Demir tozu hakkında

@tiesay söylemiş olduğunuz ürünü alacağım fakat temizlemede sıkıntı yok ben sadece jantlarıma her baktığımda temiz olmasını istiyorum yani Demir tozunun janta tutumunu azaltacak ürün bulsam daha iyi olur 
İyi bir demir tozu temizliği sonrasında kaliteli bir seramik kaplama iş görüyor ancak "iç-dış temizlik 799 TL kampanmya" yazan yerlerde değil cidden bu işi profesyonelce yapan bir yere götürmeniz iyi olur. Ankara için doğru adres Vintage Detailing.

Kaliteli seramik kaplama ile tozlar yapışsa da ki bir kısmı tutunamıyor, sadece su ile durulayıp akıtabilirsiniz. Tabi bunu diskler sıcakken yapmayın sakın.

@forzaGilles hocam sürekli Demir  tozu temizleyicisi kullanmıyorum ve kullanırsam neler olabileceğini nasıl zararlar verebileceğini  elbette biliyorum saolun açıklamanız için Forumda bilmeyenlere Faydası olur yazımdada zaten Demir tozu ile ilgili sıkıntım olduğunu yazdım konu açık jant temizliği ayrı bir şey 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben şöyle izah edeyim; 17den 18” janta geçince bende de bariz bir artış meydana geldi. Jantları takmadan önce seramik kaplamıştım, tutunmayı azaltıyor ama yine de haddinden fazla. Ben 2 ayda bir sonax ile temizliyorum ama şu an Seramik var üzerinde sadece basınçlı su ile yıkıyorum. Pislenmeme , kir tutmama gibi bir şey söz konusu olamaz. Sadece tutunmayı azaltıyor. Tavsiye ederim. Benim diğer konumda da attığım anlık jantın durumu.
9bf50617c7b3451ab6b4eec34f3c2176.png

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Freni az kullanmak ve aracı kapalı garajda tutmak sizin bahsettiğiniz temiz kalma konusunda yardımcı olabilir. Fakat ne yaparsanız yapın o jantlar uzun süreli temiz kalmaz. 

Ben şahsen belirli bir zamandan sonra demir tozu sökücü uyguluyorum, daha sonra kirlendiğinde tekrar demir tozu sökücü yerine yakıt istasyonuna gidip tazyikli su ile hem jantları hem arabayı ön yıkama yaparak temizlemiş oluyorum. Her seferinde demir tozu spreylerini kullanmak faydalı olmayabilir düşüncesindeyim. 

Jantları tazyikli su ile ıslattıktan sonra mutfak peçetesi veya 2 farklı bezle parmakların girebildiği yerleri temizliyorum.

Geri
Üst Alt