Araba yavaş giderken gelen Güp güp sesi😏

Kordi_gs

Üye
İsim
Koray
Arkadaşlar araç yavaş giderken bi vuruntu sesi geliyor hızlanınca ya ses kesiliyor yada ben duymuyorum.lastiğe vida girmiş ondan sanıyordum şimdi lastikçiye geldim bi baktım Balata büyük ihtimal bitmiş ondan dolayı ses geliyor olabilir mi ? 

0440A698-4C88-436A-ABE9-347957D6B9C3.jpeg

434DF34C-8DBA-4CD2-88DB-ACA22B0FB2A4.jpeg

Konunun ismini okuduğumda ilk aklıma gelen şey yakıt deposundan gelen çalkalanma sesi oldu. 

@HONEY Bülent abiye takılıyorum, tarifiniz ile de uyuşuyor.

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] aaaa o zaman ondan mı oluyor ses http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji16.png nasıl test edeyim ben bunu hocam

bu sesi geçenki büyük yağmurda fark ettim camlar önceden hep açık gidiyordum yağmurda camı kapattım sesi duydum
Depoyu yarinin altina düşür çeyrek de falan bir dene yapmazsa ses depodan
Hocam aynı dediğiniz gibi oldu 😂😂 yarıdan aşağıya indikten sonra her türlü her şekilde ses dinledim o ses daha gelmiyor şimdi depoyu fulleyince yine mi o sesi alacağım 

03345DAB-F89E-43DB-AB0D-3C88F88DFE61.jpeg

Upvote 0
Hocam aynı dediğiniz gibi oldu [emoji23][emoji23] yarıdan aşağıya indikten sonra her türlü her şekilde ses dinledim o ses daha gelmiyor şimdi depoyu fulleyince yine mi o sesi alacağım 
/monthly_2020_09/03345DAB-F89E-43DB-AB0D-3C88F88DFE61.thumb.jpeg.2ce0a8772e15ef144c426b5fceca27d4.jpeg
O zenginliğin sesi hocam keyfini cikartin fulleyin

Ben daima full kullanirim eve dönünce evin yakinindaki shell de her zaman fullerim

Upvote 0
Ses balatadan gelmiyorsa bile acilen değiştirin. Ben S60‘la uzun yolda balataların bittiğinin farkına varmıştım ama iş işten geçti üzerinden yaklaşık 1500 km yol yapıp servise gittiğimde disklerimin çizildiğini öğrendim dolayısıyla sadece balatayla kurtulamadım 4 disk 4 balata değişmiştim.  Bu esnada ses haricinde frende bir his kaybı tutmama vs yoktu. Her zamanki huyum olan gece yolculuğunda ışığa dururken gazdan ayağımı çektim camları açtım araba kendisi yavaşlarken bir ses geldi ilk başta arabanın altında bir şey sürünüyor sandım sonra frenlerden geldiğini anladım. 

Upvote 0
Aynı olay bugün başıma geldi. Kışlık lastikleri taktım ve deneme sürüşü yaptım. Araç yavaşlayınca ön lastiklerden ses geliyor. Bijonları iyi sıktım. Depo ile alakası yok buna eminim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt