Yükselen Otomobil Piyasası Hakkında Bir Garip Düşünce?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar Facebook üzerinde gezinirken golf grubunda şöyle bir yazı okudum, tabii ki de bu yazıyı paylaşan ve buna inanan insanlarda tartışmaya girmeyeceğim. Sayfalarca yazarım ama anlaşılmayacak, ama ne yazıkki buna inananlar var ve o şahıslara golf 300 değil 800 bin olsa azdır diye düşünüyorum. Daha bugün varlığı bile olmayan bir otomobile bu kadar değer yüklüyorlar. Sizlerin düşünceleri nelerdir?

Otomobil üreticileri ile hükümet arasında savaş var.TOGG oyunları bozdu.
1.Otomobil üreticileri üretimi durdurdu. Bu bir bloftü.
2.Bayilerde kuyruk var araba bulunmuyor diye haberler yapıldı. Bu bir tehditti.
3.Araba fiyatları tavan yaptı. Bu bir şantajdı.
4.Hükümet ikinci el araçlar için banka kredisinin önünü açtı. Bu blöfünüzü gördüm demekti.
5.İkinci el araç fiyatları sıfır aracın fiyatını geçti. Bu restinize rest demekti.
6.Bazı otomobil fabrikaları Türkiye'den gidiyoruz diye karar aldı. Bu savaş ise savaşırız demekti.
7.Dışardan aynı aracı gönderirim hesabı yaptı.
8.Hükümet önce 800 ürünün ithalat ve gümrük vergilerini arttırdı. İhtiyaç varsa yerlisini üret demekti bu.
9.Şimdi ithal otomobil ÖTV vergilerini yükseltti.
Buda git bakalım oradan buraya satabilecek misin demekti buda...
10.Sonuç; Otomobil üreticileri TOGG'u sevmedi. Güçlü rakip gördüler. Doğmadan öldürelim dediler.
Hükümet doğumu sağlama aldı. Hatta büyüdüğünde ki hayatını da garantiye aldı.
Rekabet kızıştı.
Savaş büyüdü.
Sessiz ve derinden...
Türkiye'den gideceğim diyenler gidecek mi göreceğiz.
Üretmeyenler, üretimi durduranlar, yavaşlatanlar, hala üretmeyecek mi onuda göreceğiz!

Orhan Fazlı(Alıntı)

Bilgisayara kendimi bildim bileli ilgim vardır,senelerdir knight cs o bu derken oynamadığım oyun kalmadı. Ama ben bile bu ülke üzerinde "oynanan" oyunlar kadar oyun oynamamışımdır. İşin garibi ezilen kısım da göremiyor bu oyunları. Özel eğitim almış "AK" insanlar görüyor nedendir bilmem.  :)   :)   :)  

saçma sapan ilkokul 1 seviyesinde bir yazı, buraya taşınması bile garip. genellikle pelikancıların kaleminden çıkıyor böyle şeyler; hedef kitleleri de genellikle 50+ facebook dayıları.

Devletin parası kalmadı vergi ve ceza ile dönmeye çalışıyor. Saçma ve yandaş kafayla yazılmış bir yazı. 

O zaman aynı mantıkla düşünürsek gazlı içeceklerin de vergi zammı getirdi. Pepsi, Coca Cola'nın önünü kesip no-on tutsun diye mi yapıldı.  :lol:

image.png

Oyun oynayan falan yok biz bize yetiyoruz hepsi bu...

Dış güçler oyun oynuyor tamam da vergileri de mi dış güç yapıyor 

%220 vergi nedir açıklamasi varmidir?

Var tabi almanya bizi kıskanıyor oyun oynuyor bizimle 

Togg fiyatı ne kadar olacak demişlerdi bi bakana oda c segment araba parasını geçmez demişti yani 2023 e gelirse hadi geldi diyelim 800 bin gibi uygun fiyata alırız :)))

Gereksiz bir konu ve bolca tartışma yaratır. Konu için en güzeli kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt