Isıtma bujisi lambası

halilksmz

Yeni Üye
İsim
Halil küsmez
İyi günler, 

Bugün aracımı çalıştırıp eve dönerken ısıtma bujisi lambası yanıp sönmeye başladı, araç çekişten de düştü. Sebebi ne olabilir. Teşekkürler. 

2014 1.6 TDI

Geçmiş olsun.

Arada böyle arızalarda elimizi üstümüzü kirletip gözle muayene ve teşhis yapmak gerektiğinin önemini bir kere daha anlamış oldum.

Kedi deyince aklıma geldi motor bölümünde bayağı boş yer var bizim 1.2 tsi araçların, hele 1.0 tsi da motorun arkası (turbonun olduğu yer sanırım) o kadar boş alan var ki bırakın kediyi köpek bile sığabilir... 
naftalin koymak kedileri uzak tutar diye duymuştum. denemek lazım

Upvote 0
Öncelikle Geçmiş olsun. 

Hortum bir kaç yerden zarar görmüş ve Bahsettiğiniz gibi KEdi olma ihtimali de yüksek.

Ayrıca Kediler Dizel Araçları daha çok seviyor soğuk havalarda ısınmak adına.... Benzinli motor çabuk ısınıp çabuk soğuyor ama Dizel motorlar ise geç ısınıp daha geç soğuduğu için Kedilerin daha çok tercihi oluyor :)  

Upvote 0
@Seastar76 Motor kaputu üzerinde yatmaya dadanan kediden kurtulmak için bir kutu naftalini file içerisine koyarak motor kaputu üzerine yerleştirdim. Benim kedi nasıl bir psikopat çıktıysa sabah baktığımda naftalini yastık yapmıstı kendisine :)) İşe yaramıyor hocam boşa naftaline para vermeyin 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Adv_Dbl ilginç. başka bir çözümü varmıdır acaba?

yazın girmezler isede kışa kesin önlem almak lazım

Upvote 0
Naftalin 80 °C'yi geçince erir. Motora kayın koymayın. Belki sis farı kapağının oradan tampon içine olabilir.

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar aracım 1.6tdi dsg egzoz sistemi mevcut ve 2,3 gün önce yazılım yaptırdım aracım ilk önce dün motor lambası yaktı daha sonra bugün sabah giderken ön ısıtma lambası yanıp söndü araç çekişten düştü ve çok gürültülü çalıştı kapatıp açtığımda yay işareti söndü hata kodlarının ne olduğunu tam cözemedim fikri olan varsa çok sevinirim

Ekli dosyalar

• BAFC49F7-CDB2-46D6-85D9-0C3E2A49AE30.jpeg
    BAFC49F7-CDB2-46D6-85D9-0C3E2A49AE30.jpeg
    83.3 KB · Görüntüleme: 7
  • 67BEA2B1-577E-4875-8E48-CC1C27891FC5.jpeg
    67BEA2B1-577E-4875-8E48-CC1C27891FC5.jpeg
    151.6 KB · Görüntüleme: 7
Upvote 0

Geri
Üst Alt