Bir uretim bandinda 1 yil icin bu kadar değişiklige gidilmez. Eger makyaj gelirse en az 2 yil surer yeni kasanin gelisi. Makyaj dedigimizde stop belki far grubu degisir ufak tefek vw grubunda.

Donanim değişiklikleri birazda.

Ornek olarak polo var inceleyin derim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@magic Emre abi, sözünü ettiğin kaygıların çoğunu elbette VW AG değerlendirmiştir, keza @ansolak hocamızın da belirttiği ve benim de hemfikir olduğum üzere 2018 model serisi öncesi kasa değişikliğine gidilebileceğine ben de ihtimal vermiyorum. Yeni Tiguan ve Passat örneğinden yola çıkarsak, aracın çizgilerini bu modellere çekmenin sadece makyajda olacağı bir ihtimal olabilir ki bunun adı da ancak facelift olacaktır. Polo 6R ile 6C arasında dağlar kadar fark var aynı kasa serisinde olmalarına rağmen. Polo 6c geçtiğimiz yıl sonu piyasaya çıktı ve üzerinden 2 model yılı geçmesine rağmen yeni kasasına dair henüz netleşmiş somut bir durum yok. Kasa değişecekse önce Polo'nun yeni kasasını görmemiz lazım. Kısaca makyaj gelir ve bu en az 2 model yılı devam eder. Adamlar daha yeni Golf Alltrack ve GTD Variantları lanse ettiler gibi gibi aklımızı karıştıracak somut durumlar var.

Hangimiz bayiden sıfır alacağımız aracın hepi topu bir sene sonra eski kasa olacağını kabul edip onca yatırım yapar ki? Filo değilsem ya da şirket arabası olmayacaksa hiç girmem, beklerim ya da almam :)

erkanz dedi:
@magic Emre abi, sözünü ettiğin kaygıların çoğunu elbette VW AG değerlendirmiştir, keza @ansolak hocamızın da belirttiği ve benim de hemfikir olduğum üzere 2018 model serisi öncesi kasa değişikliğine gidilebileceğine ben de ihtimal vermiyorum. Yeni Tiguan ve Passat örneğinden yola çıkarsak, aracın çizgilerini bu modellere çekmenin sadece makyajda olacağı bir ihtimal olabilir ki bunun adı da ancak facelift olacaktır. Polo 6R ile 6C arasında dağlar kadar fark var aynı kasa serisinde olmalarına rağmen. Polo 6c geçtiğimiz yıl sonu piyasaya çıktı ve üzerinden 2 model yılı geçmesine rağmen yeni kasasına dair henüz netleşmiş somut bir durum yok. Kasa değişecekse önce Polo'nun yeni kasasını görmemiz lazım. Kısaca makyaj gelir ve bu en az 2 model yılı devam eder. Adamlar daha yeni Golf Alltrack ve GTD Variantları lanse ettiler gibi gibi aklımızı karıştıracak somut durumlar var.

Hangimiz bayiden sıfır alacağımız aracın hepi topu bir sene sonra eski kasa olacağını kabul edip onca yatırım yapar ki? Filo değilsem ya da şirket arabası olmayacaksa hiç girmem, beklerim ya da almam :)
Erkan kardeşim, 2018'de mk8 çıkacaksa 2018 sonuna doğru çıkacak o zaman, çünkü makyajlı en iyi ihtimal bu yılın son çeyreğinde gelecekse 2 yıl ancak öyle doluyor, belki de bu makyaj tutacak ve mk8 2019 da çıkacak...

sen rahatsın tabi aldın golf'ünü  :)

biz düşünüp duralım, mayısta mı alalım, bilinmeze yelken mi açalım...

@magic Emre abicim, bence de durum bunu gösteriyor. Ama benim Golf'ümü almam rahat olduğum anlamına gelmiyor. Malum insanız, nefsimize dur diyemiyoruz ki doymak bilsin :) )

Bir haberde oldukça güvenilir olan worldcarfans.com da buldum. Onların da edindiği bilgilere göre bu yılın sonunda ya da 2017 başında yeni kasanın lanse edilebileceği yönünde, tabi lanse edildikten sonra ne zaman piyasaya çıkar orası muamma. Kısaca yeni kasa beklentilerimiz en iyi ihtimal hemfikir olduğumuz üzere 2018 yılında gerçekleşebilir ki bir alman otomobili için olması gereken kasa değişimi süresini anca karşılar.

http://www.worldcarfans.com/1160108102713/2017-vw-golf-rendering-previews-what-to-expect

erkanz dedi:
@magic Emre abicim, bence de durum bunu gösteriyor. Ama benim Golf'ümü almam rahat olduğum anlamına gelmiyor. Malum insanız, nefsimize dur diyemiyoruz ki doymak bilsin :) )

Bir haberde oldukça güvenilir olan worldcarfans.com da buldum. Onların da edindiği bilgilere göre bu yılın sonunda ya da 2017 başında yeni kasanın lanse edilebileceği yönünde, tabi lanse edildikten sonra ne zaman piyasaya çıkar orası muamma. Kısaca yeni kasa beklentilerimiz en iyi ihtimal hemfikir olduğumuz üzere 2018 yılında gerçekleşebilir ki bir alman otomobili için olması gereken kasa değişimi süresini anca karşılar.

http://www.worldcarfans.com/1160108102713/2017-vw-golf-rendering-previews-what-to-expect
Erkan'cım, işte böyle haberler görünce, makyajın da tarihte olmadığı düşünülünce bunun bir reklam kampanyasından ibaret olduğunu da düşünüyor insan, yani 2016 sonunda ya da 2017 başında bir mk8 lansmanı varsa, makyajın lansmanını, sipariş talebini, üretimini nereye sıkıştıracaklar? hani geçen yıl makyaj olmuş olsa anlayacağım da bu takvim enteresan... sonra sen şimdi makyaj yaptığında mk8'in lansmanını gölgelemiş olacaksın, kafalar karışacak, bu mk8 ise önceki neydi demez mi standart tüketici... 3 senede 3 kasa, lansman aşamasında olsa bile tepki çekmez mi?...

@magic Emre abicim, öncelikle geç cebaım için kusuruma bakma :( Dediklerinde ben de hem fikirim ancak araç alma aşamasındaki insanlar için böylesi bir bilinmez denklemi şaibelerden arındırıp net bir bilgi vermek distribütörün asli görevi olmalı düşüncesindeyim.  Sanki dese 6 ay sonra makyaj gelecek, herkes bekleyecek :) Sen de ona göre bir fiyat politikası, satış kampanyası belirlersin, ne bileyim ön talep toplarsın, aldığın peşinatları, kaporaları değerlendirirsin vs vs. binbir türlü yolu var. Lafı çok uzatmadan mantığımızı destekler nitelikte bir takvim gözüme çarptı, tabi ne kadar gerçekçi hep beraber göreceğiz?

Takvime göre 2017 yılını Golf'ün tazelenmesi olarak göstermiş  ama bu MY17 midir yoksa 2017 yılı mıdır işte yine aklımda sorular  s=s20 Gerçi 2016 ikinci yarısında belirtirdi öyle olsa, değil mi  :D

Bu arada siparişinle ilgili süreç ne oldu, bir süredir pek takip edemedim, meraktayım  s=s16

2690_e28c0436aef0e28af0edaa9a041f2070e29ec907.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@erkanz kardeşim, hala veremedim siparişi, çünkü fabrika halen sipariş almıyormuş...

gönderdiğin tabloda redesign belirtilmediğine göre mk8 için daha çok vakit var, beklenen tazelenme ise belki orada yazdığı gibi 2017'yi bulacak, ben zaten şu andaki kasa üzerinden sipariş vermeye karar verdim, siparişler açılınca gidip vereceğim... yazdıkları gibi 1,4 yerine 1,5 işi iyice bilinmeze sürüklüyor, yeni motor, yeni standartlar, yeni fiyatlar, yeni görünüm... ruhum daralıyor...

Kararsız kalan arkadaşlara sesleniyorum, 2015 5 Şubat kapora vermiş, 9 Şubatta sipariş numarası almış ve 31 Martta aracını teslim almış biri olarak çok net şunu belirtebilirim, bu araç "ALTIN" değerinde dostlar, durduğu yerde değeri artıyor, aldığımda standart Highline 69800 dü, şuanki fiyatını biliyorsunuz (2016 için açıklanan rakam 78400) 10 ayda 8600 ciddi bir artış, benim şahsi görüşüm özellikle 2016 için şudur, henüz görünürde bir kriz yok gibi dursa da 6 tıncı aya doğru çok ciddi patlayacak ve şuan ne alırsanız kazançlı çıkacaksınız, Euro ve Dolar korkarım daha da artacak... bir sürü büyük firmanın iflas ertelemesi yaptığını göz önüne alırsak, araç almanın tam zamanıdır.

iamalegend dedi:
Kararsız kalan arkadaşlara sesleniyorum, 2015 5 Şubat kapora vermiş, 9 Şubatta sipariş numarası almış ve 31 Martta aracını teslim almış biri olarak çok net şunu belirtebilirim, bu araç "ALTIN" değerinde dostlar, durduğu yerde değeri artıyor, aldığımda standart Highline 69800 dü, şuanki fiyatını biliyorsunuz (2016 için açıklanan rakam 78400) 10 ayda 8600 ciddi bir artış, benim şahsi görüşüm özellikle 2016 için şudur, henüz görünürde bir kriz yok gibi dursa da 6 tıncı aya doğru çok ciddi patlayacak ve şuan ne alırsanız kazançlı çıkacaksınız, Euro ve Dolar korkarım daha da artacak... bir sürü büyük firmanın iflas ertelemesi yaptığını göz önüne alırsak, araç almanın tam zamanıdır.
Yazıyı Altın ibaresini okuyunca aklıma geldi; aracı teslim almaya gittiğimde laf arasında ST ye "ya araç çok güzel de 70 bin lira bir arabaya verilir mi ..." demiştim. ST ise "hocam çeyrek altın alıyorsun gibi düşün, Golf en iyi yatırımlardan biri demişti"..

Not: temmuzda 71.5 e aldığım araç şu an 78.5

Moderatör tarafında düzenlendi:
sa iyi akşamlar. makyajlı golfün mart ayında cenevrede tanıtılacagı söyleniyor acaba bir bilgisi olan varmı.?

Acaba bu emisyon skandalı yüzünden mi makyajlı kasa çıkarma fikri ortaya atıldı. Firmanın yüzünü değiştirmek, gündemi değiştirmek adına ?
Bence gundem degistirmek icin...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugun bayide ki st arkadaşıma sordum öyle bir planlama yok dedi..golf şuana kadar makyajlanmadı. makyajlanacağınıda zannetmıyorum abı dedi.ve şubat ayı itibariyle de zam gelebilebilinirmiş..

nasıl gündemi değiştirecekler ki .insanların bazıları makyajı beklemek için siparişlerinden vazgeçiyor ama.bir de nerdeyse bütün araba sitelerinde makyajlanacagı haberi var.

Geri
Üst Alt