Jump to content

bayilere araba ne zaman gelecek

Recommended Posts

28 dakika önce, kartal1973 yazdı:

Merhaba

1-Bayilere Golf ne zaman gelecek?

2. sorum Ötv indirimi olacak mı?

O kadar çok bilgi kirliliği var ki.

gerçekten net bir bilgiye sahip olanlar yazarlarsa memnun    olurum.

Maalesef bilgi kirliliği bu şekilde açılan konular ve insanların merakını kullanmak için fırsat kollayan yeni nesil haber siteleri sayesinde ortaya çıkıyor.

Ancak yorum yapılabilir.

Kesin bilgi verebilecek olanı, hele ki bu dönemde sanmıyorum.

En net bilgi, net bir bilginin olmaması..

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Negatiwe yazdı:

Ekim ayında bayiilere araç gelmeye başlayacak.

Gelecek araçlarda Golf Highline olmayacak.

Kaynak bir bayii satış müdürü

Mk8 mi ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Savatage yazdı:

Mk8 mi ?

Yok hocam son 7.5 lar sanırım

Ben buradan ötv indirimi olmayacağını da kesin bir şekilde anlıyorum 

Alkol ve sigaraya zam geliyor, bayiide araç neden yok, sıfır araç almak istiyoruz ama araba yok diyenleri gördükçe ötv zammı yapmazlarsa iyi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bayilere arabanin gelip gelmemesi piyasayi degistirmez, yillik 600-700 bin sifir arac satilmadigi sürece piyasa kilitlenir.

Peki bizim bu kadar ithalat yapacak ekonomik durumumuz var mi? Rezervler ekside, döviz kaynagi  turizim bu sene baslamadan bitti, birde ÖTV indirmi gelecek diye hayel pesinde kosanlar var.

Ötv-indirimi araba satilmadigi-talep olmadigi zaman dolayisiyla bütcedeki planlanan vergi gelirlerini devlet alamadigi zaman sürümden kazanmak icin yapilir, devletin suanda böyle bir sorunu var mi? Millet ötv'ye bakmadan buldugu arabayi aliyor, devlet aptal mi bu gelirden feragat etsin.

tarihinde krym tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, kartal1973 yazdı:

o zaman şöyle sorayım:)

2020 model 2000 km comfortlıne  mart cıkıslı 218.000 TL ye alınırmı?

kaput koruma seramık kaplama ve cam fılmı var

Alınır kaçırmayın.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@kartal1973 2.el fiyatının, sıfır fiyatından pahalı olduğu tarihi anlar yaşıyoruz yaklaşık 8 aydır.

Siz dahi 2.el 2000km araca 218.000tl vermeyi düşünüyorsunuz, halbuki geçen hafta aynı aracın sıfır olanı 215.000tl den satıldığını sanırım biliyorsunuz. 

Yukarıdaki 2 mevzunun da nedeni belli, arz yok.. Arz'ın olmadığı yerde kampanya, teşvik, destek yapılır mı sizce? Yapılacak tek şey piyasa denge noktasına gelene kadar zam çakmak.

İster bayi zam çakar, ister devlet ötv den çakar ancak nihayetinde birileri bunu yapacak(yapıyor da) 

Peki piyasa denge noktasına nasıl gelecek.? 

1) Fabrikalar tam kapasite üretime geçecek, arz çoğalacak ve covid 2.dalgası da inşallah gelmeyecek.

Veya

2) Golf (mk7.5) 275.000tl den başlayacak, bunu gören vatandaş "bu ne ya golf e bu para verilir mi diyecek. Sonra sırasıyla Leon, Astra, civid, megane şeklinde tarama yapıp en sonunda" almıyorum araba falan arkadaş" diyecek. Böylece talep daralacak.

Sonuç?

Ötv indirimi gelmeyecek, gelmesin de zaten. Çünkü sizin ötv den 15.000tl indiriminizi bayi 20.000tl olarak bindirecek.

Olmayan malın indirimi,desteği, kampanyası da olmaz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ablam da 8 yıldır kullandığı 2012 model 116i aracını satıp, Mini Cooper (5 kapı) almaya niyetlendi. Bugün bayileri aradım ağustos sonunda araç geleceğini söylediler.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, krym yazdı:

@tiesay Evet, 2.eli sifirdan pahali, ispatida burda, bayide 1.5tsi 215 bin lira, ayni bayinin 2.el kisminda ayni arabanin 1.0tsi  motorlusu (1.5tsi'dan 5 bin lira daha ucuz 1.0tsi) 220 bin lira :)

Ekran Resmi 2020-07-06 17.08.12.png

Hocam bir de 2019 bu araçlar. :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Golf 7 için gelmeyecek demişlerdi artık . Ama yeni gelişme varmı bilemem. Diğer modeller de araç geliyor ama temmuz sonuna kadar olanlar satıldı demişlerdi.  4 yada 5 satıcıyla görüştüm. Olurda arada satın almaktan vazgeçen çıkarsa diye ikinci liste oluşturuyorlardı. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, İlker34 yazdı:

Golf 7 için gelmeyecek demişlerdi artık . Ama yeni gelişme varmı bilemem. Diğer modeller de araç geliyor ama temmuz sonuna kadar olanlar satıldı demişlerdi.  4 yada 5 satıcıyla görüştüm. Olurda arada satın almaktan vazgeçen çıkarsa diye ikinci liste oluşturuyorlardı. 

@kartal1973Yerinizde olsam çok hızlı şekilde leon excellence veya FR arayışına koyulurdum.

Şu anda bu şişik piyasada alınabilecek en mantıklı araçlardan. (Golf gibi zam furyasına henüz tutulmadı. 

En kötü ihtimal 1 yıl sonra yine leon satar, üstüne 10-15k koyar yine golfe geçersiniz. En azından alım gücünüzü korursunuz. Ancak araç almadan beklerseniz dolar, altın, faiz vb. enstrümanlar dahi sanmıyorum ki araç fiyatlarındaki artışı kompanse etsin. 

Bu devirde en kötüsü araç ihtiyacı varken elde araçsız kalmak. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...