Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar öndeki araç aniden durdu bende biraz hızlıydım öndeki vurmadı bende vurmadım arkadaki bana vurdu bende öndekine ne yapcam bilmiyorum tutanak tutuyoruz şimdi kaskodan mı yaptırayım karşı tarafın kaskosu yok bagaj kapağı içine göçtü biraz 

IMG_20200826_200320.jpg

IMG_20200826_200325.jpg

IMG_20200826_200114.jpg

IMG_20200826_200315.jpg

IMG_20200826_200439.jpg

IMG_20200826_200410.jpg

IMG_20200826_200437.jpg

IMG_20200826_200355.jpg

IMG_20200826_200334.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 86
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Geçmiş olsun.  Arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar, 1) Tutanağı detaylıca tutun ve arkadan size çarptığını belirtin.  2) Karşı tarafın ehliyet, ruhsat, sigorta poliçelerinin fotol

arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum tek tek yazamadım yoğunluktan dolayı tamponları bende dert etmiyorum bagajı boyasız göçük yapan yer hallederim dedi sigortadan da yapıyormuş

@furkanmk7 Tekrar geçmiş olsun. Prosedür olarak  aynı şeyleri yazmayacağım ancak farklı bir husustan bahsetmek isterim.  Öncelikle arkadaki araç anladığım kadarıyla takip mesafesine uyarak s

Konudaki görseller

@furkanmk7 gecmis olsun, mümkünse kaskoyu bulastirmayin, fotograflardan gördügüm kadariyla fazla birsey yok, hatali olanin trafik sigortasi yoksa elden para alin,  yoksa polisi cagirin, ceza yazsin sigortasiz araba kullanmaktan ve kaza yapmaktan

ama her türlü ihtimal icin tutanak tutturun

tarihinde krym tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun 

Tutanak tutun daha sonra karar verirsiniz.

Suç sizde değil . Detaylıca, arkadakinin vurduğunu ve o sebeple öndeki vurduğunuzu belirtin

Karşı tarafın trafik sigortası police bilgilerini ruhsat fotokopilerini alın.

(Kaskodan yaptırsanız da, tamamen arkadan çarpan suçlu ve öndeki 2 aracın zararını karşılamak durumunda olduğundan, kaskonuzun hasarsizlik indirimi etkilenmez. Ancak tramerde görünür.)

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam boyasız göçük düzeltme alır arka tarafı. Ön arka tampon boyatır tertemiz binersiniz. Allah büyüğünden korusun birşey yok sıkmayın canınızı adamdan 1.000₺ alın ya da Sigorta dan yaptırın birşey olmaz. 

tarihinde 10ur tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. 

Arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar,

1) Tutanağı detaylıca tutun ve arkadan size çarptığını belirtin. 

2) Karşı tarafın ehliyet, ruhsat, sigorta poliçelerinin fotolarını alın, tutanakda bunları yazsanız dahi yine de sizde de bulunsun. 

3) Önce serviste aracı sordurun, tampon kırık gibi belki darbe emiciler hasar almış olabilir. Sonra da sanayide göcük düzeltme için fiyat alın. 

4) Eğer ufak bir tutar olacakda, bunların masrafını karşıdan önce talep edin. Karşı kabul etmezse de verin tutanakları kaskoya geçin.

5) Aracınızın ilk kazası ise, daha öncesinde hiç işlemi yoksa değer kaybı davası açma imkanınız bulunmakta. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce başımdan kaza geçmiş biri olarak diyebileceğim bu kadar küçük hasar için kaskonuzu bu işe bulaştırıp gereksiz tramer aracınıza işlemesin,araç sahibi ile kendi aranızda anlaşıp masrafını talep edin(değer kaybıda dahil) veya tutanak tutup sigortadan yaptırın ama zincirlemem kaza olduğu için tutanak tutmak daha mantıklı gibi.

tarihinde Onur Sarı tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@tiesay plastik parçalar için değer kaybı hesaplanmıyor diye biliyorum hocam. (Tamponlar,farlar,stoplar gibi) 

@furkanmk7 en temizi aslında arkadan vuran araç şöförü ile anlaşıp aracınızı yaptırmanız. sizin aracınızın masrafını karşı tarafın sigortası karşılar bu arada hocam. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hata sizde degil. Kasko bu günler icin var. Sizin kaskonuz orda burda surunmeden, başınız agirmadan aracinizi yaptirasiniz diye var. Ayrica hata sizde olmadigi icin sizin kaskonuz o arabanin sigortasindan alir parayi. Yani burada kasko sizin tamir surenizi hizlandiracak ve karşı tarafla muhattap olmanizi engelleyerek aracinizi yetkili serviste tamirini saglayacak. Tampon hasarlarini yetkili serviste, bagaj kapagini da gocuk duzeltme yontemine başvurabilirsiniz. 

tarihinde ZaGani tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...