Polo- Clio ve pişmanlık

@ozan4050 Peki hocam 2019 polo 1.0 comfortline dsg mi yoksa 2016 golf 1.2 midile plus Manuel mi hocam.. İkiside çok temiz fikriniz ne olurdu 

@ozan4050 Peki hocam 2019 polo 1.0 comfortline dsg mi yoksa 2016 golf 1.2 midile plus Manuel mi hocam.. İkiside çok temiz fikriniz ne olurdu 
İhtiyaç ve tercihe göre değişir örneğin kendim için söylüyorum eşim kullanmayacak olsa tabii ki Golf derdim ama ikimiz de kullandığımız için polo derim...Sizin ihtiyaç, tercih ve hevesinize göre değişir. Bu arada her iki aracı da uzun süre kullandım.

Hem dsg rahatlığı, hem daha üst paket, hem de 3 yaş daha genç araç göz kırpıyor.

Ailecek kalabalık binmeyecekseniz , çok uzun yolculuklar yapmıyorsanız, sıkışık trafikte kullanacaksanız, C segment ısrarınız yoksa yani; ses yalıtımı, bagaj hacmi ve iç hacimden ziyade donanıma ihtiyacınız varsa tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Şu da var konfor görecelidir, kimisi için donanımın daha güçlü olması daha konforludur, kimisi için ses yalıtımı trim sessizliği vs önemsizdir, cam açık ya da yüksek müzikle seyreder.

polo tabi ki cliodan daha üst segmente yerleşmiş bir araç. ancak 6 ay clio 4 deneyimi ve sonrasında clio 5 icon full test sürüşü...derken aracı cidden beğendim ve aldık. bir de hanımlara anlatamıyorsun, ben cidden halojen poloyu kabul ettiremedim :D

Gecen ay golf 7 highline satip clio4 olan ben degil mi bu :D  tabi kiyaslamak abes olur segmentleri farkli ama. Polomda vardi onla kiyaslayayim diyorum yine kiyaslanmiyor!  her e-5 e cikmamda kaza yapicam diye gaza basmaya korkarak bindim 1 ay. Okadar guvensiz ki fren sistemi , yol tutuşu hele hele dikiz aynalarinin konumu cok kötü. İlk gun serit degistirmeye korktum 10 senelik şoförüm :D   amaa satip yine golfumu aldim ya keyfime diyecek yok araba bu yani :)  mafyasin kraaal :D   

polo tabi ki cliodan daha üst segmente yerleşmiş bir araç. ancak 6 ay clio 4 deneyimi ve sonrasında clio 5 icon full test sürüşü...derken aracı cidden beğendim ve aldık. bir de hanımlara anlatamıyorsun, ben cidden halojen poloyu kabul ettiremedim :D
Nasıl yani polo 'nun farları halojen diye mi kabul etmedi..? :(

Bende 2018 symbol var şirket aracı. 120 ye çıkınca tekerlekleri kopacakmış gibi hissettiriyor.

Nasıl yani polo 'nun farları halojen diye mi kabul etmedi..? :(
tabi ki halojen diye değil sadece (ama o da var :) ) , ancak vw genel itibariyle teknoloji imkanlarını kullanıcılarına çay kaşığıyla sunduğu için, siz bak bunun yol tutuşu iyi malzeme kalitesi iyi değerini korur deseniz de havada kalıyor anahtarsız girişinden kablosuz şarjına kadar olan araç karşısında. Polo tabiki her yönden daha iyi ama vw artık şu teknoloji seçenekleriyle segmentasyon yapmayı bırakmalı. Mesela full led, hız sabitleyici vs vs bazı şeyler artık standart olmalı, ama nerdee

Geri
Üst Alt