Km düşürülmüş araç

Hocam götür galerici alsın arabanı. Sattığı rakama 95k ya alır işine gelir. Geri vermektense bu şekilde satın. Doğudan birileri alır 

@ogzogz bu fiyat konusunu açıkçası ben de çok merak ediyorum. Geri alırım falan demiş ama kaça alacak orası muamma.bana bir parça değişen iki parça boya diyerek sattı motor kaputunda kesinlikle boya yok dedi motor kaputu boyalı hatta kimi usta çıkma değişmiş dedi sağ arka çamurluk işlemli boyalı çıktı. Ben arabadan çok anlayan biri değilim alırken motor kaputunu bile açmadım.adamın sözüne güvendik 

Eğer uğraşırım derseniz son sahibinden geriye yönelik silsile hesabı dava açılır, kazanın yapıldığı tarihten itibaren tüm kişiler aracı kaç km de satın aldığını beyan eder ve arada km düşüren kişi sanırım belli olur.. 

@Seastar76 aracın (bize galericinin anlattığı şekilde) ederi 125 civarı falandı benim de arabayı satacağımı biliyordu(ihtiyaçtan)  dedi ben alayım sen kaça verirsin ben de 115e vereyim dedim.hem senin işin görülsün hem de ben 3-5 kazanırım falan muhabbeti. Arkadaşın arabaya falan ihtiyacı yok normalde

@tiesay bugün epey araştırdık bunun cezası büyük aslında 1-5 yıl arası hapis. Ama en az 2 yıl sürer diyorlar

@ogzogz arkadaşım istedi ona sattım o alıp satmak istiyordu...
Demek ki herkes al satçı olmamalı

@ogzogz bu fiyat konusunu açıkçası ben de çok merak ediyorum. Geri alırım falan demiş ama kaça alacak orası muamma.bana bir parça değişen iki parça boya diyerek sattı motor kaputunda kesinlikle boya yok dedi motor kaputu boyalı hatta kimi usta çıkma değişmiş dedi sağ arka çamurluk işlemli boyalı çıktı. Ben arabadan çok anlayan biri değilim alırken motor kaputunu bile açmadım.adamın sözüne güvendik 
Geçmiş olsun.

Ekspertize girmeden araç alınmamalı.

Her malın değerinde bir alıcısı vardır. 

Arkadaşınız da al sat işine girmek istemiş ve ilk kazığını yemiş oldu. Ona da geçmiş olsun. Riskli işler bence herkes al-sat yapmamalı ya da yapılacaksa her zaman kâr edememe ihtimaline de hazır olmalı.

Nasıl olacak bilemedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kemal007 ya dava açar denildiği gibi geriye dönük km düşüren bulunur ama çok uzun bir maraton olur yada galericiyi ikna edip 3 e 5 e bakmadan ona verilir bu tabi benim görüşüm

@Kemal007 ya dava açar denildiği gibi geriye dönük km düşüren bulunur ama çok uzun bir maraton olur yada galericiyi ikna edip 3 e 5 e bakmadan ona verilir bu tabi benim görüşüm
Galericiye geri verilse nasıl olacak. Sonra satmak istedi e yine km düşürülmüş olmuyor mu araç? 

Bence bir aracın "kazası belası olmaması" cümlesindeki bela içeriğine kilometre düşürülmüş araç anlamı da girer.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@agacmalzeme aradığımız avukatların tavsiyesi de bu şekilde oldu genelde uğraşma geri ver yapacak pek bişey yok

@ogzogz tabi ki oluyor. Aracın devri hala benim üzerime. Noterden satış yaparken km’si düşürülmüş diye İbraz etmek gerekiyormuş. İki gün sonra bana da galerici dava açabilir km’si oynanmış araç sattı diye.

Allah kimseyi kötüler ile karşılaştırmasin

Allah kolaylik versin hocam

O vakit aracın km sini aldığınız tarihten itibaren 3 aşağı 5 yukarı hesaplayıp (dürüstçe) , muayene ve hasar kayıt işlemleri esnasındaki kayıtlarla da uyumlu olacak şekilde km yükselteceksiniz. 

Galericiye bu şekilde geri satacak veya 3 ünüz aranızda 2-3k para atıp tahmini değer kaybını bölüşüp soğuk su içeceksiniz. 

@tiesay bencede böyle birşey yaparak kısa yoldan halledilebilir tabi diğerleri karşı çıkmaz ise. Yoksa o araba satılmaya devam ederse çok can sıkar

@HONEY amin abi Allah razı olsun cümlemizi inşallah. İşin en bomba tarafı aynı adamdan babama da 2016 linea almıştık inşallah onda bişey çıkmaz.

Geri
Üst Alt