4. yaş bakımda Buji değişimi gereklimidir.

Sinyal

Üye
İsim
Sinan
Arkadaşlar merhaba herkese, forumda tam cevabını bulamadım sizin fikirlerinize ihtiyacım var 1.2 tsi 24500 km. dsg aracımı 4. yıl bakımı için yetkili servise götürücem servis 4 yaş bakımında bujilerinde değişmesi gerektiğini ve 1600 tl civarı ücreti olduğunu eğer istemezsem 1100 tl olduğunu söyledi merak ettiğim bu kilometredeki aracın bujilerinin değişmesi gerekirmi? şayet bazı arastırmalarımda benzinli araclar için 60.000 km lerde  buji değiştiği yazıyordu. tşk ederim. 

@forzaGilles NGK Marka dışında başka bir özelliği varmıdır (yurt dışından sipariş vermek için) , şimdiden alıp bi köşeye atsak herhangi bir zararı varmıdır ki. tahminime göre zamanını olmaması lazım. 

Upvote 0

@forzaGilles NGK Marka dışında başka bir özelliği varmıdır (yurt dışından sipariş vermek için) , şimdiden alıp bi köşeye atsak herhangi bir zararı varmıdır ki. tahminime göre zamanını olmaması lazım. 
Alıp köşeye atılabiir, akmaz kokmaz, ama yurt dışında almaya değer mi, daha doğrusu yurt dışından alınca fiyat avantajı olur mu onu net bilmiyorum

Upvote 0
@41HU367 biraz eski bi konuya dahil olmak istedim, servisin her dedigine uyarsak! Bende her yıl bakımı yaptırıyorum şu an 23000 kmde aracım, 2016 1.2 tsi. 
gecen yıl bakımı ile 1400 kö yapmışım😂

Upvote 0
@Velihan hocam, 

yeni üyeler ilk önce aşağıdaki konuya dahil oluyor. iyi forumlar şimdiden

sorunuza gelince, eskiden 4. yıl mecburiyeti vardı, kalktı. şimdi ise kmye bakıyorlar. kasımda 5 bakımda km 27.000 iken erken dedi yetkili servis. bu yıl sonu değiştirtmeyi düşünüyorum 

Upvote 0
@Seastar76 Hocam bu servisler de bir alem.

4. yıllık bakımda buji değiştirmeye kalktılar daha araba 20000 de dedim değiştirtmedim.
Bu yılda pandemiden dolayı daha 22000 bile olmamıştı 5. yıllık bakımda yine değiştirmek istediler.

Arkadaş siz almanyaya göre neden yapmıyorsunuz buji kimyasal değil ve Almanya da 60.000km de değiştiriyor dedim.

Müşteri kabul etmedi yazıyorum dedi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
aracım 4 yaşında ve 27bin kmde.. ay başında yetkili serviste bakıma götürdüm. Bakımda bujilerin değişmesi gerektiği söylendi.. Km düşük olmasına rağmen değiştirmelerini söyledim ve çıkan bujiler pek iyi değildi. 2 tanesi uçlardan erime yapmaya başlamış.. Kısa mesafe ve çok marş şeklinde kullanıyorum yaşadığım şehir sebebiyle.. Aracın çekişindede farklılık hissediyordum bujiler değiştikten sonra araba eski kimliğine geri döndü

Upvote 0
@Terms üşenmedim gittim baktım :)  kullandığım güzergah hep standart sokak arası trafiği tabir edilen yol ortalama hız 16km/h ortalama 8.5 litre gözüküyor genelde 9 gösteriyordu sanırım biraz düşme var gibi :)

Upvote 0
Bende muallakta kaldım 2017 Aralık sonu trafik çıkışlı 49.300 km 1.0 TSI bujileri değişmekte fayda var diye düşünüyorum. Çok kritik bir parça İstanbul trafiği ve kullanılan benzin kalitesi birçok etken var elbette. Nasıl yapsak bilemedim...

Upvote 0
Buji değişim ücreti işçilik dahil 1064 TL 

Fren hidrolik yağı işçilik dahil 290 TL fiyat aldım Zubizu indirimi dahil değil. Avek Esenler bilginize. (1.0 tsi 2017)

Upvote 0

Buji değişim ücreti işçilik dahil 1064 TL 

Fren hidrolik yağı işçilik dahil 290 TL fiyat aldım Zubizu indirimi dahil değil. Avek Esenler bilginize. (1.0 tsi 2017)
Fazla söylemişler., başka bir servisten de fiyat alınız., parça fiyatı kadar işçilik olmaz., bujlerde 4 yıl sonra değişir gibi mecburiyet yok., her 60bin km 'de değişiyor., sadece 1 önceki bakımda yıpranma durumu kontrol edilmesi ustanın gerekli görmesi halinde değişir..

Misal atıyorum araç 4 yaşında ama 25km'de bir araçta servis bujiler değişecek der ise kabul etmeyin., yaştan dolayı buji değişimi olmaz/olmamalı..!! buji denilen şey araç km yaptıkça eskir..

Upvote 0

Geri
Üst Alt