Ayak Altı Işıkların Şiddetini Ayarlama

Orhan Hoca dedi:
Fazlası gözümüzü alır hocam. bence gayet yeterli oldu. artık tabanı rahatça görebiliyorum.

bahsettiğiniz olay nedir? s=s18

@erkanz
Hocam ilk fırsatta toparlayıp paylaşayım bana biraz zaman verebilirseniz, ama temel olarak iç aydınlatma ışık değerlerini değiştirip, mevcut seçeneklerdeki ışık kuvvetlerini yeniden kalibre etmekle ilgili. Örneğin kapalı havada ve sadece drl ler aktifken iç göstergelerin çok karanlık olmasını engellemek gibi... (tabi bizi farlar yanıyor algısına düşürmeden :) )

@erkanz

hocam highline larin ayak aydınlatmaları led değil mi? bendeki o bembeyaz ayak ışıkları normal ampul mü şimdi?

maniax dedi:
@erkanz

hocam highline larin ayak aydınlatmaları led değil mi? bendeki o bembeyaz ayak ışıkları normal ampul mü şimdi?
@maniax Hocam çok güzel bir soru sordunuz, inanın dikkat etmedim, led ampül değişimlerinden kaynaklı olsa gerek ben de halihazırda normal ampul vardır varsayımı yapıyordum. Sanırım bunun net cevabını @Orhan Hoca mız verebilir.Ben de merak ettim şimdi :)

erkanz dedi:
@erkanz

@maniax Hocam çok güzel bir soru sordunuz, inanın dikkat etmedim, led ampül değişimlerinden kaynaklı olsa gerek ben de halihazırda normal ampul vardır varsayımı yapıyordum. Sanırım bunun net cevabını @Orhan Hoca mız verebilir.Ben de merak ettim şimdi :)
hocam led ampul ama daha şiddetli olanını almıştır Hakan hocamız. şiddetli ampul almaya gerek yok bence.%250 yi bir deneyin ne demek istediğim anlaşılır sanırım.

öbür türlü gece çok yorar bizi. hocam şikayetini belirtmiş. gerçi kendisi de şiddeti bu kodlamayla en alt seviyelere düşürebilir. o zaman belki rahatlar.

erkanz dedi:
@Orhan Hoca

Hocam Yeterli ışık seviyesini yakalamanıza sevindim, ancak %50 ile %250 arasındaki belirgin fark beni biraz işkillendirdi, keza otomatik olarak 14 ve 44 seviyelerine inmesine de anlam veremedim? Acaba bizde mi led alıp taksak hocam  :D

Bu arada iç aydınlatma ışık seviyeleri ile ilgili @MSE Muhammed hocamızın başını ağrıttığım bir konu vardı, onu da irdeleyip ayrıca paylaşmam için bu konu öncü olacak sanırım. Tam detaylarını çözer çözmez en kısa zamanda paylaşacağım, ne dersin Muhammed Hocam denesek mi? :)
Deneyelim Erkan hocam çok fazla şey birikti zaten. Bir taraftan başlamak lazım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Orhan Hoca dedi:
Merhaba... Ayak altı aydınlatmaları led ile değiştirdim ekrandaki ayak altı aydınlatma menüsünden %10 a kadar kıssam bile fazla aydınlık oldu bunu vag kodlamalardan kısmanın bir yolu varmı ? nasıl kısabilirz.?
Hocam merhaba,

Ayak aydınlatmanın ayarlaması vag.com ile de mümkün ama ekrandan ayarlama ile vag.comdan ayarlama arasında bir fark olacağını düşünmüyorum. Gerçi ekrandan 0-10 arasında ince ayar yapılamıyorsa vag.comdan yapılabilir. Denemekte fayda var.

1-  09 Cent. Elect.

2- Security Access -16 > key 31347

3- Adaptation - 10

(1)-Ambient lighting-Defaultwert Ambienteprofil Fussraum

Değer olarak 0-100 aralığında istediğiniz değeri yazabilirsiniz.
Normal ampulde ışık şiddeti kaçtır acaba hocam? bir de bu şekil denemek lazım.  s=s18
Hocam orijinallerin ışık şiddeti nedir Nasıl anlaşılır pek bilmiyorum ancak sizin %250 yapmanız biraz fazlaymış gibi geldi bana. Sürekli yanan bişey bu eğer %100'de iken ledden kaynaklı az ışık veriyorsa ledi değiştirmek daha iyi olacaktır. Fazladan elektrik vermek ledin fazla ısınmasına yol açar diye düşünüyorum.

Işık şiddeti konusunda Hüseyin hocam bir ara beni bilgilendirmişti ama hatırımda kalmamış bi çağıralım kendisini :)

@theGenius

Arkadaşlar ayak aydınlatma montajını yaptırdığım Ali Delen ile görüştüm. Işıkları led yaptım florasan gibi aydınlatıyor dedim ... Ayarlarını helogen ampüllere göre yapmıştık uğra yanıma ayarları led yapalım voltajı kısalım ozaman sorun ortadan kalkacak dedi. Sonucu size yazacağım.

Noswagen dedi:
Led ampüllere geçtikten sonra bu sorunu yaşıyorum zaten :) en kısıkta bile telefon flash ışığı gibi aydınlatıyor tabanı.
o mesajı bana yazdı  :D

maniax dedi:
@erkanz

bendeki comfortline ve bembeyaz ışık.. bence comfortlineda bile ledddir. en azından benimki led gibi duruyor

bu kodlamayı da es geçmeyin arkadaşlar. çok iyi oldu. alıştım. :'(

Ayak altı lamba tipi hakkında bılgınız varmı

Ayak altı aydınlatma test ve sonuç :)  

Geri
Üst Alt