Ön Cam Taş Çatlağı

@Tulkas cebinden yaptırırsan hasar kaydi çıkmaz. Ama kaskodan yaptırırsan hasar kaydı çıkar.. Sadece kaskonun hasarsizlik indirimi bozulmaz kaskodan cam değişimi yaptığında.. 

Camın tramere yansıması önemli değil satarken belirtirsiniz kasko bu günler için var cebinizden 3 bini verecekseniz kasko yaptırmaya ne gerek var. Hasarsızlık indiriminin bozulmamasına dikkat edin.

@Tulkas Tamiri mümkün gibi görünüyor ama siz yine de bir camcıya gösterin. Bunun bir ufağı benim aracımda var.

B102BD20-7CD1-4B42-A8E8-F885EF502A72.jpeg

Carglass’a götürdüm, yarım saate tamir ederiz dediler. Kasko ile yaptırdığınız her işlem tramere yansıyor. Bahsettiğim yer 160 liraya tamirini yapıyor, ben cepten yaptırmayı düşünüyorum. Değişim gerekliyse arkadaşların dediği gibi mutlaka yetkili serviste değiştirmenizi öneririm.

Geçmiş olsun  camcılar etrafını çiziyor iyice büyümesin diye belki  bir süre iş görebilir.  Ama camı değişecekse yetkili servis hariç yaptırmayın. Camda  nem yağmur ve ışık sensörü varsa  kesinlikle test edip alın  genelde kırıyorlar o parçayı ( Sensörü )  adam gibi işini yapan yok ona zarar verdilerse teslim almayın yenisini takıp verirler'mi  onlara kalmış.   Bu arada camı sökerken iç çerçeveyi çiziyorlar su alınca pas yapıyor.  Çok sıkıntılı cam işi düzgün yapılmaz ise seste yapar. 

Geçmiş olsun.

Tamiri mümkün mü değil mi bilmiyorum ancak, mümkün olsa dahi can güvenliğiniz gereği camın değiştirilmesi daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.

Sürüş esnasında bu noktaya birşey fırladığını düşünün, sağlam cam olsa bir nebze koruyabilir, ancak tamirli camın direnci kalmayacağı için aracın içine geçişi çok daha kolay olacaktır.

Geçmiş olsun.
Tamiri mümkün mü değil mi bilmiyorum ancak, mümkün olsa dahi can güvenliğiniz gereği camın değiştirilmesi daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.
Sürüş esnasında bu noktaya birşey fırladığını düşünün, sağlam cam olsa bir nebze koruyabilir, ancak tamirli camın direnci kalmayacağı için aracın içine geçişi çok daha kolay olacaktır.
2019'un sonlarında doraglass'tan bir yetkili bizi ziyaret geldiğinde neden 1lira büyüklüğündeki camları tamir ettiklerini açıklamıştı.Bu büyüklükteki çatlaklarda cam mukavemetini korumanız daha mümkün olur.Tüm yüzeye baktığınızda 1lira büyüklüğündeki hasarlarda toz ve taşları temizledikten sonraki uygulama camı uzun süre korur demişti.Yeterki 24-48saat aralığında aracınızı yıkamayın.Tabi ki aklında her şekilde soru işareti kalacak insanlar 1dk bile beklememeli

...

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim, önce çatlaklar büyümesin diye camcıda iilem yaptıracağım ardından müsait bir zamanda serviste kaskodan orjinal cam değişimi isteyeceğim. 

Geri
Üst Alt