Midline Plus'a Fonksiyonel Tuştakımı takma maceram

Midline Plus'a fonksiyonel tuş takımı takıldığını bilmiyordum sanırım beyinle alakalı bir problem. Montajı yaptıktan sonra bizi de aydınlatabilir misin süreçle alakalı?

Şimdiden teşekkürler :)
Süreç tamamlandı hocam, gateway değişimini bileşen kaldırma ve kodlama işlemlerini hallettik bugün. Midline plus aracım biraz şımardı bu sayede :)

Anlatımınız çok güzel emeğinize sağlık. Bende aynı işleme giriştim. Kablo ve tuş takımını almanyadan ebay üzerinden akrabam vasıtası ile mart ayında aldırdım. Pandemiden dolayı ancak geçen ay elime ulaştı. Aldığım kabloda iki tane kahve rengi kablo vardı bunları birleştirdim montaj kısmına geçtiğimde tuş çervesinin tiguan araca ait olduğunu bizim golf 7 araçlara uymadığı gerçeğiyle karşılaştım. Halbuki sipariş geçerken kod karşılaştırması ile uyumluluğunu teyit etmiştim. Fakat yanlış ürün göndermiş satıcı öyle düşünüyorum. Hayal kırıklığı ile geri çerceveyi takıp topladım. Şimdi size sormak istediğim bendede gateway mevcut değil siz gateway değiştirmeden montaj yapmışsınız. Mantıken tuşlar çalışmayacaktır. Sorum şu tuşların ışıkları vs yanıyormu? Yalnızca çalışma işlevini yerine getirmiyor anladığım kadarıyla? Son olarak dip not eklemek istiyorum airbag sökerken kontak kapalı anahtar çekik olsun sıkıntı olmuyor. Akü kutup başını sökmeyle uğraşmayın ben o şekilde sökmüştüm.
Işıklar yanmıyordu evet, gateway değişiminden sonra artık ışıklar da yanmaya başladı.

@Kysr038 hocam elinize sağlık güzel iş çıkarttınız.en kısa zamanda bitmiş halini görmek dileklerimle 🙂
Size de teşekkür ederim Gönenç hocam, herşey başarılı bir şekilde tamamlandı, tuşlar çalışıyor. Sağolun.

Vas5054 cihazı ve yazılımı ile Tuna hocam @forjust1day uzaktan erişim sağlayarak Gateway bilgilerini yeni gateway e aktardı.

Bileşen koruma kaldırma işlemi ve gerekli şeylerin tamamını yaptı.

Kendisine ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Sorunsuz bir şekilde çalışıyor şuan. Yukarıda mesajlarda belirttiğim şema ile kablolamayı doğru yapmışım.

İlerde Yapacak olanlar o şemaya göre kablolama işlemi yapabilir.

@Kysr038 Hocam hayırlı olsun, bu tür retrofitler araçla sahibi arasındaki bağı kuvvetlendiriyor. Bununla sınırlı kalmaması dileğiyle :)

Ayrıca dikkatimi çekti, far anahtarını neden yamuk bağladınız?

@Kysr038 Hocam hayırlı olsun, bu tür retrofitler araçla sahibi arasındaki bağı kuvvetlendiriyor. Bununla sınırlı kalmaması dileğiyle :)

Ayrıca dikkatimi çekti, far anahtarını neden yamuk bağladınız?
Aliexpressten alırken dikkat etmemişim yazılar eğimli  :D

Çalışmasında problem olmadığı için Dispute açmak istemedim, ürün ilanında ki fotoğrafıyla birebir aynı çünkü.

Size de teşekkür ederim Gönenç hocam, herşey başarılı bir şekilde tamamlandı, tuşlar çalışıyor. Sağolun.

Vas5054 cihazı ve yazılımı ile Tuna hocam [mention=3153]forjust1day[/mention] uzaktan erişim sağlayarak Gateway bilgilerini yeni gateway e aktardı.
Bileşen koruma kaldırma işlemi ve gerekli şeylerin tamamını yaptı.
Kendisine ayrıca çok teşekkür ediyorum.
Sorunsuz bir şekilde çalışıyor şuan. Yukarıda mesajlarda belirttiğim şema ile kablolamayı doğru yapmışım.
İlerde Yapacak olanlar o şemaya göre kablolama işlemi yapabilir.

Hayırlı olsun hocam sizin adınıza çok sevindim
Soru yağmuruna başlayacağım kusura bakmasanız
) Bulunduğum bölgede kodlama işlemleri dahil bu işten anlayan kimseler yok. Uzaktan bağlantı ile işlemleri hallettiğinizi söylemişsiniz, bunun için neler gerekli? Son olarak, gateway nerden ve nekadara temin ettiniz araç üzerine montajı zorluyormu? Tekrar hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@JrQuenUzaktan bağlantı ile işlemleri hallettiğinizi söylemişsiniz, bunun için neler gerekli?

Vas5054 cihazı ve yazılımı ve internete bağlı bir notebook. 

Bunu sanayide yazılım tarzı iş yapan yerlerde olabilir. Ancak ödünç kullanıma izin veren, göz yuman ve yahut ücret talep etse bile abartmayan bir yer bulmalı. Çünkü kendilerinin kazancı olmayan birşeye pek yanaşmak istemezler. 

Bu tarz işlemi kendileri yapamadığı bilmediği için zoruna bile gidebiliyor böyle bir taleple kapılarına gitmek.

Benim gittiğim yer dolaylı yoldan hatır gönül işiyle kabul etti yazılımının ve cihazının kullanılmasını..

Son olarak, gateway nerden ve nekadara temin ettiniz araç üzerine montajı zorluyormu? 

Gateway Tuna Hocam @forjust1daytemin etti. Onunla iletişime geçebilirsiniz. Golf 7 parametreleri yükleyip Kargo ile gönderdi, vas 5054 cihazı olan (daha önce randevulaşılan) yere gittim, bilgisayara bağlanıldı teamviewer programı ile uzaktan erişim sağladı Tuna Hocam.

gateway değişiminden önce benim aracın parametreleri sisteme yükledi, sonra kontağı kapattık yeni gateway taktık. Zor değil aslında ama direksiyon altına yatıp ışık tutarak vs sökmek gerekiyor. Ben gitmeden önce 1 defa kendim yapmaya çalışarak pratik yaptım. Video çekmiştim yukarda.

Bileşen koruma kilidi vb yazılımsal işlemleri tamamladıktan sonra işlemler tamamlandı ve fonksiyonel tuştakımım çalışır hale geldi.

Tekrar hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :)

Teşekkür ederim umarım siz de en kısa vakitte sonuca ulaşırsınız. 

[mention=8166]JrQuen[/mention]Uzaktan bağlantı ile işlemleri hallettiğinizi söylemişsiniz, bunun için neler gerekli?
Vas5054 cihazı ve yazılımı ve internete bağlı bir notebook. 
Bunu sanayide yazılım tarzı iş yapan yerlerde olabilir. Ancak ödünç kullanıma izin veren, göz yuman ve yahut ücret talep etse bile abartmayan bir yer bulmalı. Çünkü kendilerinin kazancı olmayan birşeye pek yanaşmak istemezler. 
Bu tarz işlemi kendileri yapamadığı bilmediği için zoruna bile gidebiliyor böyle bir taleple kapılarına gitmek.
Benim gittiğim yer dolaylı yoldan hatır gönül işiyle kabul etti yazılımının ve cihazının kullanılmasını..
Son olarak, gateway nerden ve nekadara temin ettiniz araç üzerine montajı zorluyormu? 
Gateway Tuna Hocam [mention=3153]forjust1day[/mention]temin etti. Onunla iletişime geçebilirsiniz. Golf 7 parametreleri yükleyip Kargo ile gönderdi, vas 5054 cihazı olan (daha önce randevulaşılan) yere gittim, bilgisayara bağlanıldı teamviewer programı ile uzaktan erişim sağladı Tuna Hocam.
gateway değişiminden önce benim aracın parametreleri sisteme yükledi, sonra kontağı kapattık yeni gateway taktık. Zor değil aslında ama direksiyon altına yatıp ışık tutarak vs sökmek gerekiyor. Ben gitmeden önce 1 defa kendim yapmaya çalışarak pratik yaptım. Video çekmiştim yukarda.
Bileşen koruma kilidi vb yazılımsal işlemleri tamamladıktan sonra işlemler tamamlandı ve fonksiyonel tuştakımım çalışır hale geldi.
Tekrar hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle [emoji4]
Teşekkür ederim umarım siz de en kısa vakitte sonuca ulaşırsınız. 

Çok net ve açıklayıcıyı, ışık tutan bu cevabınız için teşekkür ederim. Vas5054 cihazı bulunduğum bölgede yok. Sormuştum tekrar araştırma yapmam gerek. Tekrar teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kysr038 hocam değerli paylaşımınız için teşekkürler. Airbag kablosu henüz bulamadım, bulduklarımda biraz yüksek fiyat istiyor. Sizin paylaşımınızı inceledim.

Bizim midline plus araçlarımızda fonksiyonel tuş takımı için siyah renkli soket bulunmuyor anladığım üzere. Bu siyah renkli soketleri temin etmemiz halinde sizin paylaşımlarınızdan da yaralanırsak airbag kablosu almamıza gerek kalmayacak.

Fonksiyonel Airbag kablosunda 2 adet soket var.  Bunlardaki pin numaralarından tam emin olamadım. Siz bu işi önceden yaptığınız için resimlerde belirtilen pin numaraları ve bağlantı şekli doğrumudur. Pin numaralarını yanlış yorumlarsak bağlantıda yanlış olabilir bunun için bir göz atıp yorum yapabilirmisiniz.

0-.jpg

1-.jpg

2-.jpg

3-.jpg

Kysr038 hocam değerli paylaşımınız için teşekkürler. Airbag kablosu henüz bulamadım, bulduklarımda biraz yüksek fiyat istiyor. Sizin paylaşımınızı inceledim.

Bizim midline plus araçlarımızda fonksiyonel tuş takımı için siyah renkli soket bulunmuyor anladığım üzere. Bu siyah renkli soketleri temin etmemiz halinde sizin paylaşımlarınızdan da yaralanırsak airbag kablosu almamıza gerek kalmayacak.

Fonksiyonel Airbag kablosunda 2 adet soket var.  Bunlardaki pin numaralarından tam emin olamadım. Siz bu işi önceden yaptığınız için resimlerde belirtilen pin numaraları ve bağlantı şekli doğrumudur. Pin numaralarını yanlış yorumlarsak bağlantıda yanlış olabilir bunun için bir göz atıp yorum yapabilirmisiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 41116

Ekli dosyayı görüntüle 41117

Ekli dosyayı görüntüle 41118

Ekli dosyayı görüntüle 41119

sarı soketin dizilimi ters olacak,

üst 6 5 4 3 2 1

Alt 12 11 10 9 8 7 şeklinde

dıştan belli olmuyor da, soketi açınca içten kabloları görebilirsiniz dolu&boş pinlere göre yöne karar vermeniz daha kolay oluyor.

siyah soket için numaralandırmanız doğru olmuş, 4 nolu pin boş idi kablo yoktu , fotoğrafta gördüğüm kadarıyla oraya kablo denk gelmemiş.

Hocam şimdi doğru oldu herhalde sizin tarifinize göre yeniden çizdim.

Yeni bir Airbag kablosu almak yerine tarif ettiğinizi şekilde üstündeki kabloyu kullanacağım.

Yapabileceğizmi bakalım. Sonrasında gateway ve programlama işine bakacağım.

3-.png

Hocam şimdi doğru oldu herhalde sizin tarifinize göre yeniden çizdim.

Yeni bir Airbag kablosu almak yerine tarif ettiğinizi şekilde üstündeki kabloyu kullanacağım.

Yapabileceğizmi bakalım. Sonrasında gateway ve programlama işine bakacağım.

Ekli dosyayı görüntüle 41127
Bizleri de haberdar edin.

Bu arada 7 nolu pinde zaten kablo var, kabloyu sıyırıp üzerine paralel atarak 1 e bağlantısını yapacaksınız.

Kahverengidir rengi..

Hocam bugün kablo,soketi, pimleri aldık yarın çerçeveyi sökmeye çalışacağım, biseyler yaptıkça yazarım.

Hocam Internette satilik Gateway lerin üzerinde kodlar yazıyor. Bu numaralar önemlimi,  yoksa gatewayin üstünde high/Mid yazıyorsa numaraya bakmadan alsam bizim araçlara olurmu.

5Q0907530AM

5Q0907530AB

3QO907530C

20201222_230505.jpg

20201222_230445.jpg

20201222_230420.jpg

Geri
Üst Alt