Servis motor temizliği

2 saat önce, agacmalzeme yazdı:

Hocam böyle yıkama mı olur ya, içim gitti yemin ederim. Bu işin doğrusu bumudur bilmiyorum ama böyle olmaması gerektiğine eminim. Bu "Al sana motor temizliği" demek gibi bişey, al eline bezi sil o temizliği 7 yaşındaki çocukta yapabilir. Tazyikli suyu tut oh mis.  Bence çok yanlış bir durum bu hocam, ben motoru temizlerken kullandığım bezin bile çok ıslak olmamasına dikkat ediyorum. 

Doğuş çankaya bana motor yıkama işleminin tavsiye edilmediğini ve yapmadıklarını söylemişti. Ama şu fırçayla yıkama olayında çiziklerin oluşması farlar da dahil olmak üzere benim de başıma gelmiş olabilir. Aracıma fırça değmedi. Dsg değişiminden dolayı serviste 3 hafta kadar kalmıştı aracım ve yıkanıp verileceği söylenmişti. Şuan bende de kılcal çizikler mevcut seramik kaplamalı olduğu halde. Özellikle stoplarda bariz görülüyor. Sünger ve kurulama beziyle olur mu bu?
çizikler dairesel değil, uzun uzaya gidiyorsa eğer sizin araçta fırçayla yıkanmış demektir. n zaman olmuştu bu durum.

Stop arka farlarda bariz belli hocam dairesel değil. Işık vurunca belli oluyor. Gövdede çok az yerlerde var seramik kaplama korumuş olabilir onu da. Çok rahatsız olursam Sonax a götürmeyi düşünüyorum. @Culture33

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ack937 stoplardaki derin değil ise çizikler geçer, derin ise stop lambalarını yakarak deforme etme riskleri olur. sanırım ki sizin bu olaya baya bir zaman olmuş.

@ack937 benim araçta da seramik vardı ve bakım/yenileme geldi, ama bilirkişi görevlendirme ihtimalini göz önünde bulundurarak yaptırmadım. bede yapılacak işlemler stoplardaki çizikler çok derin olduğundan değişecek, araç yüzeyi temizlenerek seramik işlemi komple baştan yapılacak. bu olaya farları da ekleyecek olursak masraf oldukça fazla ama çok uğraşmamak için bedeli az gösterdik. sonucu bekliyoruz :)  

@Culture33 nisan ayındaydı hocam. Ben aracı teslim almadan doğuş otoda seramik ve kaput koruma yaptırdım. Dediler sonra bakıma gelin bi kontrol edelim. Arabayı tertemiz parlak götürdüm. Kontrol ettik dediler vs görmedim de. İncelme yok dediler hatta bir dahaki sefer  kirli getirin diyip espri yaptılar. Araba bi geldi su tutmuşlar belki de fırçayla geçtiler üstüler. Ne lastiğin jantın  parlaklığı kalmış ne cila parlaklığı. Getirdiğimden kötü aldım çıktım. Bunlara teslim edilmez araba falan. Satana kadar el ayak öperler. Sattıktan sonra böyle araçlarımızı öperler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 nisan ayındaydı hocam. Ben aracı teslim almadan doğuş otoda seramik ve kaput koruma yaptırdım. Dediler sonra bakıma gelin bi kontrol edelim. Arabayı tertemiz parlak götürdüm. Kontrol ettik dediler vs görmedim de. İncelme yok dediler hatta bir dahakine  kirli getirin diyip espri yaptılar. Araba bi geldi su tutmuşlar belki de fırçayla geçtiler üstüler. Ne lastiğin jantın  parlaklığı kalmış ne cila parlaklığı. Getirdiğimden kötü aldım çıktım. Bunlara teslim edilmez araba falan. Satana kadar el ayak öperler. Sattıktan sonra böyle araçlarımızı öperler.
Bence kamera kayıtlarını isteyin, vermezlerse noter aracılığı ile ihtarname çekin. vw servis olarak hepten dağıttı, servis yüzünden BMW'ye dönüş yapacağım.

Yakın zamanda Ankara Eskihisar da servisteydi aracım. Bakım yapılan araçları izledim bakım yapan arkadan yağ işlerini tamamladıktan sonra kaputu kapatmadan motoru üst kısmında heryere wd40 sıkıp siliyordu. 3-4 aracı izledim hepsine aynısını yaptı.

Arkadaslar motor korutucu sprey vs gibi seyler hic bir ise yaramaz aksine toz tutar 

Calistigim firma da o isi yapan ustalar soyluyor :)

onemli yerleri suyla yikanip hava tutulmasi yeterli harici maddeler bosa para kaybi 

Bence kamera kayıtlarını isteyin, vermezlerse noter aracılığı ile ihtarname çekin. vw servis olarak hepten dağıttı, servis yüzünden BMW'ye dönüş yapacağım.
Bir araç markasının satış adeti arttıkça servis kalitesi de düşüyor, daha fazla eleman isthdamı ve bu elemanların da zamanlan oran olarak niteliği düşüyor. Bir ön camı değiştiremediler düşünün, 15 bindeki aracın tüm tavan döşemesi değişti.

Bir araç markasının satış adeti arttıkça servis kalitesi de düşüyor, daha fazla eleman isthdamı ve bu elemanların da zamanlan oran olarak niteliği düşüyor. Bir ön camı değiştiremediler düşünün, 15 bindeki aracın tüm tavan döşemesi değişti.
İçler acısı bir durum.

hocam hangi servis burası bilelim tedbirimizi alalım ?

Geri
Üst Alt