Kaza yaptım

Çok geçmiş olsun hocam, allah korumuş. En çok korktuğum kazalardan biridir, içinde çoluk çocuk eş dost olması... Hep derim böyle durumlarda olan mala olsun be, cana bişey olmasın gerisi hiç mi hiç problem değil. 

Trafikteyken, trafiğin aniden durduğunu fark ederseniz hemen 4'lüleri yakın, arkadan gelenler bir problem olduğunu anlayıp duracaktır.(Telefonla falan oynamıyorsa tabii)  Bu olayı Tır şoförlerimizden gördüm gayette işe yarıyor. Tabii bazen kimisi 4'lüleri yakanda problem var zannettip geçmeye çalışıyor o ayrı.

Çok geçmiş olsun hocam. Lastikleriniz sıkıntı oluşturmaz.

@Recep Gül Teşekkürler hocam.Aynen aile olması çok korkutucu.7 aylık bebeğim vardı.Aglayinca annesi emzirdi.Ondan çok korktum.  Dörtlü meselesinde haklısınız hocam aklımda bulunsun. Çarpan dayının eşi hastaymış aklı ordaymis ona da kızamadım çok şükür canımızda iyi dedik.Helallestik .

Geçmiş olsun hocam, cana geleceğine mala gelsin, herkes iyiyse ne güzel... Anlattığınız kadarıyla hem kusurlu değilsiniz hem de dert edecek kadar bir hasar oluşmamış. Allah beterinden saklasın. 

@yunusaktas91 amin amin Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun. Fazla bir hasar yok çok şükür.

@Cengizz Hocam çok geçmiş olsun.

Bildiğiniz gibi Kasko kendi aracınızı, sigorta ise karşı aracı ödemek için var. Zorunlu sigorta da bu mantıkla zorunlu, "kendini düşünmüyorsan da karşıyı düşünmek zorundasın o yüzden zorunlu olarak yaptırıyorsun" şekilde. 

Anlattığınız gibiyse sizin kazada hata size çarpan araçta, kış lastiğinizin olması hiçbir şeyi değiştirmez.

Hiç kaskonuz yokmuş gibi davranın, aracınızı yetkili serviste orijinal (muadil olmayan) parçalarla yaptırmak istediğinizi özellikle belirtin. 

Sanıyorum yaptırdığınız işlemleri kendiniz ödüyor, sonrasında fatura ibrazı ile karşı sigorta dan parayı tahsil ediyorsunuz. (kasko da mı böyleydi emin olamadım) 

Bir de tavsiye, sigorta danışmanınıza danışın. Onlardan da teyit alın, detayları öğrenin. Kasko yu karıştırmayın derim. 

Geri
Üst Alt