Golf 1.6 TDI 105 PS DSG Highline Yakıt tüketimi verileri

Cıkardım hocam onu kısa mesafe bu

Sent from my iPhone using Tapatalk

ugurgoncu_02 dedi:
Cıkardım hocam onu kısa mesafe bu

Hocam kısa mesafelerde ise normal denilebilir. Gerçekten dizel çok geç ısınıyor.

Uzun yol yapalım ne olacak ozaman hocam

ugurgoncu_02 dedi:
Uzun yol yapalım ne olacak ozaman hocam

Hocam motor ısındıktan sonra tüketim ciddi derecede düşüyor.

Anladım motor soguk ken yavas gitmemiz lazım o zaman

@ugurgoncu_02

Uğur hocam Ankara'da havaların -10 seviyesine gelmesiyle 70-80 le gidersem anca 6-6,5 civarına düşünebiliyorum. hele hata kaza gazlarsam ohoo :)

Hocam adıyaman havası ankara kadar degıl [emoji4]

@MSE

Hocam kısa mesafede dizelde dahi böyle değerler olabilir. İstanbul içinde çok kısa mesafelerde 11-12 civarlarına çıktığım oluyor. Genel ortalamam 7.9 ;) Şehir içi.

Katkılı yakıtların motor ısınmasına olumlu etkisi var mıdır ? Ya da bana psikolojik olarak mı öyle geliyor?

Shell Nitro+ dizel kullanıyorum Ankarada yaşamama rağmen ısınmayla ilgili şimdilik çok bi problem yaşamadım.

berreday dedi:
Katkılı yakıtların motor ısınmasına olumlu etkisi var mıdır ? Ya da bana psikolojik olarak mı öyle geliyor?

Shell Nitro+ dizel kullanıyorum Ankarada yaşamama rağmen ısınmayla ilgili şimdilik çok bi problem yaşamadım.
Değerli Hocam;

üretici firma; katkılı yakıt ve yakıt katkısı kullanılmamasını önermekte. Parçaların erken yaşlanması veya aşırı kurum yapmasına neden oluyor motorda.

silvershadow dedi:

Değerli Hocam;

üretici firma; katkılı yakıt ve yakıt katkısı kullanılmamasını önermekte. Parçaların erken yaşlanması veya aşırı kurum yapmasına neden oluyor motorda.
Öyle mi hocam, bilgilendirmeniz için teşekkürler. Genel kanıya inanaraktan ben de hep katkılı alıyordum, sesi falan azalttığını düşünüyorum çünkü,iki yakıtı karşılaştırdığımda böyle bir kanıya varmıştım ama psikolojik de olabilir :)

Bir de sürekli katkılı yakıtların motor ömrünü uzattığını falan söylüyorlar, bir pazarlama oyunu da olabilir.

berreday dedi:

Değerli Hocam;

Öyle mi hocam, bilgilendirmeniz için teşekkürler. Genel kanıya inanaraktan ben de hep katkılı alıyordum, sesi falan azalttığını düşünüyorum çünkü,iki yakıtı karşılaştırdığımda böyle bir kanıya varmıştım ama psikolojik de olabilir :)

Bir de sürekli katkılı yakıtların motor ömrünü uzattığını falan söylüyorlar, bir pazarlama oyunu da olabilir.
Değerli Hocam.

Tam tersi motorun ömrünü kısaltmakta ve pazarlama tuzaklarından biri sadece

@silvershadow

Peki hocam önerinizi dikkate alacağım, dizel olarak katkısızlardan hangisini önerirsiniz ? Ben de shell indirim kartı var da %5 o yüzden hep ordan yakıt alıyorum, shell in katkısız dizeli nasıldır ?

berreday dedi:
@silvershadow

Peki hocam önerinizi dikkate alacağım, dizel olarak katkısızlardan hangisini önerirsiniz ? Ben de shell indirim kartı var da %5 o yüzden hep ordan yakıt alıyorum, shell in katkısız dizeli nasıldır ?
Ya shell ya opet alırdım dizeli ben. Genelde bir istasyon seçin hep oradan almaya bakın ;)

berreday dedi:
@silvershadow

Aralarında fark olduğuna inanmıyorum.

Zamanında petrokimya tesisinde çalışan bir dostumuz vardı. Kendisinin ifadesiyle :

"hepsi bir ve aynı yerden alıyor ciddi firmalar; ancak içlerine kendi marker'lerini ekleyip bir iki ufak tefek katkıyla satıyorlar. "

Özellikle  benzin için bu böyle..

Dizel yakıtta her türlü dalavere dönüyormuş.

Shell ve Opet denetim anlamında en iyiler olarak ilk iki sıradalar.

Şu konuyu da gözatmanızı öneririm.

Geri
Üst Alt