.5 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG20231228102148.jpg
    IMG20231228102148.jpg
    125 KB · Görüntüleme: 21
forumda bu konu dönüp dururken bende yeni silecek alayim dedim aslinda üstündekiler kötü değil yenisini takmadan farkını bilemem tabii şimdilik alalim sonra zam yemekten uçuyor bosch aerotwin önermiş birisi 510 liraya aldım kaliteli duruyorlar şimdilik takmayı düşünmüyorum ilerde bakarim artik yinede belli olmaz

Ekli dosyalar

• IMG_20231228_162117.jpg
    IMG_20231228_162117.jpg
    299 KB · Görüntüleme: 45
forumda bu konu dönüp dururken bende yeni silecek alayim dedim aslinda üstündekiler kötü değil yenisini takmadan farkını bilemem tabii şimdilik alalim sonra zam yemekten uçuyor bosch aerotwin önermiş birisi 510 liraya aldım kaliteli duruyorlar şimdilik takmayı düşünmüyorum ilerde bakarim artik yinede belli olmaz
Bu silecekten aldım başta iyiydi ama bir senenin sonunda hoşaf oldular

Aşırı sıcak veyahut aşırı soğuk olacak yerde saklamayın. Örneğin balkon. Lastikler özelliğini yitiriyor ses yapıyor. Başıma geldi o yüzden yazayım dedim 😀

selam arkadaşlar,aracım 2014 midline golf 7.sileceklerim yıpranmış ,bu konuda marka tavsiyesi olan var mı? ayrıca bu sileceklerin lastik değişimleri oluyormuş youtube bir sürü videolar var bu şekilde yapan oldu acaba?
bir diğer sorum da şu: aracımın ön tarafında şoför kısmında geçmek bilmeyen bir buğu+kir karışımı bir leke var,camın yarısını kaplıyor 2 kez yıkmacıya gittim alkolle temizlendi ama geçici bir süre düzeldi ancak geçmedi özellikle gece sürüşlerinde görüşümü ciddi anlamda etkililiyor ancak klimayı açtığımda gidiyor bu konudaki çözüm önerileriniiz bekliyorum sevgiler saygılar

Herkese selam. Önceki sileceklerim yırtıldığı için yeni çok övdükleri için SİLBAK marka silecek aldım. Deniyeyim dedim, silecekler 1 ay sonra gacur gucur ses yapmaya başladı. Sol silecek sola doğru gelince ses çıkarıyo ve tam ortada da hafif su bırakıyo. Çalışırken de hafifçe takılarak siliyo. Silecek suyu antifirizli. Yağmur yağdığı zaman silecek kullanasım gelmiyo. İşin garip tarafı bazen de ses yapmıyo, ama çoğu zaman yapıyo. Camı sildim, kille temizledim, izopropil alkolle temizledim ama ses devam ediyo. Silecek lastiklerinde de yıpranma yok. Silecek kollarında belki yamukluk vardır diye bakayım dedim ordada sıkıntı yok. 90 model aracın 2 senelik silecekleri sessiz çalışırken benim 1 aylık silecekleri ses yapması çok canımı sıktı. Sorunun çözüleceğini bilsem Bosch veya servisten alıp takıcam ama emin olamadım, başka da çarem kalmadı. Önerisi olan var mı ?

Yıllardır her aracımda Bosch Aerotwin modeli nin aracıma göre olanını alırım kullanırım. Rahat 3-4 yıl sorunsuz kullanırım. Ne ses yapar ne de su izi. Orjinale çok yakın kalitede.

Geri
Üst Alt