Koltuk hatası servis yapılacak bir şey yok diyor

@cengiz74 Hocam link yok :)  Aracı ilk aldığımda üzerinde gelen silecekler ki Türkiye'nin en çok ikinci yağış alan şehrinde yaşıyorum :)  

Silecek değişim ile çözülür basit.

Sunroof iki şikayetiniz için fotoğraf rica ediyorum.

Golfü golf yapan iyi olduğu noktalardan biri koltukları bence. Böyle bir şikayet ilk defa duyuyorum, başka bir golfe binip kıyaslama yaparsanız sizin için daha belirleyici olur. Boy ve kilonuz nedir?

@Mehmet Karagöz 

Hepimizin şikayet ettiği, klasik bir Doğuş Otomotiv yaklaşımı daha  :/

1. Silecek ömrü ne zamandan beri km ile belirleniyor. Bir ayda da 5.000km yapabilirim hiç silecek çalıştırmadan. Bir senede de 5.000Km yapabilirim. 

2. Sunroof su almıyor ve ses yapmıyorsa çok da şansınızı zorlamayın derim, boş verin.

4. Potluk için diğer koltuk veya başka bir araç koltuğu emsal gösterilebilir. Bu görsel hata için kabul kriterleri ne imiş peki, yazılı isteyebilirsiniz.

5. Koltuk ayarınızı değiştirmeyi deneyin. Belki farklı bir pozisyonda bu kadar baskı uygulayıp rahatsız etmeyecektir.

Umarım çözüm sunup yardımcı olurlar. Kolay gelsin...

@Mehmet Karagöz başaran gidilmemesi gereken bir servis...

Shell yag kullanır araç yag yakar normal derler fakat antalya fethiye 2 şubesi var sıcak bölge ucuz olsun dıe shell kullanır 

Balata değisecek olur ekonomi ürün vardır elinde silecek ekonomi ürünü vardır yani servis için rezil işçilik kalitesiz malzeme yüksek ücret başka servis yoktur sanirim...

Size tavsiyem garantiniz bitmeden herhangi bir ildeki servise gidiniz 
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için zaten fark ediliyor servisin kalitesi. Şimdi Kare Oto adıyla yeni bir yetkili servis açılmış oraya da gideceğim.

Golfü golf yapan iyi olduğu noktalardan biri koltukları bence. Böyle bir şikayet ilk defa duyuyorum, başka bir golfe binip kıyaslama yaparsanız sizin için daha belirleyici olur. Boy ve kilonuz nedir?
177 77 kiloyum daha önce de 2 sene golf kullandım. Bu arabayı alırken iki arkadaşım daha aldı biri aynu sorun bende de var hafif ağrıtıyor dedi diğer arkadaşım sorun yok dedi. 

Fotoğraf ekleyeceğim

@Mehmet Karagöz 

Hepimizin şikayet ettiği, klasik bir Doğuş Otomotiv yaklaşımı daha  :/

1. Silecek ömrü ne zamandan beri km ile belirleniyor. Bir ayda da 5.000km yapabilirim hiç silecek çalıştırmadan. Bir senede de 5.000Km yapabilirim. 

2. Sunroof su almıyor ve ses yapmıyorsa çok da şansınızı zorlamayın derim, boş verin.

4. Potluk için diğer koltuk veya başka bir araç koltuğu emsal gösterilebilir. Bu görsel hata için kabul kriterleri ne imiş peki, yazılı isteyebilirsiniz.

5. Koltuk ayarınızı değiştirmeyi deneyin. Belki farklı bir pozisyonda bu kadar baskı uygulayıp rahatsız etmeyecektir.

Umarım çözüm sunup yardımcı olurlar. Kolay gelsin...
Teşekkür ederim koltuğun pozisyonunu değiştiriyorum deniyorum sürekli. Silecekler arkadaşlarımın arabalarında da aynı izli siliyor. Koltuk podluğunu sıfır alındığında yoktur kullanım hatasıdır diyor. 

ya her türlü yardımcı olmak istemiyorlar çok net.

@Mehmet Karagözsileceğin ömrünü 3 ayda da bitirebilirsiniz 3 senede de bitirebilirsiniz., servisin sileceği değiştirmeyi kabul etmemesi çok normal., bu konuda servise kızmak haksızlık olur

Aracın silecekleri yazın güneşin zararlı etkilerinden, kışın soğuktan etkilenir.,  

Silecek suyu deposunda çeşme suyu kullanımı sileceklerin ömrünü etkiler., çeşme suyunda bulunan kireç silecek lastiklerini sertleştirir.

Adı sanı belli olmayan yazlık cam suları, ucuz markalı kışlık antifirizli cam suları silecek lastiklerine zarar verir., sertifikalı cam suları kullanın, 

Ucuz cam sularında içeriğinde metanol olur., gliserin bazlı cam suyu tercih ederseniz aracın silecekleri sertleşmez.

Yaz-kış kapalı garajda muhafaza edilen bir araç olmadıkça sileceğin ömrü max. 1 yıl, sonrasında ses yapar., silerken iz bırakır., 

Koltuğun baldır desteği için yapabileceğiniz en iyi çözüm çevrenizden aynı araca sahip bir Golf’te koltuğa oturup sıkıntı var mı deneyin derim., 

Sunroof’un ayarını elletmeyin daha kötü yaparlar..!!

Silecek ömrü? 

Nerde o eski eylülde başlayıp kasımın 25 inde kara çeviren yağıslar? Mart nisan mayıs yine yağmurlar

Aralıkta ocakta subatta sabahları ön camı buz kazıyıcı ile temizleyip , yol boyu halen 2 numara buz filmli  camda sikeceklere çektirrilen işkenceler?  

59 bin km 2 yıl 9 aydır yollardayım.

Silecekler fabrikasyon !

Kurak mevsimler böyle devam ederse silecekler 100 bini devirir

Silecek ömrü yağış kar buz kaynaklı kullanım sıklığıyla primer

Cam suyu kalitesi  / aşırı güneş etkisi / aşırı kuru ayaz düşük sıcaklıklarla sekonder olarak ömrü kısalır.

Esas sebeb kullanım sıklıgı

2011 ankara kar kış kıyametinde 60 günde yeni takılmış sileceği yedim.

Sebeb ?

Buz tabakalı camda işe giderken çalışan sileceklerin her sabah anası ağlıyordu. 

2011 kışı anlatılmaz yaşanır..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mehmet Karagözsileceğin ömrünü 3 ayda da bitirebilirsiniz 3 senede de bitirebilirsiniz., servisin sileceği değiştirmeyi kabul etmemesi çok normal., bu konuda servise kızmak haksızlık olur

Aracın silecekleri yazın güneşin zararlı etkilerinden, kışın soğuktan etkilenir.,  

Silecek suyu deposunda çeşme suyu kullanımı sileceklerin ömrünü etkiler., çeşme suyunda bulunan kireç silecek lastiklerini sertleştirir.

Adı sanı belli olmayan yazlık cam suları, ucuz markalı kışlık antifirizli cam suları silecek lastiklerine zarar verir., sertifikalı cam suları kullanın, 

Ucuz cam sularında içeriğinde metanol olur., gliserin bazlı cam suyu tercih ederseniz aracın silecekleri sertleşmez.

Yaz-kış kapalı garajda muhafaza edilen bir araç olmadıkça sileceğin ömrü max. 1 yıl, sonrasında ses yapar., silerken iz bırakır., 

Koltuğun baldır desteği için yapabileceğiniz en iyi çözüm çevrenizden aynı araca sahip bir Golf’te koltuğa oturup sıkıntı var mı deneyin derim., 

Hocam arabamı aldığımdan beri 1 kere bile açık havada bırakmadım yaz kış kapalı garajda. Silecek suyuna da dikkat ederim şebeke suyu koymam zaten. Ben bu sebeplerden dolayı şaşırıyorum güneş görse hor kullanılsa neyse. Bugün değiştirdim 3 sileceği de parçacı da benimle yarışıyor bir senede bu sileceklerin bitmesi imkansız güneşte mi yatıyor araba diyor. Ama beraber alınan 3 arabanın da silecekleri aynı durumda.

Silecek ömrü? 

Nerde o eski eylülde başlayıp kasımın 25 inde kara çeviren yağıslar? Mart nisan mayıs yine yağmurlar

Aralıkta ocakta subatta sabahları ön camı buz kazıyıcı ile temizleyip , yol boyu halen 2 numara buz filmli  camda sikeceklere çektirrilen işkenceler?  

59 bin km 2 yıl 9 aydır yollardayım.

Silecekler fabrikasyon !

Kurak mevsimler böyle devam ederse silecekler 100 bini devirir

Silecek ömrü yağış kar buz kaynaklı kullanım sıklığıyla primer

Cam suyu kalitesi  / aşırı güneş etkisi / aşırı kuru ayaz düşük sıcaklıklarla sekonder olarak ömrü kısalır.

Esas sebeb kullanım sıklıgı

2011 ankara kar kış kıyametinde 60 günde yeni takılmış sileceği yedim.

Sebeb ?

Buz tabakalı camda işe giderken çalışan sileceklerin her sabah anası ağlıyordu. 

2011 kışı anlatılmaz yaşanır..
Hocam ne karı ne buzu. Kışın İstanbul’a bir kere kar yağıyor :)  Onda da kapalı otoparkta araba zaten. Fabrikasyon kalitesiz silecekle gelmiş araba ya da ben alıncaya kadar bayide hep güneşte kalmış.

bazı oto yıkamacılar aracı yıkarken silecekleri bezle siliyor :D

üzerindeki kil tabakası gidiyor, iyi silmemeye başlıyor

Başka bir golfe binemedim şimdilik sanruf fotoğraflarını atayım

A637F0CA-E37E-45B6-8577-C2EAEB1FFE05.jpeg

6331B5AB-D7FB-40E0-88A6-0F81424D241B.jpeg

1721D3C5-DA60-4830-92F2-9E9FEA9DF5C3.jpeg

Ama yeni üretilen sileceklerde sanki bi şeylik var hocam ya :)  Şişe su ve würth konsantre cam sabunu haricinde ürün kullanmıyorum yıllardır. Aracı aldığımda 11 bin kmde biraz iz yapıyordu silecekler, dedim fazla masraf etmiyim yorumlara güvenip ucuz bir marka aldım onlar da 1 sene gitmedi, İstanbuldayım bu arada ne kış görüyor silecekler ne de doğru dürüst yağmur. Aerotwin aldım geçen ay şoför tarafı aldığım günden beri dönüşlerde hafif iz yapıyor, Fabrikasyon silecekleri geri taktım o bile daha iyiymiş dedim. Silecekler ile başımız dertte. Önceki yıllarda Bosch 3 sene sorunsuz kullandığım olmuştu. artık yok o kalite sanki.

Ama yeni üretilen sileceklerde sanki bi şeylik var hocam ya :)  Şişe su ve würth konsantre cam sabunu haricinde ürün kullanmıyorum yıllardır. Aracı aldığımda 11 bin kmde biraz iz yapıyordu silecekler, dedim fazla masraf etmiyim yorumlara güvenip ucuz bir marka aldım onlar da 1 sene gitmedi, İstanbuldayım bu arada ne kış görüyor silecekler ne de doğru dürüst yağmur. Aerotwin aldım geçen ay şoför tarafı aldığım günden beri dönüşlerde hafif iz yapıyor, Fabrikasyon silecekleri geri taktım o bile daha iyiymiş dedim. Silecekler ile başımız dertte. Önceki yıllarda Bosch 3 sene sorunsuz kullandığım olmuştu. artık yok o kalite sanki.
Haklı olabilirsiniz hocam., bi ara 2014-2015 yıllarında üretilen araçlarda da bu silecek aracı ilk alan arkadaşlar da şikayetçiydi iz bırakıyor diye.,

ilk bir ay içinde şikayeteni servise bildirenler bazıları ücretsiz değişim sağlıyordu.

Silecek olarak bosch eskiden 10-15 sene önce iyiydi artık fason kalitesiz üretim yapıyorlar., ayrıca piyasada bosch'un silecek ve filtre grubu, fren balatası, buji vs.. ürünlerinde çok fazla sahtesi var.

Silecek olarak alman markası olan SWF öneririm., SWF markası VW/Audi, Mercedes, BMW, Porsche gibi araçların O.E. (orjinal ekipman) üreticisidir.

Golf Mk7 / Mk7,5 için;

SWF Visioflex (parça kodu:: 119272) https://www.otosupermarket.com/urun/volkswagen-golf-7-silecek-seti-muz-tipi-orijinal-on-sol-65-cm-on-sag-45-cm-takim-2013-ve-sonrasi-swf

SWF Visioflex arka silecek (parça kodu: 119514)

Geri
Üst Alt