Şampuan önerisi

@Alpyaman kurulama havlusu veya bezi ne kullanioaunuz artı köpük için hangi ürünü kullanıosunuz 

@realunreal kurulama havlusu Detailbox firmasının kendisine ürettiği ürün aldım ilk başlarda iyi sonuç aldım ama sonra memnun kalmadım önermiyorum. Köpük pompası için Valet pro snowfoam combo2 kullanıyorum veya Autoglym condintioner shampoo 

@realunreal kurulama havlusu olarak yine forumda açtığım konu sayesinde purestar duplex aldık 3-4 kişi olarak. Ben memnunum şuana kadar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alpyaman köpük pompasına hangi ürünü 

Kullanıosunuz .ben normalde sonax turuncu şampuanı kullaniorum sungerle.

Yanı bu köpük makinasına ayrı ürün mu almak gerekiyo yada bilmediğim.icin ondan soruyorum

Elbette bebeğin cildine zarar vermeyen araca zarar vermez ancak gözden kaçırdığınız.,

Oto şampuanın içinde boyayı çizmemek adına kayganlaştırıcı maddeler bulunur.,

Dalin şampuan boya yüzeyinde köseleden farkı yoktur
Yok hocam kösele gibi degil baya kayıyor kopuk oluyor. Mutlaka eksiği vardır ancak kösele kadar değildir. 

Tabi ki arabalar icin üretilmiş 200 liralık şampuanlarla eşdeğer değildir ancak ucuz yollu bütün enerjisini araba yıkamaya vermeyen amatörler icin yeterli diye düşünüyorum. 
sadece şampuan degil kurulama bezi, suyun kireç oranı, birden fazla kova, yıkama bezi süngeri gibi şeylerin hepsini bir arada bulmak benim icin imkansız, bu yüzden kendimce en kolay bulduğum ve aracımda şimdiye kadar gözle görülür bir zarar görmediğim yöntem. 

Yok hocam kösele gibi degil baya kayıyor kopuk oluyor. Mutlaka eksiği vardır ancak kösele kadar değildir. 

Tabi ki arabalar icin üretilmiş 200 liralık şampuanlarla eşdeğer değildir ancak ucuz yollu bütün enerjisini araba yıkamaya vermeyen amatörler icin yeterli diye düşünüyorum. 
sadece şampuan degil kurulama bezi, suyun kireç oranı, birden fazla kova, yıkama bezi süngeri gibi şeylerin hepsini bir arada bulmak benim icin imkansız, bu yüzden kendimce en kolay bulduğum ve aracımda şimdiye kadar gözle görülür bir zarar görmediğim yöntem. 
Elbette hocam o konuda kesinlikle haklısınız., 200 lira şampuana ver, 150 liralık kurulama havlusu kullan, 2-3 farklı yıkama eldiveni kullan, 300-400 liralık cila kullan bunlar ciddi külfet..

@realunreal 

@Alpyaman köpük pompasına sonax sampuanini kullansam 
1.Aşama; tazyikli su ile aracı yıkıyorum 

2.Aşama ön yıkama; resimde gördüğünüz pompa ile valet pro snowfoam ürününü kullanarak köpüklüyorum yıkıyorum

3.Aşama çift kova ve tüylü eldiven yıkama; resimde gözüken pembe TAC system mystic veya Autoglym bodywork condintioner shampoo ile yıkıyorum ve kuruluyorum

4.Aşama hızlı cila; resimde gözüken sarı TACsystem shine wax  veya Autoglym Rapid Aqua Wax ile parlatıyorum.

5.Aşama Lastik parlatma; meguiras endurance kullanıyorum 

6.aşama Jant parlatma; Autoglym clean Wheels. Bu aşamayı ilk ön aşamada yapıyorum jantları bu ürünü sıkıyorum.

7.Aşama iç temizlik; Resimde gözüken nanolex ürünü ile toz almaca

8.Aşama deri bakım; 3 ayda bir yapıyorum. Resimde gözüken colourlock deri kalkanı ve sütünü aracı deri kaplı alanlarına uyguluyorum.

Son Aşama; işlemler bitince karşısına geçip keyif sigaramı yakıyorum

@realunreal 

2.Aşama ön yıkama; resimde gördüğünüz pompa ile valet pro snowfoam ürününü kullanarak köpüklüyorum yıkıyorum

3.Aşama çift kova ve tüylü eldiven yıkama; resimde gözüken pembe TAC system mystic veya Autoglym bodywork condintioner shampoo ile yıkıyorum ve kuruluyorum

4.Aşama hızlı cila; resimde gözüken sarı TACsystem shine wax  veya Autoglym Rapid Aqua Wax ile parlatıyorum.

6.aşama Jant parlatma; Autoglym clean Wheels. Bu aşamayı ilk ön aşamada yapıyorum jantları bu ürünü sıkıyorum.

8.Aşama deri bakım; 3 ayda bir yapıyorum. Resimde gözüken colourlock deri kalkanı ve sütünü aracı deri kaplı alanlarına uyguluyorum.

@realunreal 

@realunreal 

Hocam eline koluna sağlık güzel temizlik yapyorsun., yalnız ilk aşamada araca su tuttuğunuzda ve sonrasında pompa ile snowfoam tutarsanız araç ıslak olduğundan kullandığınız snowfoam yüzeye tutunamaz akar gider (zemin kuru olduğunda köpük daha uzun süre yüzeyde kalır) ve daha iyi kir söker.

Hocam eline koluna sağlık güzel temizlik yapyorsun., yalnız ilk aşamada araca su tuttuğunuzda ve sonrasında pompa ile snowfoam tutarsanız araç ıslak olduğundan kullandığınız snowfoam yüzeye tutunamaz akar gider (zemin kuru olduğunda köpük daha uzun süre yüzeyde kalır) ve daha iyi kir söker.
Teşekkürler hocam. Amatörce yapıyoruz birşeyler. Esasında suyu çok kirli ise tutuyorum ki genelde 10 günde bir yıkadığım için çok toz toprak olmuyor yani ön yıkama suluda olsa az kirli tozlu olduğu için yetiyor tabi dediğinizi dikkate alacağım 

@realunreal 

@forzaGillesaçıklamayı yapmış. Ben de naçizane bi öneride bulunayım. Daha önce ben de vp snow foam combo2 kullanıyordum. Güzel temizleyen iyi bir kış şampuanı. Fakat yüzeydeki koruma-parlatma ürününü de söküyor. Valet pro foamula veya flowey ev13 gibi ürünler kullanırsanız yüzeydeki koruyucu malzemeler daha uzun süre kalacak ve yıkama başı bu ürünleri uygulamanıza gerek kalmayacaktır :)   Önceleri ben de basıyordum combo2 yi güzel kir söküyor her sefer uygularım hızlı cila vs diyorudm. fakat bahsettiğim şampuanlara geçince boşa yormuşum kendimi demeye başlamıştım :)   Bez olarak da bu güzel yıkamaya twisted pile bez almanızı tavsiye ederim kesinlikle.

Teşekkürler hocam. Amatörce yapıyoruz birşeyler. Esasında suyu çok kirli ise tutuyorum ki genelde 10 günde bir yıkadığım için çok toz toprak olmuyor yani ön yıkama suluda olsa az kirli tozlu olduğu için yetiyor tabi dediğinizi dikkate alacağım 
@forzaGilles hocamın dediğine katılıyorum. Ön yıkama yapılacaksa kuru yüzeye köpük sıkılması daha etkili oluyor. Hatta ecnebiler, köpük yüzeyde daha uzun süre çalışsın hemen akıp gitmesin diye durulamaya alttan başlıyorlar.

@mustafacagri VP combo için bende farkettim esasında belirttiğiniz durumu ama cila atıyorum diye çok takmadım. Seramik kaplama zaten 2 sene oldu etkisinin kalmadığının farkındayım. Belirttiğiniz ürünleri alacağım zaten combo az kaldı.

Geri
Üst Alt