Jump to content

dijon stepne mi mini stepne mi

Recommended Posts

bende de mini stepne var şöyle söyleyim normal seviyede dururken alt kısma 70x100 masa + 2 katlanır sandalye+  3 kişilik kamp çadırı sığıyor :D ve bagajı açtığınızda hiç bişey gözükmüyor böylelikle o kısma istediniz eşyayı koyup unutuyorsunuz 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayatının hatasini yaparsın bir yaz günü uzun yolda lastiğin patlar ve yüklü olursan 80 km gecemessiniz tırlar kamyonlar bile sana sellektor atar arkadan benim gibi hızlı gitmek.zorunda kalır her benzinlikte silecege şu doldurmak yerine lastiğe su döküp soğutmak zorunda kalırsınız hiç öyle bir yola dahi girmeyin ben miniyi o günden sonra normal stepne aldım 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tam boy stepne demek, yolda uzun yolda lastik patladı ve tamir yaptırmaya zaman yoksa patlamış lastik ile değiştirilir ve hız sınırı olmadan yola devam edilir.(yine de en kısa zamanda lastik tamiri yapılmalı ve değiştirilmesini tavsiye ederim)

Bir de jantınızın biri hasar aldığı zaman stepneyle değişim yaparak jant takımınızı bozmamış olursunuz. Hasarlı jant kullanılmayacak durumda ise başka bir jant ya da o zaman mini stepne alıp yedekleme bulundurabilirsiniz.

Yer tasarruflu stepne adı üstünde yer tasarrufu yani bagaj tabanını 8-10 cm alta takarak ekstra bagaj imkanı sağlar. Ancak araç üzerinde takılıyken 80 km hız sınırı var. 

Stepnesiz kullanım da yapabilirsiniz. Lastiğiniz yarılmadıkça, lastik tamir kiti bulundurarak gerektiğinde kullanabilirsiniz. Ya da kaskonuzu ararsınız lastikçi gönderirler.

Kısaca yine, her seçiş bir vazgeçiş.

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, ogzogz yazdı:

Tam boy stepne demek, yolda uzun yolda lastik patladı ve tamir yaptırmaya zaman yoksa patlamış lastik ile değiştirilir ve hız sınırı olmadan yola devam edilir.

Bir de jantınızın biri hasar aldığı zaman stepneyle değişim yaparak jant takımınızı bozmamış olursunuz. Hasarlı jant kullanılmayacak durumda ise başka bir jant ya da o zaman mini stepne alıp yedekleme bulundurabilirsiniz.

Yer tasarruflu stepne adı üstünde yer tasarrufu yani bagaj tabanını 8-10 cm alta takarak ekstra bagaj imkanı sağlar. Ancak araç üzerinde takılıyken 80 km hız sınırı var. 

Stepnesiz kullanım da yapabilirsiniz. Lastiğiniz yarılmadıkça, lastik tamir kiti bulundurarak gerektiğinde kullanabilirsiniz. Ya da kaskonuzu ararsınız lastikçi gönderirler.

Kısaca, yine her seçim bir vazgeçiş 

lastik tamir kiti kullanımında basınç sensörleri zarar görür mü acaba ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
bende de mini stepne var şöyle söyleyim normal seviyede dururken alt kısma 70x100 masa + 2 katlanır sandalye+  3 kişilik kamp çadırı sığıyor  ve bagajı açtığınızda hiç bişey gözükmüyor böylelikle o kısma istediniz eşyayı koyup unutuyorsunuz 
Ahaaa ilgimi çekti bu iş güzelmiş :)

Kamp masası ve 5 sandalyeyi bagajda görmek canımı sıkıyor :)
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Ilhann yazdı:

bende de mini stepne var şöyle söyleyim normal seviyede dururken alt kısma 70x100 masa + 2 katlanır sandalye+  3 kişilik kamp çadırı sığıyor :D ve bagajı açtığınızda hiç bişey gözükmüyor böylelikle o kısma istediniz eşyayı koyup unutuyorsunuz 

Bunun bir fotoğrafı olsa güzel olurdu.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Berkay48 yazdı:

aracım golf ama lastik basınç sen sensörüde var :D 

Lastik içinde sensör yok. Abs verilerinden ve lastiğinizin her dönüşte yaptığı devirler sonucu,  lastiğinizin havası inmiş mi inmemiş mi hesaplanarak uyarı veriyor golfler.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, cengiz74 yazdı:

@ogzogz nasıl bi arza olaiblirki?

Lastik içerisinde sibop ile bağlantılı bir basınç sensörü var ise, lastik tamir kiti kullanımında içeriye sıvı gideceğinden ve bu sıvı donacağından  sensörü bozabilir. Golf için geçerli bir durum değildir.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiğiniz yarılmadığı sürece mini stepne kullanılır bagajda  da gayet iyi yer sağlıyor bendede decatlondan aldığım katlanır sandalyeli masa var bölmenin altına tam sığıyor yanında boşluklar kalıyor orayada ıvır zıvır birsürü malzeme alıyor. Yani benim için avantaj biri mini ile dijonu değişek dese değişmem zaten bagajlarımız çok büyük değil. Lastik yarılırsada alo der kaskodan çekici çağırırım diye tahmin ediyorum. 80 ile gitmekte kötü değil kurallara daha çok uyarsınız. Ben tatile genelde 90km hız ortalaması ile gider gelirim. Kısacası mini ile bagajı derin kullanabilirsiniz, dijon ile derin değil ama yanındaki boşlukları kullanabilirsiniz seçim sizin.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, barracuda yazdı:

dijonu  evde yedek tutup  dışarıdan ikinci el bir ince stepnede alabilirsiniz .

@barracudaBence tavsiye budur:like: size katılıyorum.

Hiç değişime gitmeden

imkan dahilinde ince stepne alınır

Her ikisi de denenir

işe yarayacak şekilde seçim yapılır

daha sonra satmak istenirse diğeri satılabilir.

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...